Tiesa, šių lietuvių atstovaujama ir Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ savo arenoje šeštadienį 93:100 (28:20, 20:26, 25:19, 20:35) nusileido Saratovo „Avtodor“ ekipai, tačiau dėl geresnio tarpusavio susitikimų balanso užsitikrino vietą VTB Vieningos lygos atkrintamosiose varžybose.

Aštuntą vietą pirmenybėse užimančios „Parma“ komandos krepšininkai prieš rungtynes žinojo, kad tik pralaimėjimas didesniu nei 23 taškų skirtumu paliktų šansą devintoje pozicijoje esančiai „Avtodor“ ekipai pakovoti dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Visgi įpusėjus rungtynėms neatrodė, kad Saratovo komanda turėtų bent kokių nors šansų laimėti. Trečiame kėlinyje šeimininkų persvara po A. Juškevičiaus ir E. Žukausko tolimų metimų siekė 17 taškų (70:53), o ketvirto kėlinio pradžioje „Parma“ pirmavo 73:65.

Sužaidus 37 min. po dar vieno E. Žukausko dvitaškio metimo šeimininkai vis dar pirmavo 88:86, bet rungtynių pabaigoje šeimininkai sustojo, o aktyviai žaidę svečiai persvėrė rezultatą ir iškovojo pergalę 100:93.

Abu Lietuvos krepšininkai buvo rezultatyviausi savo komandoje. A. Juškevičius per 29 minutes surinko 21 tašką (0/3 dvit., 6/8 trit., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. E. Žukauskas per 27 minutes pelnė 20 taškų (2/3 dvit., 3/5 dvit., 7/9 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius.

Pralaimėjimas 7 taškų skirtumu „Parma“ ekipai nuotaikos nesugadino. Per 23 rungtynes iškovojusi 10 pergalių Permės komanda išsaugojo aštuntą poziciją VTB Vieningoje lygoje ir tęs kovą atkrintamosiose varžybose.

Jose K. Maksvyčio auklėtinių laukia akistata su VTB Vieningos lygos reguliaraus sezono nugalėtojais - Sankt Peterburgo „Zenit“ (20/4) komanda.

Šeštadienį „Zenit“ svečiuose 70:62 (12:14, 19:16, 22:13, 17:19) įveikė Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (14/8) ekipą ir iškovojo 20 pergalę per 24 rungtynes. Nugalėtoj7 gretose rezultatyviausiai žaidęs Artūras Gudaitis per 18 min. pelnė 14 taškų (5/6 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 varžovų metimą.