Posėdyje, kuriame jau dalyvavo ir ilgalaikes licencijas gavusių Vilerbano ASVEL bei Miuncheno „Bayern“ klubų atstovai, kalbėta apie derybas dėl trejų metų sutarties, kuriai iki šiol analogų Europoje nebuvo.

Teigiama, kad sutartimi bus sureguliuoti darbiniai santykiai tarp klubų ir žaidėjų, tačiau daugiau informacijos žadama pateikti per ateinančias savaites.

Kauno „Žalgiris“ yra viena tų ekipų, kurioms kolektyvinė sutartis ypač aktuali. Ne vienerius metus griežtesnių finansinės drausmės taisyklių, panašių į NBA algų kepurę, prašantys Lietuvos čempionai dabar ypač susirūpinę dėl pandemijos lemtų pajamų praradimų.

Praėjusią savaitę klubo finansinę situaciją pristatęs „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas vylėsi, jog kolektyvinėje sutartyje bus numatyti saugikliai, leisiantys apkarpyti žaidėjų atlyginimus, jei dėl karantino ribojimų Eurolygos komandoms vėl tektų rungtyniauti tuščiose salėse.

Tiesa, tokios pačios derybos su ELPA vyko ir pernai, bet tuomet vaisių nedavė.

Lakoniškame Eurolygos pranešime apie valdybos posėdį taip pat skelbiama apie principinius susitarimus dėl kito sezono lygos pajamų tolygesnio paskirstymo dalyviams. Vis dėlto konkrečios detalės nėra pateikiamos.

Primename, kad Eurolyga trečiadienį taip pat patvirtino Berlyną kito sezono finalo ketverto turnyro šeimininku. Tai reiškia, jog Eurolygos čempionai antrus metus iš eilės paaiškės Vokietijoje, mat Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai šį pavasarį karūnuoti buvo Kelne.