„Tai padarė žaidėjai, – po pergalės pirmose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse sakė Milano ekipos strategas E. Messina. – Tai buvo vakaras, kai niekas nesiklojo taip, kaip mes norėtume. Nepataikėme metimų ir didesnę rungtynių dalį žaidėme ne taip, kaip turėtume.

Tačiau mes turime širdis, pavyko keli epizodai ir gynyba tapo geresne. Manau, kad Malcolmo perdavimas paskutinėje atakoje buvo tobulas, Zachui reikėjo tik pataikyti. Žinoma, tokiose situacijose reikia ir sėkmės. Pastarosiomis dienomis dažnai naudojamas žodis yra nepalaužiamas. Taip, mes buvome nepalaužiami, nenuleidome rankų. Ir mus lydėjo sėkmė“.

Pirmose ketvirtfinalio iki trijų pergalių rungtynėse Milano „Armani“ savo aikštėje įveikė „Bayern“ 79:78 ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1-0.

„Bayern“ iššvaistė turėtą triuškinamą persvarą ir nepasinaudojo proga perimti aikštės pranašumą Eurolygos ketvirtfinalio etape. Maža to, Milano „Olimpia Armani“ krepšininkams svečiuose vokiečiai pralaimėjo itin skaudžiai – pačią paskutinę rungtynių sekundę. Dvikovos didvyriu tapo buvęs žalgirietis Zachas LeDay.

„Žmogau, tai beprotiška! Treneris nupiešė ataką ir aš tiesiog bėgau, kad pagaučiau kamuolį ir atlikčiau metimą. Beprotiškos rungtynės. Turime tobulinti žaidimą šioje serijoje. Norėjome po didžiosios pertraukos žaisti kiečiau, žinojome, kad pirmoji dalis mums nesusiklostė. Su didele energija mes atkūrėme intrigą ir dabar mėgaujamės pergale“, – sakė per 33 min. pelnęs 17 taškų pelnęs Z. LeDay.

Milano komandos strategas teigė, kad tai toli gražu nebuvo geriausios „Armani“ rungtynės: „Tai tik viena dvikova, o serija labai ilga. Turime žaisti geriau nei šiandien“.

Prie pergalės 13 taškų prisidėjęs Sergio Rodriguezas džiaugėsi puikiu jausmu. „Viskas nuostabu, tačiau tai – tik pirmosios rungtynės. Negalime išeiti žaisti taip, kaip pirmoje rungtynių dalyje, tingiai ir susikaustę. Reikai žaisti taip, kaip tai darėme visą sezoną. Pademonstravome širdį ir reikia toliau eiti pergalingu keliu“, – sakė jis.

Ne tokios geros nuotaikos buvo „Bayern“ strategas, pasveikinęs varžovus su pergale.

„Mums iki pergalės pritrūko vienos atakos. Norėjome gerai pradėti seriją ir tikiu, kad viską darėme gerai. Tai pirmoji dvikova ketvirtfinalio serijoje, Milano ekipa laimėjo, tad pakoregavę keletą dalykų, tikiu, galime kitaip viską užbaigti. Tačiau mane labiau neramina kiti dalykai – mano mintys sukasi apie Nicką Weiler-Babbą, kuris gavo traumą. Kai žaidėjas tokiu sezono momentu susižeidžia, yra labai liūdna“, – kalbėjo Andrea Trinchieri.

Antrosios poros rungtynės ketvirtadienį taip pat vyks Milane.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse antradienį „Anadolu Efes“ namie 90:63 sutriuškino „Real“ krepšininkus ir serijoje taip pat pirmauja 1-0.

Eurolygos ketvirtfinalio seriją trečiadienį pradeda kitos dvi poros: „Barcelona“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Maskvos CSKA – Stambulo „Fenerbahče“.