Nors didžiąją pirmojo kėlinio dalį Kaune šeimininkavo vilniečiai (14:19), žalgiriečiai greitai panaikino deficitą ir išlygino rezultatą – 23:23. Antrame ketvirtyje kauniečiai nebebuvo nusiteikę juokauti ir, įjungę itin kibios gynybos režimą, rūko tolyn. Rytiečių gretose nesutriko tik Ivanas Buva, iki pertraukos sumetęs 15 taškų, tačiau net ir jo benefisas įspūdžio žaliai-baltiems nedarė – 51:35.

Po saujos taškų iš po krepšio žaliai-baltų atotrūkis pasiekė naują rekordinę žymą – 69:52. Tiesa, sostinės atstovai savo rankų dar nenuleido – 71:59. Visgi „Žalgirio“ vyrai neužsnūdo ir atsakė dar vienu savo spurtu bei galutinai nuramino varžovų entuziazmą – 90:75.

Žalgiriečiai šalies čempionų sostų neužleidžia jau dešimt metų iš eilės – nuo pat 2010-ųjų.

Antroji LKL finalo dvikova vyks penktadienį Vilniuje.

Pirmosios finalo rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16).

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 18 (9/10 dvitaškiai, 10 atk. kam., 27 naud. balai), Lukas Lekavičius 12, Martinas Gebenas (11 min., 5/6 dvitaškiai) ir Augustine'as Rubitas po 10, Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Nigelis Hayesas po 9, Marius Grigonis 7, Rokas Jokubaitis 6, Paulius Jankūnas 5, Artūras Milaknis 4 taškai.

„Rytas“: Ivanas Buva 22 (9/11 dvitaškiai, 25 naud. balai), Andrew Goudelockas 17, Arnas Butkevičius 12 (3/4 tritaškiai), Martynas Echodas 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 6, Augustas Marčiulionis 4, Kristijanas Kitsingas 3 taškai.

Rungtynių eiga:

LKL Superfinalas: „Žalgiris“ – „Rytas“
Vilniečių pasitarimas kibirkščių galimam stebuklui neįžiebė: likus 2 min. – 86:69.
Giedrius Žibėnas dar bandė stabdyti rungtynių laiką – 83:66 (likus žaisti 4 min.).
„Žalgiris“ laiku pabudo, spurtavo 6:0 ir apramino svečius – 77:59.
Vilniaus atstovai savo rankų dar nenuleido ir prieš lemiamą kėlinį kiek atsitiesė – 71:59.
O netrukus po Martino Gebeno lengvų taškų iš po krepšio žaliai-baltų atotrūkis pasiekė naują rekordinę žymą – 69:52.
Žalgiriečius vėl į priekį trūktelėjo M. Grigonis ir P. Jankūnas – 63:48.
Po didžiosios pertraukos vilniečiai po dviejų iš eilės kapitono A. Butkevičiaus tolimų bombų priartėjo iki 55:45.
„Rytą“ nuo sutriuškinimo jau pirmoje pusėje gelbėjo tik įspūdingas I. Buvos rezultatyvumas: aukštaūgis iš Kroatijos buvo atsakingas už kone pusę (15 iš 33) sostinės klubo taškų – 47:33.
Rytiečiams nepadėjo net dvi iš eilės minutės pertraukėlės – 42:27.
Tuomet prancūziškas avialinijas Kaune atidarė J. Lauvergne'as, po kurio skrydžių ir dėjimų bei Artūro Milaknio šūvio „Žalgiris“ ėmė tolti – 36:27.
Netrukus keturis taškus iš eilės sumetė paraišką dalyvauti šių meų NBA naujokų biržoje pateikęs Rokas Jokubaitis – 27:23.
Visgi žalgiriečiai ketvirčio pabaigoje atkuto ir panaikino deficitą – 23:23.
Vilniečiai pirmame kėlinyje ir toliau šeimininkavo Kaune: po sėkmingo Mindaugo Girdžiūno prasiveržimo – 14:19.
Kiek pakiliau finalą pradėjo svečiai, kurie po tritaškių A. Goudelocko, I. Buvos ir A. Butkevičiaus išpuolių buvo priekyje – 8:11.
„Žalgirio“ starto penketas: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Nigelis Hayesas, Paulius Jankūnas ir Joffrey Lauvergne'as.„Ryto“ starto penketas: Dovis Bičkauskis, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas ir Ivanas Buva.

Martino Schillerio auklėtiniai su 33 pergalėmis iš 36 galimų užtikrintai tapo ir šio reguliariojo sezono nugalėtojais, tuo metu vilniečiai (27/9) tenkinosi antra vieta.

Tiesa, Giedriaus Žibėno diriguojami rytiečiai sugebėjo laimėti paskutinį tarpusavio susitikimą laikinojoje sostinėje – 86:85. Kituose trijuose mačuose pajėgesni buvo žaliai-balti.

Tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ vyrai neturėjo daug vargo pusfinalyje, kur 3:0 pranoko atitinkamai Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelį“.