2022-ųjų Europos krepšinio čempionatas bus surengtas keturiose šalyse – Vokietijoje, Čekijoje, Italijoje ir Gruzijoje. Šiose valstybėse vyks grupių etapai, o nuo atkrintamųjų varžybų viskas persikels į Vokietiją.

Būtent šioje šalyje pirmenybes pradės ir Lietuvos rinktinė – pasinaudojusi Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) taisykle, šeimininkė Vokietija į savo grupę pasirinko būtent mūsų šalies nacionalinę komandą.

Italai pasirinko Estijos nacionalinę komandą, Gruzija – Turkiją, o Čekija – Lenkiją. Visų šių penkių šalių rinktinės automatiškai negalės tapti lietuvių varžovėmis grupėje.

Taip pat aišku, kad lietuviai grupėje tikrai nežais su dar trimis rinktinėmis. Tai – Rusija, kuri yra tame pačiame krepšelyje kaip Lietuva, o taip pat ir Ukraina su Suomija (šios rinktinės patenka į tą patį krepšelį, kaip ir lietuvius savo partneriais pasirinkusi Vokietija).

Kaip jau buvo minėta, pajėgiausių pagal skirstymą ekipų kvartetą sudaro Ispanija, Serbija, Graikija ir Prancūzija. Iš trečio krepšelio lietuvių oponentais gali tapti titulą ginsiantys slovėnai arba kroatai. Penktame krepšelyje yra Belgija, Vengrija, Izraelis bei Didžioji Britanija, paskutiniajame potencialūs Lietuvos rinktinės varžovai – Bosnija ir Hercegovina, Nyderlandai bei Bulgarija.


Burtų traukimo ceremonija prasidės 14-ą valandą Lietuvos laiku.

Prieš keletą savaičių buvo paskelbta, kad 2022-ųjų Europos čempionato ambasadoriumi tampa Vokietijos krepšinio legenda Dirkas Nowitzkis. Jis, kartu su buvusiu garsiu Italijos krepšininku Roberto Brunamonti ir buvusiu žaidėju, tačiau anksti karjerą baigusiu ir į politiką pasukusiu gruzinu Viktoru Sanikidze, talkins traukiant burtus ir suskirstant komandas į grupes.

Ketvirtadienį pirmą kartą bus pristatytas ir Eurobasket 2022 talismanas – kaip jis atrodys, bus atskleista ceremonijos metu.

Dėl COVID-19 pandemijos burtų traukimo ceremonijoje dalyvaus tik varžybas organizuojančių šalių atstovai, tačiau ir jų skaičius yra maksimaliai apribotas.

Pirmenybės, kuriose dalyvaus 24 komandos, vyks kitų metų rugsėjo 1-18 dienomis. Čempionato kovos vyks Tbilisyje (Gruzija), Milane (Italija), Prahoje (Čekija), Kelne ir Berlyne (Vokietija). Būtent Kelne savo kovas pradės Lietuvos rinktinė.

Čempionato nugalėtojų titulą gins Slovėnijos krepšininkai. Paskutinis Europos čempionatas vyko dar 2017-aisiais Turkijoje. Dainiaus Adomaičio treniruota Lietuvos rinktinė tose varžybose neįveikė aštuntfinalio barjero, pralaimėjusi Graikijai.

Šiuo metu rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas eina labai sunkiai atrankos varžybų barjerą perlipęs Darius Maskoliūnas.

Artimiausias D. Masokoliūno laukiantis iššūkis – birželio pabaigoje Kaune vyksianti olimpinė atranka.