„Žalgirio“ arenoje esančiame klubo administracijos biure kiekvieną dieną dešimtis skambučių atliekantis specialistas kartu su „Žalgirio“ direktoriumi Pauliumi Motiejūnu ieško trūkstamų žaliai baltų dėlionės detalių.

Karštos visomis prasmėmis vasaros metu M.Schilleris apie jau nuveiktus bei laukiančius darbus pasikalbėjo su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju ir komentatoriumi Ryčiu Kazlausku.

„Jokia paslaptis, kad šiuo metu ieškome dviejų gynėjo pozicijos žaidėjų, – tvirtino „Žalgirio“ vairininkas. – Šios sudėties pozicijos be jokios abejonės dar nėra užpildytos. Esame patenkinti dėl dabartinio proceso, o kiekviena komandos dėlionės detalė bus labai svarbi, o šios dvi detalės bus ypač svarbios. Bandome kapstytis giliai, atliekame gilią analizę ir esame žaidėjų paieškos proceso įkarštyje. Darbo yra labai daug.“

Atakų organizatoriaus ir puolime indėlį įnešti galinčio papildymo ieškantis „Žalgiris“ susiduria ir su krepšinio rinkos diktuojamomis kliūtimis – aukšto lygio žaidėjų pasirinkimas yra ribotas, o tarp klubų vyksta didžiulė konkurencinė kova viliojant krepšininkus.

Tokius rinkos dėsnius pripažįstantis M.Schilleris neslepia, kad papildymo gali tekti dairytis ir už Atlanto, kai rugpjūtį prasidės NBA Vasaros lyga.

„Kai kas gali sakyti, kad krepšinio žaidėjų rinkoje yra daug pasirinkimo. Tačiau nėra taip lengva, nes esame aukščiausiame lygyje. Aukščiausias lygis reikalauja pačių aukščiausių savybių iš žaidėjų, todėl visi procesai žaidėjų rinkoje yra labai įdomūs. Rinkoje vyksta įdomūs žaidėjų judėjimo ir sutarčių pasirašymo procesai. Tai kartu signalizuoja apie tai, kad rinka šiuo metu yra „sausa“ – joje nėra tiek jau daug pasirinkimo, – kalbėjo specialistas. – Gali būti, kad keliausime į JAV. Aišku, nekeliautume ten ieškoti žaidėjų. Analizė ir informacija turi būti surinkta dar prieš vykstant ten.“

Didžiąją sudėties dalį jau turintis „Žalgiris“ yra pasirašęs sutartis su keturiais naujokais – amerikiečiais Tyleriu Cavanaugh, Joshu Nebo, vokiečiu Nielsui Giffey ir puikiai pažįstamu „naujoku“ – Mantu Kalniečiu.

Austras pasidžiaugė, kad su M. Kalniečiu greitai rado bendrą kalbą ir puikiai suprato vienas kitą.

„Jis jau yra pasiekęs tam tikrą amžių, tačiau tuo pat metus jis yra geros sportinės formos bei iškovojo VTB lygos MVP titulą. Tu turi dar tai ir padaryti. Jo atstovaujama „Lokomotiv“ komanda žaidė puikų krepšinį, o Mantas kartu su Nigelu Williamu Gossu buvo tos komandos variklis. Mantas atneša labai daug patirties, tačiau tuo pat metu jis dar yra labai naudingas aikštėje“, – pasakojo M. Schilleris.

Vyriausiajam „Žalgirio“ treneriui pavyko prisivilioti ir nuo 2014-ųjų Berlyno ALBA klube rungtyniavusį puolėją iš Vokietijos Nielsą Giffey. Trenerio teigimu ALBA veidu buvusi krepšininką nebuvo sunku prikalbinti kardinaliai pakeisti karjeros kryptį.

„N.Giffey buvo klubo veidas. Jis buvo lyg jaunesnė P.Jankūno versija komandoje. Galima taip palyginti, jeigu žiūrėtume iš ALBA perspektyvos, nes N.Giffey yra ALBA vaikis. Mums pasitarnavo tai, kad N.Giffey dar yra tokio amžiaus, kai gali išbandyti naujus iššūkius, – teigė treneris. – Jis yra patikimas rotacijos žaidėjas, jau užsitarnavęs savo vardą Eurolygoje. Gynyboje jis yra patikimas pasirinkimas. Gynyboje jis yra labai universalus, todėl gali gintis ne tik prieš perimetro žaidėjus, bet ir prieš varžovų „ketvirtus“ numerius arčiau krepšio. Be to, jis yra tvirtesnis nei atrodo.“