ALBA sėkmingai pradėjo rungtynes, išnaudodama 223 cm ūgio milžiną iš Čado Christą Koumadje ir išsiveržė į priekį 5:12, tačiau netrukus gynybą sutankinęs „Žalgiris“ pasivijo svečius – 21:23.

Didžiausiu M. Schillerio auklėtinių galvos skausmu tapo Marcusas Erikssonas beveik 100 proc. atakavęs iš visų pozicijų ir per du kėlinius vienas surinkęs 17 taškų.

Lietuvos čempionų toliašaudė artilerija veikė puikiai – tritaškius pataikė Nigelas Hayesas, L. Lekavičius ir Thomas Walkupas, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje ALBA surengė spurtą, išnaudojo ir Joffrey Lauvergne'o techninę pražangą – įpusėjus dvikovai įgijo dviženklę persvarą – 41:51.

Sėkmingai po didžiosios pertraukos sužaidęs Rokas Jokubaitis ir N. Hayesas sumažino skirtumą iki minimumo – 57:58, o Martinas Gebenas dėjimu iš viršaus pirmą kartą persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai.

Iniciatyvos iš rankų nepaleidę žalgiriečiai sėkmingai užbaigė trečiąjį kėlinį, o paskutinę sekundę tolimą tritaškį pridėjęs Karolis Lukošiūnas leido Lietuvos čempionams 10 minučių atkarpą laimėti 27:10.

Paskutinį ketvirtį apsukų nemažinę žalgiriečiai per 5 minutes padidino skirtumą iki 21 taško (89:68) ir ėmė triuškinti svečius. Dvikovos nugalėtojo klausimas buvo išspręstas anksčiau laiko. Pačioje pabaigoje pasinaudoję tuo, kad aikštėje buvo žalgiriečių jaunieji atsarginiai žaidėjai, ALBA krepšininkai sumažino skirtumą iki garbingesnio.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynes sužaidė L. Lekavičius. Jis nugalėtojams per 22 min. pelnė 21 tašką (3/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, 3 kartus prasižengė, išprovokavo dvi pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Lukas Lekavičius prieš ALBA. Statistika

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 1/1 baudos, 5 rez.p., 22 naud.b.), Nigelas Hayesas ir Thomas Walkupas po 15, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas po 12, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis 5, Joffrey Lauvergne'as 4, Steve'as Vasturia 2, Paulius Jankūnas (8 atk.k., 4 rez.p.) ir Marekas Blaževičius po 0.

ALBA: Marcusas Erikssonas 19, Peytonas Siva 16, Jaysonas Grangeris 15, Nielsas Giffey 10, Benas Lammersas 7, Louisas Olinde 5, Malte Delow ir Chirstas Koumadje po 4, Simmone Fontecchio ir Luke'as Sikma po 3.

"Žalgiris" - ALBA. Rungtynių statistika

Pirmoje šio sezono tarpusavio akistatoje „Žalgiris“ Berlyne triumfavo 74:71.

Lietuvos čempionams negalėjo padėti Augustine'as Rubitas. Puolėjo COVID-19 testas šeštadienį buvo teigiamas, jis mažiausiais dvi savaites priverstas izoliuotis.

Kitas rungtynes šią savaitę „Žalgiris“ žais ketvirtadienį išvykoje su Miuncheno „Bayern“.

EUROLYGA: „ŽALGIRIS“ – ALBA
Pergalė. "Žalgiris" - ALBA 96:86
ALBA dviem tolimais metimais mažina skirtumą 96:86
Į aikštę žengia ir M. Blaževičius, S. Vasturia
ALBA mėgina tolimais metimais atkruti intrigą - 89:74. Tačiau K. Lukošiūnas smeigia tritaškį
Tritaškius pataikė L. Lekavičius, M. Grigonis, "Žalgiris" įpusėjus ketvirčiui jau turėjo 21 taško persvarą - 89:68.
"Žalgiris" tęsia sėkmingą atkarpą - po M. Gebeno dvitaškio didžiausias skirtumas - 81:66
L. Lekavičius pataiko tritaškį - 76:63. Minutės pertraukėlė
Trečią kėlinį "Žalgiris" pradeda 5 taškais be atsako - 73:61
K. Lukošiūnas paskutinę sekundę meta tolimą tritaškį, kamuolys, atšokęs nuo lanko įkrenta į krepšį
Svečiai atsako taikliu tritaškį, bet iš toli pataiko ir K. Lukošiūnas - 65:61
L. Lekavičius pataiko tritaškį ir didina skirtumą - 62:58
Trečią ataką iš eilės klysta ALBA, o iš viso svečiai jau surinko 13 klaidų.
N. Hayesas pataiko dvitaškį su pražanga, o M. Gebenas metimu iš po krepšio pirmą kartą išveda "Žalgirį" į priekį - 59:58
Th. Walkupas, M. Gebenas vėl mažina skirtumą - 54:58. Minutės pertraukėlė.
N. Hayeso bandymai imtis iniciatyvos baigiasi netaikliais metimais, P. Siva pataiko tritaškį - 50:58
Komandos apsikeičia taiklaiis metimais, R. Jokubaitis pelno 5 taškus iš eilės ir pjauna skirtumą perpus - 50:55.
"Žalgirio" komandoje rezultatyviausiai žaidžia L. Lekavičius ir N. Hayesas, surinkę po 10 taškų. ALBA į priekį traukia 17 taškų pelnęs M. Erikssonas
N. Hayesas pataiko dvitaškį, tačiau varžovai antrąjį kėlinį baigia sėkmingiau
J. Lauvergne'as už priekaištus teisėjui užsidirba techninę pražangą. P. Siva pataiko baudos metimą, N. Giffey prideda metimą iš po krepšio - 39:47https://twitter.com/EuroLeague/status/1376953160716201985
L. Lekavičius stringa varžovų gynyboje - prasižengia puldamas
Th. Walkupas pataiko iš toli, dar dvitaškį prideda L. Lekavičius, tačiau varžovų puolimas taip pat nestringa - 39:41. Minutės pertraukėlė
P. Jankūnas išmuša iš Ch. Kumadje rankų kamuolį, tačiau M. Schillerio auklėtiniai nieko nenuveikia puolime
L. Lekavičius tritaškiu mažina skirtumą iki minimumo - 34:35
Į ALBA dvitaškį N. Hayesas atsako tritaškiu - 31:35
17 taškų surinkęs M. Erikssonas pirmą kartą prameta, žalgiriečiai klysta puolime
M. Erikssonas ir po minutės pertraukėlės nesustabdomas - 26:33
M. Erikssonas vėl pataiko tritaškį - 26:31. Minutės pertraukėlė. Švedo sąskaitoje jau 15 taškų (2/2 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 2/2 baudos)
K. Lukošiūnas smeigia tritaškį, tuo pačiu atsako M. Erikssonas. P. Garino prasiveržia ir mažina skirtumą 26:28
L. Lekavičius, šiandien švenčiantis gimtadienį, pataiko tritaškį.
P. Garino išprovokuoja pražangą ir nuo baudų metimo linijos gynėjas pelno pirmuosius taškus Eurolygoje su "Žalgirio" marškinėliais - 18:21
M. Erikssonas pataiko baudų metimus, P. Garino žengia į aikštę
R. Jokubaitis pakabina ore kamuolį, M. Gebenas pataiko iš po krepšio su pražanga - 16:19
"Žalgiris" sėkmingai ginasi, verčia varžovus klysti, L. Lekavičius mažina skirtumą 14:17
Svečiai blokuoja J. Lauvergne'o ir Th. Walkupo metimus, M. Grigonis pataiko tris baudos metimus - 12:17
Th. Walkupas pataiko, M. Erikssonas pelno 5 taškus iš eilės - 9:17
N. Hayesas dvitaškiu žadina aikštės šeimininkų puolimą, įpusėjus ketvirčiui 7:12. Minutės pertaukėlė
Ch. Kumadje siautėja po krepšiais - pataiko dvitaškį su pražanga. "Žalgiris" pralaimi 5:12
P. Siva pjauna "Žalgirio" gynybą ir pelno taškus iš po krepšio, J. Lauvergne'o metimą blokuoja varžovų "centras" - 5:10
ALBA pataiko du tritaškius iš eilės, "Žalgirio" komanda taip pat atranka atsakymą. Po Th. Walkupo ir N. Hayeso metimų - 5:8
Rungtynėse pirmuosius taškus pelno 223 cm ūgio ALBA milžinas Ch. Kumadje
ALBA starto penketas: P. Siva, N. Giffey, Ch. Koumadje, J. Grangeris, L. Sikma.
"Žalgirio" starto penketas: J. Lauvergne'as, M. Grigonis, N. Hayesas, Th. Walkupas, P. Jankūnas.