Kaip pranešė Barselonoje įsikūrusio sporto naujienų portalo „Mundo Deportivo“ apžvalgininkas Jose Ignacio Huguete'as, „Barcelonos“ krepšinio sekcijos sporto direktorius J. C. Navarro neseniai iš aukštesnes pareigas klubo struktūroje užimančių asmenų gavo nurodymą peržiūrėti kontraktus ir, kur tik įmanoma, apkarpyti išlaidas.

Kai kuriais atvejais žaidėjų bus prašoma susimažinti atlyginimus – toks sprendimas priimtas dėl neigiamos koronaviruso pandemijos įtakos visam „Barcelonos“ klubo biudžetui.

Anot pranešimo, vienu iš pasiūlymą jau sutikusių priimti krepšininkų tapo 27-erių Alexas Abrinesas, su kuriuo klubas planuoja ilgam pratęsti sutartį, tačiau su mažesniu nei šio sezono atlygiu.

Pasak J. I. Huguete'o, apie planus sumažinti algas artimiausiu metu asmeniškai bus informuota dauguma „Barcelonos“ žaidėjų, o tai gali sukelti nesklandumų.

Jei Nikola Mirotičius su savo kontraktu šiuo metu yra neįperkamas jokiam kitam Europos klubui (brangiausias Eurolygos žaidėjas per sezoną uždirba tarp 4 ir 5,2 mln. eurų), kiti komandos lyderiai – Cory Higginsas, Brandonas Daviesas ar Nickas Calathesas – gali pradėti dairytis ir kitų darboviečių, leidžiančių jiems išsaugoti dabartinį pajamų lygmenį.

Tiesa, kaip pažymima publikacijoje, minėtas sutaupymas neišmokėjus premijų diržų suveržimą padarys ne tokį drastišką, kaip galėjo būti kitu atveju.

„Barcelona“ šią vasarą tikrai išsiskirs su į NBA sparnus pakelsiančiu argentiniečiu gynėju Leandro Bolmaro ir ukrainiečiu aukštaūgiu Artiomu Pustovijumi, kurio kontraktas baigia galioti.

Pasak „Mundo Deportivo“, taupymo sumetimais dar keliems galiojančius kontraktus turintiems krepšininkams „Barcelona“ greičiausiai ieškos kitų klubų. Tai – sunkusis krašto puolėjas Victoras Claveras ir keliose pozicijose galintis žaisti vengras Adamas Hanga, nesulaukęs jokio komandos trenerio Šarūno Jasikevičiaus pasitikėjimo Eurolygos finale.

Apie tai, kad Barselonos palikti nenorinčiam katalonui V. Claverui agentai pradėjo dairytis kito klubo, skelbta gegužės pradžioje. Greičiausiai komandos sudėtyje neliks ir į Š. Jasikevičiaus rotaciją nebepatenkančio prancūzo Leo Westermanno.

Pažymėtina, kad publikacijoje nėra užsimenama apie trenerių štabo atlyginimus ir Pau Gasolio ateitį klube. Jeigu klubas iš tikrųjų žada veržtis diržus, iš konteksto gerokai krenta prieš keletą dienų pasklidusi informacija, jog „Barcelona“ vasarą bandys į savo gretas pasikviesti ir Marcą Gasolį.

Primename, kad Š. Jasikevičius „Barceloną“ treniruoti ėmėsi praėjusią vasarą. Jau pirmame Eurolygos sezone prie katalonų vairo jis laimėjo reguliarųjį čempionatą ir pasiekė finalą, tačiau jame turėjo pripažinti Stambulo „Anadolu Efes“ pranašumą 81:86.

Po finalo Š. Jasikevičius viešai piktinosi dėl teisėjavimo ir tvirtino nesirūpinantis, ar dėl to gaus dar vieną baudą. Lietuvis žaidėjo, kad Eurolygai pati „Barcelona“ dar primins apie šią situaciją.

Kaip praneša Ispanijos žiniasklaida, Katalonijos klubas savaitės pradžioje iš tikrųjų „atkreipė Eurolygos dėmesį“ į susidariusią situaciją, ypač akcentuodamas didžiulį pražangų skaičių, fiksuotą krepšininkams. „Barcelona“ per rungtynes užsidirbo 30 pražangų, „Anadolu Efes“ – 25.

30 fiksuotų pražangų komandai – trečias pagal dydį skaičius Eurolygos finaluose nuo 2008-ųjų. Po 33 pražangas 2013-aisiais ir 2016-aisiais buvo užfiksuota atitinkamai Madrido „Real“ ir Maskvos CSKA krepšininkams.

Kokia forma klubas informavo Eurolygą apie savo nepasitenkinimą, nėra konkretizuojama.