Dariaus Maskoliūno auklėtiniai varžovai pirmose rungtynėse 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) pranoko Venesuelos atstovus (FIBA 20) ir priartėjo prie pusfinalio etapo.

Dvikova prasidėjo nervingai ir nerezultatyviai: po pirmojo kėlinio – tik 11:10. Antrame ketvirtyje sėkmingai į žaidimą įsitraukus Rokui Giedraičiui lietuviai pabandė atitrūkti (28:19), tačiau venesueliečiai greitai išlygino rezultatą – 28:28. Visgi šeimininkai prieš didžiąją pertrauką susigribo, spurtavo 8:0 ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 36:28.

Nors didžiąją akistatos dalį nekrito metimai iš tolimos distancijos (7/24 tritaškiai, 29 proc.), mūsiškiai ir toliau kontroliavo situaciją, kol ketvirtame kėlinyje įgijo 16 taškų pranašumą – 69:53. Tiesa, iki finalinės sirenos Venesuelos vyrai jį dar kiek aptirpdė – 76:65.

Nugalėtojus į priekį vedė NBA bokštai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, kapitonas Mantas Kalnietis bei Rokas Giedraitis.

Rungtynės:

Lietuva – Venesuela 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21).

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 20 (8/9 dvitaškiai, 4/4 baudos, 11 atkovotų kamuolių, 30 naudingumo balų), Domantas Sabonis (6/8 dvitaškiai, 8 atk. kam., 4 klaidos, 16 naud. balų) ir Mantas Kalnietis po 12, Rokas Giedraitis 10, Marius Grigonis 8 (2/9 metimai iš žaidimo, 6 klaidos), Rokas Jokubaitis 7, Lukas Lekavičius 4, Eimantas Bendžius 3 taškai. Mindaugas Kuzminskas (13 min.), Arnas Butkevičius (12 min.), Tomas Dimša (4 min.) ir Gytis Masiulis (3 min.) taškų nepelnė.

Venesuelos rinktinė: Davidas Cubillanas 11, Michaelis Carrera 9, Heissleris Guillentas 8, Garly Sojo 7, Miguelis Ruizas 6, Gregory Vargas, Jose Vargas, Pedro Chourio ir Windi Graterolas po 5, Yohanneris Sifontesas 4 taškai.

Lietuviams, kurie dar nėra praleidę nė vieno olimpinio krepšinio turnyro nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, trečiadienį bus laisva diena, o ketvirtadienį jie užbaigs pirmąjį etapą maču su Pietų Korėja (FIBA 30).

FIBA olimpinė atranka: Lietuva – Venesuela
Galutinis rezultatas – 76:65 Lietuvos rinktinės naudai.
Puikiai veikė M. Kalniečio ir J. Valančiūno tandemas. Po dviejų iš eilės galingų Jono dėjimų – 73:57.
Varžovams ėmus mažinti savo atsilikimą (61:53) lietuvius timptelėjo prisitaikę M. Kalnietis ir R. Giedraitis – 69:53.
Svarbiu metu taškus užtikrintai rinko D. Sabonis – 59:46.
Prieš lemiamą kėlinį Lietuvos krepšininkai laikė susitikimo vadeles – 55:44.
Trečiu bandymu iš tolimos distancijos pagaliau pramušė ir M. Grigonis – 51:41.
Po pasitarimo iš toli prabilo M. Kalnietis ir E. Bendžius – 44:34.
Vis dėlto svečiai ir vėl atsitiesė, surengė minispurtą 4:0 bei privertė nepatenkintą Darių Maskoliūną prašyti minutės pertraukėlės – 38:32.
J. Valančiūnui pataikius nelengvą metimą atsilošus Lietuvos rinktinė pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 38:28.
Visgi lietuviai prieš didžiąją pertrauką susigribo ir neliko skolingi – 36:28.
Tolimą bombą paleido ir R. Giedraitis (28:19), bet venesueliečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir atstatė status quo – 28:28.
Netrukus pirmąjį lietuvių tritaškį smeigė Rokas Jokubaitis, o puolime siautėjęs J. Valančiūnas pasismagino dar vienu dvitaškiu su pražanga – 23:15.
Antrą kėlinuką gražiu reidu pradėjo Rokas Giedraitis, o D. Sabonis suvertė dar du taškus  – 15:10.
Kėlinio pabaigoje sėkmingai sujudėjo Domantas Sabonis, kurio taškai iš po krepšio leido bent minimaliai laimėti pirmąjį ketvirtį – 11:10.
Kibiai žaidę venesueliečiai nepaleido šeimininkų toli į priekį ir po antrojo savo taiklaus tritaškio vėl persvėrė rezultatą  – 9:10.
Dvitaškį iš vidutinio nuotolio pridėjo ir kapitonas Mantas Kalnietis, o JV po nesportinės varžovų pražangos realizavo abu baudos metimus – 7:3
Nervingai prasidėjusiame mače pirmieji savo taškų sąskaitą iš toli atidarė pietų amerikiečiai, tačiau J. Valančiūnas greitai atsakė dvitaškiu su pražanga – 3:3.
Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius ir Jonas Valančiūnas.Venesuelos starto penketas: Gregory Vargas, Jose Vargas, Pedro Chourio, Michaelas Carrera ir Windi Graterolas.

Savo ruožtu B grupėje kaunasi Lenkijos (FIBA 13), Slovėnijos (FIBA 16) ir Angolos (FIBA 33) krepšininkai.

Iš kiekvieno pogrupio į pusfinalius žengs po dvi komandas.

Vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinusios aštuonios komandos: šeimininkė Japonija, JAV, Argentina, Australija, Prancūzija, Ispanija, Nigerija ir Iranas.

Prie jų prisijungs dar keturios šalys, laimėjusios kvalifikacinius turnyrus Lietuvoje, Kroatijoje, Serbijoje ir Kanadoje.