Ši dvikova nieko nelėmė abiem į atkrintamąsias varžybas nepretenduojančioms komandoms. Jau anksčiau buvo aišku, kad Lietuvos čempionai užims galutinę 11-ą vietą turnyro lentelėje.

Gerą toną rungtynių pradžioje davė Marius Grigonis, o visus 7 dvitaškius pirmajame kėlinyje pataikę žalgiriečiai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Po 8 iš eilės Patricio Garino taškų M. Schillerio auklėtiniai po 10 minučių pirmavo 27:14.

Aikštės šeimininkai po sėkmingo Mareko Blaževičiaus žaidimo po krepšiu skirtumą padidino iki 15 taškų, tačiau šalto dušo efekto atsikratę Graikijos čempionai sugebėjo tą prarają tarp ekipų sumažinti iki 5 taškų – 52:47.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionų spurtas 14:0 leido pajusti didesnį komfortą, o po geriausias sezono rungtynes Eurolygoje žaidusio M. Blaževičiaus dvitaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki 19 taškų – 71:52.

Paskutiniame ketvirtyje svečių mėginimai atkurti intrigą nedavė jokio rezultato. Žaidimu aikštėje mėgavęsi žalgiriečiai skirtumą padidino iki 24 taškų (88:64) ir įtikinamai triumfavo.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (5/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/1 baudos), Thomas Walkupas 18 (29 naud.b.), Rokas jokubaitis 10, Patricio Garino ir Martinas Gebenas po 8, Marekas Blaževičius ir Paulius Jankūnas po 7, Karolis Lukošiūnas ir Marius Grigonis po 6, Mantas Rubštavičius 2, Steve'as Vasturia 1.

Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 17, Benas Bentilas 13, Zachas Auguste'as ir Ioannis Papapetrou po 9, Mario Hezonja 8, Konstantinos Mitoglou ir Eleftherios Papagiannis po 6.

"Žalgiris" - "Panathinaikos" rungtynių statistika

Pirmose tarpusavio rungtynėse Atėnuose „Žalgiris“ triumfavo 81:69. „Panathinaikos“ nuo gruodžio mėnesio už Graikijos ribų dar nešventė nė vienos pergalės.

Lietuvos čempionai dėl COVID-19 turėjo verstis be Augustine'o Rubito ir Nigelio Hayeso, Joffrey Lauvergne'as nežaidė dėl nugaros skausmų, o ilgai traumuoto Artūro Milaknio sugrįžimo į aikštę laikas vis dar lieka neaiškus.

„Žalgiris“ toliau tęs kovas vietiniame fronte ir gins Lietuvos čempionų vardą, o Graikijos čempionams tai dar nebuvo paskutinės reguliariojo sezono rungtynės Eurolygoje – kitą savaitę jie vyks į Rusiją, kur stos akistaton su Sankt Peterburgo „Zenit“ ir Maskvos CSKA.

EUROLYGA: „ŽALGIRIS“ – „PANATHINAIKOS“
"Žalgiris" triumfuoja 93:78
M. Rubštavičius išprovokuoja pražangą ir pelno pirmuosius taškus Eurolygoje nuo baudų metimo linijos
Į aikštę žengia jaunasis žalgirietis 18-metis Mantas Rubštavičius. Tai jo debiutas Eurolygoje
Graikai kiek sumažino skirtumą - 88:68. Minutės pertraukėlė
R. Jokubaitis nedengiamas pataiko tritaškį, dar vieną smeigia L. Lekavičius ir skirtumas tampa rekordiniu - 88:64
R. Jokubaitis pataiko tritaškį - 82:63.
Po Th. Walkupo dvitaškio sužaidus daugiau nei 2 min. paskutiniame ketvirtyje "Žalgiris" pirmauja įtikinamai. M. Gebenas dar prideda dvitaškį - 79:63. Minutė pertraukėlė
PAO strategas O. Kattashas baudžiamas technine pražanga
Aikštėje daug kovos be taiklių metimų. "Žalgiris" likus žaisti iki trečio kėlinio kiek daugiau nei minutę pirmauja 73:56.
PAO pataiko tritaškį, tuo pačiu atsako ir P. Jankūnas. M. Blaževičius iš po krepšio taiklus - 71:52. Minutės pertraukėlė
M. Gebenas ir Th. Walkupas pataiko iš po krepšio - skirtumas išauga iki 17 taškų - 66:49
M. Hezonja gauna techninę pražangą, M. Grigonis realizuoja baudos metimą,o Th. Walkupas smeigia taiklų tritaškį - skirtumas vėl dviženklis - 62:49
K. Lukošiūnas smeigia du tolimus tritaškius iš eilės - 58:49
"Žalgirio" komandoje rezultatyviausias L. Lekavičius su 14 taškų, Th. Walkupas pridėjo 11. "Panathinaikos" komandai po 10 taškų pridėjo N. Nedovičius ir B. Bentilas.
Svečiams pavyksta kiek sumažinti skirtumą - 52:47
M. Gebenas atlieka verpstę ir krauna kamuolį iš viršaus, B. Bentilas pataiko tritaškį. Th. Walkupas pataiko iš po krepšio - 50:42https://twitter.com/EuroLeague/status/1380216686863863808
Th. Walkupas pataiko fantastišką tritaškį paskutinę atakai skirtą sekundę, o po perimto kamuolio dar pridėjo ir dvitaškį - 46:37. Minutės pertaukėlėhttps://twitter.com/EuroLeague/status/1380215132219916289
L. Lekavičius nesustabdomas, tačiau N. Nedovičius kitoje aikštės pusėje smeigia taiklų tritaškį su pražanga - 41:37
L. Lekavičius smeigia du taiklius tritaškius iš eilės - 39:30
PAO pelno 7 taškus be atsako - 33:30. Minutės pertaukėlė prašo M. Schilleris
Po krepšiu gerą žaidimą demonstruoja M. Blaževičius, tačiau "Panathinaikos" gretose du tritaškius iš eilės smeigia M. Hezonja - 33:23. Minutės pertraukėlė
M. Blaževičius po krepšiu išmaudo varžovą ir didina skirtumą - 29:14
P. Garino tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms pataiko tolimą tritaškį
Atkarpą be taškų svečiams pavykta nutraukti, tačiau kitoje aikštės pusėje pataiko ir P. Garino - 22:9. Minutės pertraukėlė
Žalgiriečiai spurtuoja 10:0 po R. Jokubaičio baudų metimų - 19:7.
L. Lekavičius pataiko iš po krepšio ir didina skirtumą iki dviženklio - 17:7
Th. Walkupas ir L. Lekavičius prideda po dvitaškį, M. Gebenas pataiko baudų metimus - 15:7
PAO išlygino rezultatą (7:7), tačiau aukštų varžovų nepabūgęs P. Jankūnas vėl išveda aikštės šeimininkus į priekį - 9:7. Minutės pertraukėlė.
M. Grigonis pelno 5 pirmuosius rungtynių taškus
"Panathinaikos" starto penketas: G. Papagiannis, I. Papapetrou, N. Nedovičius, K. Mitoglou, H. Sant-Roosas.https://twitter.com/paobcgr/status/1380203909021626370
"Žalgirio" starto penketas: M. Grigonis, Th. Walkupas, P. Jankūnas, M. Gebenas, K. Lukošiūnas.