Pranešama, kad 62-ejų katalonas iki šio mėnesio pabaigos Barselonoje inicijuos oficialų Eurolygos A licencijas turinčių klubų vadovų susirinkimą.

Jame, anot Eurohoops, bus aptarti ir turnyro finansų paskirstymo klausimai, kurie kelia nerimą slaptame susitikime Graikijoje pasipiktinimą reiškusiems klubų atstovams.

Informuojama, kad susitikime Barselonoje jau dalyvaus visų 11-os klubų delegatai, įskaitant Atėnuose nepasirodžiusius Stambulo „Fenerbahče“, Madrido „Real“, Vitorijos „Baskonia“ ir „Barcelonos“ vadovus.

Pasak „Mundo Deportivo“ pranešimo, „Barcelonos“ vadovybė apskritai neigė sulaukusi kokio nors kvietimo į praėjusį savaitgalį Graikijoje vykusį renginį, kuriame susirinko 7 klubų vadovai.

Gimtojo J. Bertomeu miesto klubas tvirtina neturėjęs absoliučiai jokios informacijos apie slaptąjį susitikimą.

Primename, kad anot Graikijos žiniasklaidos, balandžio 11-ąją susitikime Atėnuose dalyvavo Tel Avivo „Maccabi“, Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“, Milano „Olimpia Armani“, Maskvos CSKA, Stambulo „Anadolu Efes“ ir Kauno „Žalgirio“ klubų vadovai.

Gazzetta.gr pažymi, kad tai buvo ne eilinių klubo atstovų, o pačių aukščiausių jų vadovybės grandžių – savininkų, prezidentų ir administracijos vadovų – susitikimas. Jame dalyvavo ir Kauno „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas.

Keletą valandų trukusioje diskusijoje buvo išreikšta nemažai abejonių dėl dabartinio Eurolygos turnyro vykdymo tvarkos – pačios vadovybės struktūros, jos veiklos būdų. Klubai išreiškė nepasitenkinimą dėl, jų nuomone, per menkų iš Eurolygos gaunamų pajamų sumos, finansinio skaidrumo. Kai kurių vadovų pasisakymo metu kritikos strėlės smigo tiesiai į turnyro prezidentą J. Bertomeu.

Nors smulkios pokalbio detalės nėra atskleidžiamos, pažymima, kad tai yra pirmas toks rimtas dalies Eurolygos A licencijas turinčių klubų susitikimas už J. Bertomeu akių.

Šiuo metu ilgalaikes A licencijas turi 11 klubų, iš kurių 7 buvo atstovaujami Graikijoje. Susitikime nedalyvavo minėtieji „Real“, „Barcelonos“, „Baskonia“ ir „Fenerbahče“ atstovai.

2020-2021 m. Eurolygos reguliariajame sezone „Žalgiris“ iškovojo 17 pergalių ir patyrė 17 pralaimėjimų, turnyro lentelėje užėmė 11-ąją vietą ir į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Anot Gazzetta.gr, 11-as finišavęs „Žalgiris“ Eurolygoje uždirbo 300 tūkst. eurų. Reguliariojo sezono laimėtojai „Barcelonai“ atiteko 1,5 mln. eurų finansinė injekcija.

15-18 vietas užėmusios komandos liko be finansinių premijų.

Eurolygos reguliariojo sezono premijos (vieta, klubas, suma eurais)

1.Barcelona1,5 mln.
2.CSKA850 tūkst.
3.Anadolu Efes750 tūkst.
4.Armani Milan650 tūkst.
5.Bayern Munich600 tūkst.
6.Real Madrid550 tūkst.
7.Fenerbahče500 tūkst.
8.Zenit450 tūkst.
9.Valencia400 tūkst.
10.Baskonia350 tūkst.
11.Žalgiris300 tūkst.
12.Olympiakos250 tūkst.
13.Maccabi200 tūkst.
14.ASVEL150 tūkst.
15.ALBA0
16.Panathinaikos0
17.Crvena Zvezda0
18.Chimki0