Aukšta sparta prasidėjusiose rungtynėse abi komandos sėkmingiau kūrė savuosius išpuolius, nei griovė varžovų planus. Į pirmąją rungtynių reklaminę pertraukėlę komandos iškeliavo rezultatui esant lygiam – 16:16.

Pirmuosius keturis mestus tritaškius pataikę „Lietkabelio“ krepšininkai antroje pirmo kėlinuko pusėje susikrovė kiek apčiuopiamesnį pranašumą, tačiau rezultatą po kelių minučių įspūdingu dėjimu iš viršaus išlygino Džiugas Slavinskas, o pirmąjį kėlinuką taikliu metimu su sirena užbaigęs Matas Jogėla suteikė „Neptūnui“ trapią persvarą – 26:24.

Antrajame kėlinuke svečiai sugebėjo ženkliai pristabdyti klaipėdiečių puolimą. Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių 26 taškus pelnę šeimininkai įpusėjus antram ketvirčiui jame tebuvo pelnę vos 5 taškus.

Kitoje aikštės pusėje „Lietkabelio“ puolimą ant savo pečių traukė individualiais prasiveržimais bei metimais iš vidutinio nuotolio varžovų gynybą draskęs Paulius Valinskas, bet Deivido Gailiaus tritaškiai leido „Neptūnui“ dar kartą persverti rezultatą.

Gražioje, atkaklioje ir permainingoje pirmoje rungtynių pusėje 15 taškų pelnęs uostamiesčio komandos lyderis tapo svarbiausia sėkmingo šeimininkų pasirodymo priežastimi. Panevėžiečiai į varžovų energiją atsakė puikiu taiklumu įš toli – iki ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ pataikė net 7 iš 12 mestų tritaškių.

Žūtbūtinėse rungtynėse klaipėdiečių jėgos išseko po ilgosios pertraukos. Trečiajame kėlinuke šeimininkai sukrapštė vos 10 taškų, o Vytenio Lipkevičiaus ir Gyčio Masiulio vedami panevėžiečiai prieš lemiamą ketvirtį atitrūko net 13 taškų skirtumu – 56:69.

Ketvirtame kėlinuke „Neptūnas“ bandė gelbėtis Gailiaus tolimais šūviais. Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs krašto puolėjas susitikimą baigė surinkęs 25 taškus, tačiau jo pasirodymo komandos išgelbėjimui nepakako.

Į pusfinalį patekęs „Lietkabelis“ jame susitiks su Vilniaus „Ryto“ ir Šiaulių „Šiaulių“ ketvirtfinalio poros nugalėtojais. Dėl Saulės miesto komandoje diagnozuoto covid-19 atvejo šios serijos pradžia buvo atkelta – pirmosios rungtynės Vilniuje įvyks ketvirtadienį, gegužės 20-ąją.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 25 (6/9 trit.), Martynas Mažeika ir Simas Galdikas po 12 taškų.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20 (4/8 dvit., 4/7 trit., 5 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 17 (3/4 trit., 8/11 baud., 11 atk. kam.), Margiris Normantas 16 (6/8 dvit.), Gytis Masiulis 14 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)