„Uniks“ pusfinalyje susigrums su Bolonijos „Virtus“, o kitame Europos taurės pusfinalyje žais „Gran Canaria“ ir „AS Monaco“. Pastarasis lemiamoje dvikovoje trečiadienį 90:87 nugalėjo Podgoricos „Budočnost“ krepšininkus.

Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai pirmojo kėlinio pabaigoje perėmė iniciatyvą ir antrajame kėlinyje savo persvarą padidino iki 10 taškų.

Tačiau tuomet „Lokomotiv“ įkrito į gilią duobę ir leido žiūrovų palaikomiems aikštės šeimininkams surengti galingą spurtą 0:14 ir įpusėjus dvikovai jau atsiliko 37:41.

Po didžiosios pertraukos Kazanės komanda skirtumą padidino iki 11 taškų (46:57), tačiau rezultatyvius perdavimus laiku atidavęs M. Kalnietis ir agresyviau po krepšiu sužaidęs M. Kuzminskas padėjo priartėti svečiams iki taško – 56:57.

Paskutiniame ketvirtyje aikštės šeimininkai bandė atitrūkti (58:64), tačiau po tritaškį smeigė M. Kalnietis ir M. Kuzminskas, o po perimto kamuolio pastarasis įkrovė iš viršaus ir po ilgesnės pertraukos išvedė „Lokomotiv“ į priekį 66:64.

Likus žaisti 2 min. Kazanės ekipa pirmavo 77:72, tačiau Nigelas Williams-Gossas pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki minimumo.

Kulminaciją pasiekusioje dvikovoje baigtis sprendėsi paskutinę minutę, kur sėkmingiau sužaidusi triumfavo Kazanės komanda.

Puikias rungtynes sužaidė M. Kuzminskas, surinkęs dvigubą dublį. Jis per 36 min. pelnė 19 taškų (3/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 10/12 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą suklydo, dukart prasižengė, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

M. Kalnietis per 33 min. pelnė 8 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Ketvirtfinalio serijoje lemiamų trečiųjų rungtynių prireikė, kai abi komandos po kartą laimėjo savo aikštėse.

Uniks“: Jamaras Smithas 19, Okaro White'as ir Jordanas Morganas po 17, Johnas Brownas 10.

Lokomotiv: Kevinas Hervey 22, Mindaugas Kuzminskas 19 (10 atk.k., 28 naud.b.), Nigelis Williams-Gossas 9 (8 rez.p.), Mantas Kalnietis 8 (8 atk.k., 8 rez.p.), Reggie Lynchas 6.