Kanados mieste Viktorijoje vykstančio olimpinio atrankos turnyro pusfinalyje favoritė šeimininkų rinktinė po pratęsimo 101:103 (27:29, 17:23, 16:15, 34:27, 7:9) nusileido Čekijos krepšininkams ir pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į Japoniją.

Pirmadienio naktį Lietuvos laiku vyksiančiame finale Čekijos krepšininkai dėl bilieto į Tokiją varžysis su Graikijos rinktine. Pastaroji kitame pusfinalyje 81:63 (8:22, 19:12, 24:13, 30:16) sutriuškino Turkijos krepšininkus.

Itin permainingose rungtynėse Kanados rinktinė stebuklingai išsigelbėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Likus 22 sek. šeimiminkai atsiliko 88:94, tačiau, itin palankiai susiklosčius aplinkybėms, sugebėjo išplėšti pratęsimą – rezultatą išlyginusį tritaškį pataikė Andrew Wigginsas.

Visgi pratęsimo metu paskutinis juokėsi kitas NBA lygos krepšininkas. Nors Kanada ilgą laiką pirmavo, europiečiai sugebėjo išlikti per kovinį atstumą ir, galų gale, tarė lemiamą žodį.

Čekų žvaigždė Tomašas Satoransky likus žaisti 1,4 sek. smeigė sudėtingą ir pergalingą dvitaškį nuo lentos iš vidutinio nuotolio, pasiųsdamas Kanados rinktinę į nokautą – laiko dar sykį atsitiesti šeimininkams tiesiog nebeliko.

Rezultatyviausias su 31 tašku Čekijos rinktinės gretose buvo natūralizuotas amerikietis Blake'as Schilbas, pataikęs net 7 iš 12 tritaškių metimų.

Herojumi tapęs T. Satoransky pridėjo 18, Patrikas Auda – 16, o Ondrejus Balvinas – 14 taškų ir net 19 atkovotų kamuolių.

Fiasko patyrusiems kanadiečiams 23 taškus surinko RJ Barretas, 22 – A. Wigginsas, 21 – Nickeilas Alexanderis-Walkeris.

Kanados rinktinę treniruoja Toronto „Raptors“ strategas Nickas Nurse'as.

Kitame pusfinalyje 81:63 (8:22, 19:12, 24:13, 30:16) sutriuškino Turkijos krepšininkus.

Visiškai du skirtingi scenarijai klostėsi kitame pusfinalyje, kur Graikijos nacionalinė ekipa po įspūdingo paskutinio kėlinio 81:63 nugalėjo Turkijos rinktinę.

Dvikovos pradžioje turkai pasiuntė varžovus į nokdauną, kai laimėjo pirmą kėlinį 22:8 ir pirmavo visą pirmą mačo dalį, tačiau po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė.

Nicko Calatheso vedami graikai išlygino rezultatą ir savo spurtą 22:5 baigė įgydami dviženklę persvarą – 49:39.

Turkijos krepšininkai dar mėgino lipti varžovams ant kulnų, tačiau ketvirtą kėlinį 30 taškų pelnę Graikijos atstovai jokių šansų savo oponentams nepaliko.

Nugalėtojus į priekį vedė pagrindinis „Barcelonos“ atakų dirigentas N. Calathesas. Per 32 min jis pelnė 18 taškų (7/11 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 1/3 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

Turkų lyderiai buvo surakinti geležinės gynybos – Cedi Osmanas per 32 min. pelnė vos 4 taškus. Graikai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 45:35 ir taikliau metė tiek dvitaškius, tiek tritaškius.

Turkija: Furkanas Korkmazas 20, Alperenas Sengunas 12, Bugrahanas Tunceras 8.

Graikija: Nickas Calathesas 18, Kostas Sloukas 15, Georgios Papagiannis 14 (13 atk.k., 30 naud.b.), Giannoulis Larentzakis 14, Konstantinos Mitoglou 10 (12 atk.k.).

Primename, kad Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre yra likusios keturios laisvos vietos, dėl kurių komandos kovoja keturiuose olimpiniuose atrankos turnyruose. Bilietus į Japoniją iškovos tik turnyrų laimėtojai.

Turnyro Kaune finale žais Lietuva ir Slovėnija, turnyro Belgrade – Serbija ir Italija, o turnyro Splite – Brazilija ir Vokietija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)