Svečiai sostinėje iškėlę galvas galėjo bėgioti tik kelias pirmojo kėlinio minutes: 16:0 spurtavęs „Rytas“ ėmė dominuoti aikštėje, varydamas varžovus į neviltį tolimais metimais.

Iki pertraukos vilniečiai sumetė 11 tritaškių iš 18 (61 proc.), o panevėžiečiai – tik 1 iš 10.

Per du kėlinius 56 taškus suvertusių šeimininkų persvara toliau augo antroje rungtynių dalyje, kol pasiekė 28 taškus. Intrigos susitikimo pabaigoje nebebuvo nė kvapo, o finalinės sirenos ant parketo sulaukė jau tik abiejų komandų jaunimas.

„Rytas“ laimėjo visus keturis kėlinius, o tolimų metimų statistika išliko panaši iki mačo pabaigos. Vilniaus ekipa pataikė 16 iš 31 tritaškio (51 proc.), Panevėžio atstovai – 2 iš 15 (13 proc.).

Svečiams trūko Vytenio Lipkevičiaus ir Gyčio Masiulio indėlio, kurie taškų nepelnė, nors žaidė po 20 minučių.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Echodas – po 14, Ivanas Buva 12, Augustas Marčiulionis ir Andrew Goudelockas – po 10, Dovis Bičkauskis (3/3 trit.), Arnas Butkevičius (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Lukas Uleckas (3/3 trit.) – po 9;

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 17, Kyle'as Vinalesas 12 (5 kl.), Paulius Valinskas 10, Panagiotis Kalaitzakis ir Gabrielius Maldūnas – po 8 (po 7 atk. kam.).

Reguliariajame sezone „Rytas“ finišavo antras (27/9), „Lietkabelis“ – jam įkandin (23/13).

Tarpusavyje šios komandos susitiko paskutiniame ture gegužės 10 d. – tuomet namie žaidę panevėžiečiai laimėjo 85:79. Iš viso reguliariajame sezone ekipos per keturis pasimatymus pasidalino po dvi pergales.

Ketvirtfinaliuose sostinės atstovai eliminavo „Šiaulius“, Nenado Čanako auklėtiniai – Klaipėdos „Neptūną“. Abi serijos baigėsi vienodu rezultatu 2-0.

Pusfinalyje kovojama jau iki trijų pergalių.

Prieš pirmąjį mačą „Rytas“ apdovanojo trenerį Giedrių Žibėną nauja sutartimi, galiosiančia ir kitą sezoną.

Antrosios rungtynės ketvirtadienį vyks Aukštaitijos sostinėje.

Kitame pusfinalyje titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Utenos „Juventus“ 1-0.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (90)