Nenado Čanako treniruojami panevėžiečiai finišavo atkarpa 10:0 ir šventė pergalę 88:78 (29:19, 21:24, 19:25, 19:10).

„Juventus“ ekipa vertėsi be traumuoto vieno lyderių Vaido Kariniausko. Tuo metu Mindaugas Kupšas sužaidė geriausią sezono mačą ir pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą – 27 taškai (10/10 dvitaškiai, 7/8 baudos, 7 atk. kam.) ir 35 naudingumo balai.

„Lietkabelyje“ debiutavo Panagiotis Kalaitzakis, kuris per 21 minutę pelnė 5 taškus (2/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškis, 1/2 bauda), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 perdavimus, tiek pat kartų klydo, išprovokavo 2 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 4 naudingumo balus.

Pirmame ketvirtyje aikštės šeimininkai išleido iniciatyvą iš savo rankų. „Lietkabelis“ startavo atkarpa 9:0 ir įsibėgėjo tiek, kad skirtumas tavo dviženklis – 25:15. Maža to, „Juventus“ strategas Žydrūnas Urbonas techninę pražangą užsidirbo dar pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Lietkabelis“ stengėsi laikyti dviženklę persvarą, nors ją sumažinti kėsinosi Martynas Gecevičius ir Žygimantas Skučas, o Vytautas Šulskis spurtą tęsė – 32:36. Galiausiai komandas skyrė jau tik 2 taškai (43:45), bet Gytis Masiulis pataikė iš toli, Paulius Valinskas – dvitaškį, tad prieš ilgąją pertrauką panevėžiečiai įtampą pamažino – 50:43.

Vis dėlto Utenos ekipa M. Kupšo dėka toliau grėsmingai artėjo (51:52), o Ignas Vaitkus rezultatą persvėrė – 56:54. Nuo šio momento kova buvo maksimaliai karšta ir įtempta, o skirtumas svyravo į abi puses minimaliais atstumais.

P. Valinskas ir K. Vinalesas rinko svarbius taškus (78:73), bet po poros minučių pertraukos pataikė ir Marius Runkauskas – 76:78. Galiausiai I. Vaitkus baudomis lygino rezultatą (78:78), tačiau iškart dėjimu atsakė Džordže Gagičius, pataikė ir Kyle'as Vinalesas, o Vytenio Lipkevičiaus baudos galutinai artino prie pergalės „Lietkabelį“.

Kol kas šį sezoną uteniškiai dar nė sykio neįkando panevėžiečiams: pastarieji laimėjo visas ligšiolines tarpusavio dvikovas – 78:76 ir 100:79 LKL čempionate bei 84:73 Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Tiek „Juventus“, tiek „Lietkabelis“ dar puoselėjo viltis pavyti ir Vilniaus „Rytą“ (17/5), kuris žygiuoja antras, bet sekmadienį susikaus su šalies čempionu Kauno „Žalgiriu“.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 27 (7 atk. kam.), Žygimantas Skučas 11, Ignas Vaitkus (2/8 tritaškiai) ir Martynas Gecevičius (2/8 tritaškaii, 7 atk. kam., 6 klaidos) po 10, Marius Runkauskas 7 taškai.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 25 (7 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 14 (8 atk. kam.), Džordže Gagičius 13 (5 klaudos), Gytis Masiulis 12 (7 atk. kam., 3/4 tritaškiai), Vytenis Lipkevičius 9 taškai.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (10/14) komanda parodė charakterį, surengė puikią atkarpą trečiojo kėlinio pabaigoje ir taip dėjo pamatus pergalei.

Gedimino Petrausko auklėtiniai dramatiškoje kovoje svečiuose 76:71 (18:25, 16:16, 26:16, 16:14) atsilaikė prieš Prienų „CBet“ (9/16) klubą.

Pasvališkiai rungtynes buvo pradėję geriau, tačiau iniciatyvą „CBet“ perėmė greitai, surengė atkarpą 11:2 ir pirmavo jau 25:18. Edgaras Želionis ir Jahennsas Manigat skirtumą ištirpdė (25:27), tačiau šįkart Justinas Jogminas ėmėsi darbo ir prieš ilgąją pertrauką savo komandai leido būti priekyje 41:34.

Pozityviai „CBet“ pradėjo ir trečią ketvirtį (52:37), bet tolimais metimais J. Manigat vis bandė pateikti atsaką ir jam tai sekėsi neblogai – pataikyti buvo jau 4 tolimi metimai, per likusią mačo dalį jis daugiau jų nesmeigė.

„Pieno žvaigždės“ naudojosi strigusiu varžovų puolimu ir galiausiai laikė kontrolę savo rankose bei pirmavo 60:57. Tai padaryti leido puiki 6 minučių atkarpa, kurioje „CBet“ pelnė vos 3 taškus, o „Pieno žvaigždės“ – net 21.

Svečiai dabar jau buvo užtikrintesni, tačiau lengvų progų nešvaistė ir prieniškiai, kurie lygino rezultatą po Einaro Tubučio ir Egidijaus Dimšos metimų iš po krepšio – 71:71. Vis tik baudų metimai tvirtino svečių pergalę: juos pataikė T. Lekūnas , vėliau vieną – Stevenas Haney, o Ignas Sargiūnas gana laisvą tritaškį metė pro šalį.

Anksčiau ekipos „Betsafe-LKL“ buvo susitikusios dukart – abu mačus laimėjo Pasvalio klubas.

Pasvalio ekipoje rezultatyvumu labiausiai išsiskyrė trys žaidėjai. Tomas Lekūnas pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, Paulius Petrilevičius pridėjo 14, o J.Manigat – 13 taškų. Be minėtų 4 J.Manigat tolimų metimų, T. Lekūnas pridėjo dar 3, kai visa „Pieno žvaigždžių“ ekipa įmetė 10.

T. Lekūnas paskutinėmis mačo sekundėmis dar gavo smūgį į kaklą ir paliko aikštę iki sirenos.

„CBet“: Egidijus Dimša 14, Dominykas Domarkas (1/7 trit., 7 rez. perd.), Einaras Tubutis (5 atk. kam., 5 kld.) ir Justinas Jogminas – po 11, Ignas Sargiūnas (1/5 trit.) ir Mindaugas Sušinskas po 8 taškus.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 23 (9 atk. kam., 9 išpr. praž., 28 n.b.), Paulius Petrilevičius 14, Jahennsas Manigat 13, Stevenas Haney 8, Edgaras Želionis 7 taškai (7 atk. kam.).

Svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į atkrintamųjų etapą iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (8/15), namuose įveikusi turnyro lentelės kaimynus Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (7/18) krepšininkus.

Alytiškiai varžovus iš Kėdainių nugalėjo 87:76 (29:20, 24:25, 20:19, 14:12)

Intriga „Dzūkijos“ teritorijoje buvo gyva beveik visos dvikovos metu, tačiau nugalėtojo klausimą išsprendė tai, kaip užtikrintai lemiamą kėlinį pradėjo šeimininkai. Puikią gynybą prasidėjus ketvirtajam kėliniui padomonstravę alytiškiai per pirmas penkias minutes į savo krepšį praleido vos du taškus ir nutolo 79:66

Į pergalę „Dzūkijos“ komandą vedė įžaidėjo Kristupo Žemaičio ir centro Giedriaus Staniulo tandemas. Jiedu kartu pelnė pusę visų komandos taškų – 49. K. Žemaitis atitinkamai pelnė 20 taškų ir pridėjo 10 rezultatyvius perdavimus, taip užfiksuodamas 30 naudingumo balų rodiklį, o G. Staniulis surinko 29 taškus ir sugriebė 4 atkovotus kamuolius. Tai geriausios G. Staniulio rungtynės šiame sezone.

Neblogas rungtynes sužaidė ir Alytaus komandos veteranas bei kapitonas Artūras Jomantas. Puolėjas pademonstravo universalumą: pelnė 8 taškus, sugriebė 7 atkovotus kamuolius ir išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus.

Naudingiausiai Kėdainių ekipoje rungtyniavo neseniai prie komandos prisijungęs Julius Jucikas – jo sąskaitoje 19 naudingumo balų. Tiesa, rezultatyviausias komandoje šioje dvikovoje buvo legionierius Sedrickas Barefieldas, pelnęs 17 taškų.

Alytiškiai šiose rungtynėse atliko beveik dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 23 prieš 12, taip pat ženkliai taikliau atakavo iš dviejų taškų vertės metimų zonos – 62 proc. prieš 42 proc.

Tai buvo jau trečioji šių dviejų komandų tarpusavio akistata šiame sezone. Visus tris kartus laimėjo Alytaus komanda.

„Dzūkija“: G. Staniulis 27 (4 atk. kam.), K. Žemaitis 29 (9 rez. perd.), Paulo Marinelli ir Matas Jucikas po 9, A. Jomantas 8 taškai (18 naud. bal.).

„Nevėžis-Optibet“: S. Barefieldas 17, J. Jucikas 16. Rafaelis Freira Luzas 15 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)