Dvikova klostėsi permainingai: pirmame kėlinyje spurtavo ir 11 taškų skirtumu atitrūko šeimininkai, po pertraukos dviženkle persvara jau džiaugėsi svečiai.

Tačiau visą lemiamą ketvirtį virė nuožmios kautynės taškas į tašką, kuriose abi komandos čia pat pateikdavo atsakymus viena kitai.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei po krepšiu prasiveržęs Eurolygos patirties turintis gynėjas Jordanas Theodore'as išvedė Rusijos klubą į priekį (87:86).

Atsakomasis išpuolis užtruko: „Monaco“ puolime net tris kartus atkovojo atšokusį kamuolį, kol galiausiai Marcosas Knightas baudų metimais vėl apvertė situaciją aukštyn kojomis.

Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai apsigynė, o po taktinės pražangos Robas Gray realizavo tik vieną baudos metimą.

Dimitrio Prifčio kariaunai buvo likusios 6 sek., bet paskutinis J. Theodore'o prasiveržimas buvo nevykęs.

UNIKS neišgelbėjo varžovus stebinęs ir karjeros rekordus gerinęs Artiomas Klimenka. 214 cm ūgio vidurio puolėjas per 22 min. pelnė 22 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir užsitarnavo 25 naudingumo balus.

Buvęs žalgirietis Nate'as Waltersas Kazanės ekipai pelnė 4 taškus.

„Monaco“ gretose kitas buvęs Kauno „Žalgirio“ legionierius Dee Bostas surinko 16 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus, o labiausiai pasižymėjo 23 taškus pelnęs R. Gray.

„Monaco“: Robas Gray 23, Mathiasas Lessortas 17, Dee Bostas 16, Marcosas Knightas 14, Jaleelas O'Brienas 11;

UNIKS: Artiomas Klimenka 22, Jordanas Theodore'as 15 (8 rez. perd.), Johnas Hollandas 14, Isaiah Canaanas 12.

Susitikimą iš tribūnos stebėjo Monako kunigaikštystės princas Albertas II.

Antrosios finalo serijos rungtynės laukia balandžio 30 d. Tatarstane, jei prireiktų lemiamų trečiųjų, jos vyktų ten pat.

Abi finalo dalyvės jau yra užsitikrinusios vietą kito sezono Eurolygoje.

Pusfinaliuose „Monaco“ 2-0 eliminavo Las Palmaso „Gran Canaria“ (Ispanija) su Tomu Dimša, UNIKS 2-1 užkirto kelią favorite laikytai Bolonijos „Virtus“ (Italija).

Kazanės komanda Europos taurės turnyro finalą pasiekė trečią kartą istorijoje. 2011-aisiais UNIKS vienintelį kartą tapo varžybų nugalėtoju.

„Monaco“ šiemet apskritai pirmą kartą prasibrovė į atkrintamąsias varžybas. 1928 metais įkurtas klubas, rungtyniaujantis Prancūzijos čempionate, dar nėra iškovojęs jokio tarptautinio trofėjaus, nors 2018-aisiais jau žaidė FIBA Čempionų lygos finale.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)