Sostinės komandos strategą Giedrių Žibėną nustebino sirgalių pasitikimas po paskutinių sezono rungtynių, tačiau tai nebuvo vienintelė aistruolių sukurta staigmena.

„Sezono metu „B tribūna“ suorganizavo kelis siurprizus. Manau, kad jie yra bene geriausiai organizuota fanų grupuotė Europoje arba bent jau viena iš jų.

Tų sirgalių yra visur, bet jie yra atskirai, kažkaip dalelėmis, o čia yra organizuota grupuotė ir viskas paskutiniame pasitikime buvo labai aukšto lygio.

Žaidėjai, treneriai ir visa komanda nustebo. Tai mus palietė, ačiū jiems – tai labai stipru“, – aistruoliams dėkojo „Ryto“ vyr.treneris G. Žibėnas.

Treneris Georgios Dedas mano, kad aistruoliams svarbu, jog treneriai ir žaidėjai gerbtų miestą ir kovotų iš visų jėgų.

„Šiais metais mes pasiilgome „Ryto“ fanų, jie palaiko komandą su dideliu entuziazmu. Sezono pradžioje net ne pilna arena turėjo kitokią energiją su sirgaliais.

Tą matėme ir atkrintamosiose, ir atvykus iš Kauno, jie mūsų laukė bei sakė ačiū už tai, kad bandėte, kovojote ir gerbiate „Ryto“ spalvas ir Vilniaus miestą. Manau, jiems tai svarbiausias dalykas – parodyti pagarbą miestui, komandai ir kovoti“, – kalbėjo G.Dedas.

„Ryto“ kapitonas Arnas Butkevičius pažymėjo, jog finale sostinės komandai taip ir nepavyko pademonstruoti tikrojo žaidimo.

„Nedemonstravome to žaidimo ir agresyvumo, kurio patys iš savęs tikėjomės. Reikia pasakyti, kad tai buvo ir „Žalgirio“ nuopelnas, jų gynyba atjunginėjo mūsų komandinį žaidimą ir jie norėjo, kad mes reikalus spręstume vienas prieš vieną.

Neradome savosios jėgos turbūt iki trečiųjų rungtynių ir tik kelios atkarpos finale galėtų kažkiek priminti tą tikrąjį žaidimą, o visa kita buvo varžovų dominavimas“, – dėstė Arnas Butkevičius.

Pasitikėjimas vieni kitais buvo tai, ką dažniausiai „Ryto“ vyr.treneris akcentuodavo po rungtynių spaudos konferencijose. Sostinės ekipos sporto direktorius Donatas Zavackas teigė, jog treneriai puikiai sugebėjo įkvėpti komandą likusiai sezono daliai.

„Iš kiekvienos situacijos galima labai daug, bet ypač šiuo metu pamačiau kaip trenerių kolektyvas daro didžiausią įtaką komandos žaidimui.

Ne tiek, kiek patys žaidėjai, taip, jie yra išpildytojai aikštelėje, bet taip, kaip juos nuteikė trenerių kolektyvas. Pirmąkart su tuo susidūriau, kaip jie sugebėjo žaidėjus motyvuoti ir kaip jie sugebėjo patikėti treneriais, – dėstė D.Zavackas. – Galima teigti, kad ne visada stipresnis žaidėjas išsprendžia tam tikrus dalykus aikštelėje kiek kolektyvas, kuris patiki žmogumi, šiuo atveju Giedriumi Žibėnu ir kaip patiki jo sistema, sukurta atmosfera ir kaip sezono eigoje pavyksta pralaužti sezoną.“

Prieš pusfinalio seriją „Ryto“ klubas pratęsė sutartį su vyriausiuoju treneriu G. Žibėnu ir kitam sezonui, o šį sprendimą pakomentavo ir „Ryto“ valdybos pirmininkas Darius Gudelis.

„Dabar galiu išduoti tam tikrą paslaptį, kad nuo vasario mėnesio, kai Giedrius tapo vyriausiuoju treneriu, mes nuolat galvojome, jog norime tęstinumo ir norime kurti organizaciją kartu su Giedriumi. Jis nei vienose rungtynėse, treniruotėje ar pokalbyje neleido abejoti, kad toks ir turi būti sprendimas.

Kontrakto pasirašymas prieš pusfinalio seriją buvo tam tikras formalumas įteisinti mūsų pasitikėjimą vieni kitais“, – atskleidė D.Gudelis.

Pagrindinis vilniečių strategas užsiminė ir apie artimiausius vasaros planus.

„Daug skambučių, bendravimo su agentais, žaidėjais, vadovybe. Aišku, laukia ir atostogos, pakeisti rutiną, bet nepakeisti telefono (juokiasi). Žinoma, norime susikomplektuoti kaip įmanoma greičiau, išlaikyti branduolį ir kuo daugiau žaidėjų, bet žinome, jog perfekcionizmas neegzistuoja. Su kiekvienu žaidėju yra visiškai skirtingos situacijos ir mes jas sprendžiame.

Bandysime klubui surasti pačius geriausius sprendimus, atrasti balansą ir orientuotis į energinga lietuvišką krepšinį, nes su mūsų energingais fanais jis labai gerai limpa“, – epizodą baigė G. Žibėnas.