Panevėžio „Lietkabelis“ antradienį namuose pranoko Utenos „Juventus“ 87:74 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.

Nugalėtojų strategas iš Serbijos N. Čanakas po mačo mintimis nukrypo į šią savaitę Paryžiuje prasidėjusį „Roland Garros“ teniso turnyrą.

„Ši serija – kaip „Grand Slam“ turnyras, ir mes kol kas laimėjome tik vieną setą“, – įgytos persvaros nesureikšmino specialistas, kuris teigė iš esmės buvęs patenkintas auklėtinių pasirodymu.

Labai nesiskundė ir Ž. Urbonas, kuriam užkliuvo tik 24 uteniškių padarytos klaidos.

Tiesa, kelias iš jų „Juventus“ vairininkas linkęs įskaityti teisėjams.

„Gavome gal penkias pražangas puolime. Nemanau, kad tiek jų ir buvo, bet tiek to. Teisėjai – aukšto lygio, šiandien dirbo gana gerai. Tik tas epizodas, kai G. Matulį pertrenkė, keistai pasirodė. Tie visi jų nešvarūs veiksmai, lindimas po metančiu žmogumi, pastūmimai... Tie serbiški variantai man nelabai gražūs, o mums dar vienas žmogus iškrito. Dėl to esu karštas, bet daugiau nenoriu nieko sakyti – panevėžiečiai buvo verti pergalės“, – dėstė treneris.

G. Matulis susižeidė ketvirtame kėlinyje susidūręs su oponentų vidurio puolėju iš Serbijos Džordže Gagičiumi.

„Juventus“ gretose taip pat trūko traumuotų Igno Vaitkaus, Martyno Paliukėno ir Vaido Kariniausko, nors į rikiuotę jau grįžo Martynas Gecevičius, pelnęs 7 taškus.

Ž. Urbonas neatmeta galimybės, kad greitai atsigauti pavyks ir nugarą susitrenkusiam G. Matuliui, bei viliasi dar patampyti „Lietkabelio“ nervus.

„Šiandien su Čanaku gerai špagavomės – jis įdomių dalykų sugalvojo, aš irgi bandžiau kažkuo atsakyti. Man patiko. Kalbant apie kitas rungtynes, nematau tokio jau didelio „Lietkabelio“ pranašumo, kad sumažinę klaidų skaičių negalėtume kabintis“, – pažymėjo Ž. Urbonas.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Utenoje.

Pusfinaliuose abiem komandoms nepavyko pasipriešinti varžovams, pralaimint serijas vienodais rezultatais 0-3. „Lietkabelį“ iš kovos dėl titulo eliminavo Vilniaus „Rytas“, „Juventus“ nukentėjo nuo čempiono Kauno „Žalgirio“.

Pusfinalių nugalėtojai akistatą finale pradės trečiadienį Kaune.