Aday Mara – dar vos 15 metų, bet jis jau išstypęs iki 218 cm.

Ne tik dėl savo ūgio „Zaragoza“ klubo auklėtinis buvo ryškus net varžydamasis su keleriais metais vyresniais konkurentais. Ypač savoje aikštės pusėje.

10,5 atkovoto kamuolio ir 3,5 bloko per rungtynes – tokius rodiklius per ketverias rungtynes Turkijos didmiestyje fiksavo ispanas, nepaisant to, jog jo žaidimo laikas buvo apribotas vidutiniškai iki 18 min.

Greta įspūdingų gynybos skaičių A. Mara pridėjo po 8,5 taško, dvitaškius pataikydamas 58 proc. taiklumu.

„Zaragoza“ vidurio puolėjas būtų rezultatyvesnis, jei ne akivaizdus Achilo kulnas – jis realizavo vos 4 iš 17 baudų metimų (24 proc.).

Didelių pergalių toks 15-mečio pasirodymas neatnešė: grupės varžybose „Zaragoza“ laimėjo vieną mačą iš trijų ir paskutinę aštuonių komandų varžybų dieną žaidė tik dėl penktos vietos, kurią užėmė įveikusi Stambulo „Fenerbahče“ pamainą.

Vis dėlto atgarsių A. Mara potencialas susilaukė – dėmesį į jį atkreipė ir didžiausias Ispanijos sporto dienraštis „Marca“.

Paauglys, kuriam 16 metų sukaks kitą mėnesį, jau vadinamas Ispanijos krepšinio ateitimi.

Aukščiausias turnyro žaidėjas pasižymėjo ne pagal amžių išlavintu žaidimo supratimu, perdavimais ir neblogu pataikymu iš artimesnių nuotolių.

Pažymima, jog jaunuoliui smarkiai trūksta vikrumo ir fizinės jėgos, tačiau su „Zaragoza“ vyrų komanda praėjusią vasarą jau treniravęsis aukštaūgis darbo nevengia ir ateityje gali patobulinti tiek savo fizinius parametrus, tiek įgūdžius.

Be to, turėtų dar ir paaugti bei viršyti 220 cm.

Vaikystėje A. Mara žaidė futbolą. Kadangi jo idealas buvo ilgametis Madrido „Real“ vartininkas Ikeras Casillasas, ir pats Aday gindavo vartus. Bet sulaukus aštuonerių ūgtelėjęs iki 167 cm net ir šiai pozicijai, kurioje centimetrai – privalumas, jau buvo per aukštas.

Aday Mara (Foto: "Zaragoza")

Natūralu, kad vėliau A. Mara pasuko tėvo pramintu keliu. Francisco Javieras Mara atstovavo tam pačiam „Zaragoza“ klubui 1986-1988 metais, tiesa, įsitvirtinti nesugebėjo ir profesionaliame krepšinyje pernelyg nepasižymėjo.

Tačiau vaikino motina Geli Gomezas buvo aukšto lygio žaidėja – tik ne krepšinio, o tinklinio. Tenerifėje didžiąją karjeros dalį praleidusi 192 cm ūgio tinklininkė gynė ir Ispanijos rinktinės garbę.

Tad akivaizdu, iš ko A. Mara paveldėjo savo įspūdingą ūgį.

Šiame sezone jaunasis krepšininkas atstovavo Saragosos „Olivar“ ekipai, žaidžiančiai ketvirtame pagal pajėgumą Ispanijos divizione. Eurolygos jaunimo atrankos turnyras buvo pirmoji jo pažintis su tarptautiniu krepšiniu.

Įdomu, jog Stambule pirmiausia išsiskyrė būtent aukštaūgiai.

Tiesa, trečią vietą užėmusios Kauno „Žalgirio“ pamainos lyderis L. Lelevičius nėra priekinės linijos žaidėjas – universalus 199 cm ūgio 17-metis rungtyniauja gynėju arba lengvuoju krašto puolėju.

Tiesioginius konkurentus ūgiu neretai lenkiantis vėlyvo brendimo kaunietis Stambule per rungtynes vidutiniškai rinko po 18,8 taško (61 proc. tritaškių), 6 atkovotų ir 1,3 perimto kamuolio, 1,8 rezultatyvaus perdavimo bei 2,5 klaidos. Tarp visų dalyvių jis buvo trečias naudingiausias žaidėjas (vid. 22,8 balo).

Antrą vietą pagal naudingumą (vid. 23,8 balo) užėmė turnyro nugalėtojo Madrido „Real“ vidurio puolėjas E. Ndiaye.

Senegale gimusio 203 cm ūgio 16-mečio statistika – 17 taškų, 9,3 atkovoto ir 2 perimti kamuoliai, 2,5 rezultatyvaus perdavimo, 1,5 klaidos.

Liutauras Lelevičius (kairėje, Foto: "Žalgiris")
Foto: Facebook

O naudingiausiu (vid. 24 balo) tapo Bursos „Tofaš“ talentas E. Demiras. Turkijos pilietybę turintis 16 metų 207 cm ūgio „centras“, galintis žaisti ir sunkiuoju krašto puolėju, pasižymėjo 16,7 taško, 9,7 atkovoto kamuolio (5,3 – puolime), 2,3 rezultatyvaus perdavimo, 3,3 bloko ir 4,3 klaidos.

Tiesa, jo komanda liko paskutinė aštunta.

Vietą finaliniame turnyre, kuris sutaps su gegužės 28-30 dienomis Kelne vyksiančiu suaugusiųjų Eurolygos finalo ketvertu, užsitikrino tik „Real“, prisijungęs prie pirmąjį analogišką turnyrą laimėjusios „Barcelona“.

Paskutinis atrankos turnyras kovo pabaigoje bus surengtas Belgrade. Dar penkias komandas į finalinį etapą parinks vardinius kvietimus išdalinsianti Eurolyga.