Andrea Trinchieri auklėtiniams ši pergalė atnešė kelialapį į atkrintamąsias varžybas, „Bayern“ tapo pirmąją Eurolygos ketvirtfinalį pasiekusia Vokietijos ekipa istorijoje.

Savo ruožtu, „Žalgiris“ toliau laikosi 11-oje pozicijoje, iš kurios šoktelti bent laipteliu aukštyn jau nebeturi galimybių.

Po rungtynių bavarai aikštės centre šoko pergalės šokį, nors nedaug trūko iki ašarų.

Likus žaisti 3 sek. ir svečiams pirmaujant 70:69, Wade'as Baldwinas išleido kamuolį už šoninės linijos. Bet po užsitęsusios vaizdo peržiūros teisėjai pakeitė pirminį sprendimą, įžvelgę, jog paskutinis kamuolį lietė jį išmušęs Nigelis Hayesas.

Lemiamą ataką metimu minant tritaškio liniją užbaigė Vladimiras Lučičius – nors kamuolys krepšio tinkle nesuspurdėjo, arbitrai užfiksavo Joffrey Lauvergne'o pražangą.

Serbas šaltakraujiškai realizavo baudų metimus, o dar vienai logiškai atakai kauniečiams jau pristigo laiko.

Kauniečiai susitikimą pradėjo nusimetę įtampos pančius ir puolime žaisdami drąsų, improvizacijomis paremtą krepšinį.

Vis dėlto jau antrame kėlinyje „Bayern“ suveržė savo firminės gynybos varžtus, ir kuo toliau, tuo kiekvieną tašką pelnyti darėsi vis sunkiau.

Kelis nedidelius šeimininkų spurtus „sugėręs“ „Žalgiris“ atsakė ugnimi į ugnį ir po sėkmingos N. Hayeso žaidimo atkarpos 38-ą min. išsiveržė į priekį.

„Bayern“ akivaizdžiai prislėgė kur kas sunkesnė atsakomybės našta, kuri galėjo brangiai kainuoti sezono išsišokėliais tapusiems vokiečiams. Vis dėlto juos išgelbėjo vaizdo peržiūra ir lediniai V. Lučičiaus nervai.

Susitikimui teisėjavo serbas Ilija Beloševičius, slovėnas Sašo Petekas ir ispanas Carlosas Cortesas.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 13 (6 atk. kam.), Jalenas Reynoldsas 12, Nickas Weileris-Babbas 11 (3/6 trit.), Wade'as Baldwinas (4 rez. perd.) ir Jamesas Gistas – po 8, Leonas Radoševičius 6.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 16 (3/4 dvit., 2/2 trit., 26 naud. b.), Nigelis Hayesas (6 atk. kam.) ir Joffrey Lauvergne'as (6 atk. kam.) – po 12, Lukas Lekavičius 10 (2/2 trit., 5 rez. perd.), Marius Grigonis (1/5 dvit., 1/5 trit., 5 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas – po 5, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis – po 4, Martinas Gebenas 2 (5 atk. kam.).

"Bayern" - "Žalgiris" rungtynių statistika

Pirmo rato dvikovą Kaune praėjusį gruodį lietuviai laimėjo ne mažiau dramatiškai 74:73 – pergalę tuomet atnešė Mariaus Grigonio priešpaskutinę mačo sekundę pataikytas dvitaškis.

Iš viso Eurolygoje „Žalgiris“ ir „Bayern“ iki šiol buvo susidūrę šešis kartus ir pasidalino po tris pergales.

„Žalgiris“ į Miuncheną nukeliavo be traumuoto Artūro Milaknio ir koronavirusu užsikrėtusio Augustine'o Rubito, „Bayern“ gretose susižeidęs Nihadas Dedovičius, tačiau į rikiuotę grįžo mačą Kaune praleidęs Vladimiras Lučičius.

Reguliarųjį sezoną Kauno klubas užbaigs balandžio 8 d. dvikova namuose su Atėnų „Panathinaikos“, „Bayern“ kitą savaitę svečiuosis „Barcelona“ tvirtovėje.

Standings provided by SofaScore LiveScore

EUROLYGA: „BAYERN“ – „ŽALGIRIS“
„Bayern“ švenčia pergalę 71:70 ir žengia į atkrintamąsias varžybas.
Mačo likimas V. Lučičiaus rankose – puolėjas pataikė abu baudų metimus.
V. Lučičius atlieka metimą, teisėjai fiksuoja pražangą J. Lauvergne'ui.
„Bayern“ kamuolys likus žaisti 3 sek.
Teisėjai po peržiūros pakeitė savo sprendimą.
N. Hayesas perėmė kamuolį iš W. Balwino likus 3 sek. – 69:70.
„Žalgirio“ ataka baigėsi klaida, W. Baldwinas prametė iš toli, bet kauniečių antpuolis vėl nepavyko.
Po dar vieno darbinio J. Gisto metimo rezultatas 69:70.
Šeimininkų gretose darbo ėmėsi J. Gistas, bet toliau užsivedęs išlieka N. Hayesas.
Th. Walkupas realizavo baudų metimus, suteikdamas 3 taškų pranašumą likus žaisti 2 min.
N. Hayesas pratęsė sėkmingą atkarpą dvitaškiu, „Žalgiris“ jau priekyje 65:66.
Asmeniškai prastas rungtynes tolimu metimu praskaidrino N. Hayesas, o „Bayern“ prasižengė puolime.
Netaiklių metimų ir klaidų atkarpą antruoju bandymu nutraukė J. Gistas.
Laisvas likęs Th. Walkupas smeigė tritaškį, netrukus „pavogė“ kamuolį ir įkrovė jį iš viršaus – 63:61.
„Žalgiris“ stringa varžovų gynyboje, V. Lučičius augina atotrūkį – 63:56.
„Žalgiriui“ ledus pralaužė P. Jankūnas, bet prabilo ir Ž. Šiško.
Po kone dviejų minučių tylos baudos metimu „Bayern“ persvarą didina V. Lučičius.
Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ nesulaikė N. Weilerio-Babbo, pykštelėjo L. Radoševičius, ir kauniečiai atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 57:54.
R. Jokubaitis perėmė kamuolį, bet pabėgęs nuo varžovų nepataikė iš po krepšio.
Trečias N. Weilerio-Babbo tolimas šūvis priartino „Bayern“ minimaliu atstumu – 51:52.
L. Lekavičius nubaustas technine pražanga už vaidybą, bet bavarai iš šio epizodo neišpešė beveik nieko.
J. Reynoldsas ir J. Lauvergne'as keitėsi sėkmingais epizodais puolime, įpusėjus ketvirčiui situacija nepasikeitė – 43:45.
P. Jankūnas pradėjo antrą mačo dalį tritaškiu paskutinę atakos sekundę.
Abu tritaškius pataikęs L. Lekavičius per du kėlinius surinko 10 taškų, tuo metu J. Lauvergne'as sugriebė 3 kamuolius po varžovų krepšiu.
Įpusėjus dvikovai vokiečiai pirmauja minimaliai – 37:36.
L. Lekavičiui, atrodo, nebebaisi jokia gynyba. Po jo reido, K. Lukošiūno priverstinio, bet taiklaus tolimo metimo ir netikslių „Bayern“ atsakymų rezultatas 35:36.
Žaisdami be J. Reynoldso „Bayern“ pakeitė atakų kryptis, dažniau rinkdamiesi tolimus metimus arba prasiveržimus. Dar svarbiau, jog A. Trinchieri kapela pagerino gynybą, priversdama „Žalgirį“ antrame kėlinyje kęsti taškų badą.
Šeimininkus priekyje išlaiko L. Radoševičiaus tolimas šūvis.
Th. Walkupas ir J. Lauvergne'as įsteigia oro linijas, tikrindami „Bayern“ krepšio tvirtumą „alley-oop“ kombinacija.
J. Lauvergne'as dukart nepataikė iš po krepšio, bet vėliau reabilitavosi dvitaškiu su pražanga.
Nerezultatyviame antrame kėlinyje blykstelėjo V. Lučičius, čia pat rezultatą išlygino J. Lauvergne'as – 26:26.
N. Weileris-Babbas renka jau aštuntą tašką pataikydamas metimą su sirena.
Bavarai spurtavo 6:0, bet užbaigė kėlinį absurdiška klaida. Nesupratęs, kiek liko laiko iki sirenos, J. Johnsonas sviedė iš aikštės vidurio, nors atakai turėjo dar 10 sek. Tuo pasinaudojo „Žalgiris“, kuriam L. Lekavičiaus tritaškis suteikė minimalų pranašumą – 21:22.
W. Balwinas individualiais veiksmais lygina rezultatą.
Po 5 iš eilės L. Lekavičiaus taškų „Bayern“ jau atsilieka 11:15.
Po keitimo pasirodęs L. Lekavičius iškart puolė skriausti vokiečius – pataikęs 5 iš 5 į ALBA krepšį, dar vieną tritaškį gynėjas paleido Miunchene.
Th. Walkupas toliau aktyviai imasi iniciatyvos, ne tik mesdamas iš toli, bet ir verždamasis į baudos aikštelę.
J. Reynoldsas yra ryškiausia figūra aikštėje, dviženklį naudingumo balų skaičių spėjęs surinkti vos per 4 min. Jo pastangomis „Bayern“ priekyje 11:8.
Tritaškiais apsikeitė ir N. Weileris-Babbas bei M. Grigonis.
Th. Walkupas drąsiai švystelėjo iš toli pačioje atakos pradžioje – 4:5.
„Bayern“ iš karto parodė, jog yra nusiteikę pulti per baudos aikštelę, bet J. Lauvergne'as dukart atsilaikė prieš J. Reynoldsą, o pats iš po krepšio pelnė pirmuosius taškus.
J. Reynoldsas revanšavosi efektingu dėjimu ir perimtu kamuoliu, kurį pavertė dviem taikliais baudų metimais.
„Bayern“ starto penketas: W. Baldwinas, N. Weileris-Babbas, V. Lučičius, P. Zipseris, J. Reynoldsas.
„Žalgirio“ starto penketas: Th. Walkupas, M. Grigonis, N. Hayesas, P. Jankūnas, J. Lauvergne'as.