Intriga rungtynėse Turkijoje išnyko itin greitai. Labai taikliai krepšį atakavę šeimininkai jau per pirmą kėlinį įgijo dviženklę persvarą, o po 20 min. „Žalgiris“ atsiliko 21 taško skirtumu – 28:49. Gynyboje „Žalgiris“ sulaikyti varžovų neturėjo visiškai jokių šansų.

Negana to, nuotaiką dar labiau sugadino Joffrey Lauvergne'o trauma. Nesėkmingai ant nugaros nugriuvęs prancūzas skausmingai susimušė dubens kaulą, po pertraukos aikštėje jis nebepasirodė. Iš viso prancūzas spėjo sužaisti 10 min., per kurias pelnė 6 taškus (3/5 dvit.) ir atkovojo 1 kamuolį.

Joffrey Lauvergne'as

„Mes žaidėme itin blogai, o jie – labai gerai“, – trumpai drūtai padėtį prieš trečiąjį kėlinį apibūdino Marius Grigonis.

Visgi nieko iš esmės po pertraukos žalgiriečiams pakeisti nepavyko. Shane'o Larkino ir Vasilije Micičiaus vedama „Anadolu Efes“ ekipa absoliučiai dominavo pagal visus žaidimo komponentus ir iškovojo jau 7-ąją pergalę paeiliui.

„Puikios rungtynės, puikus žaidimas. Atlikome daug laisvų metimų, pataikėme daug tritaškių, nors galėjome pataikyti ir dar daugiau – buvome arti rekordo. Malonu, kad laimėjome gražiu stiliumi ir pasiekėme revanšą prieš varžovus“, – pasitenkinimo neslėpė „Anadolu Efes“ treniruojantis Erginas Atamanas.

Šeimininkai realizavo 15 iš 34 tritaškių (44 proc.), pagal bendrą efektyvumo koeficientą „Žalgirį“ oponentai pranoko 120-50.

"Anadolu Efes" prieš "Žalgirį"

Primename, kad pirmojo tarpusavio rungtynėse namie „Žalgiris“ iškovojo pergalę 16 taškų persvara – 89:73.

Kitą savaitę M. Schillerio auklėtiniai dar kartą vyks į Stambulą, kur susigrums su kitu turkų grandu „Fenerbahče“ klubu. Pastarojo aprangą vilki buvęs žalgirietis Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 15, Marius Grigonis 14 (4/6 trit.), Augustine'as Rubitas 13 (8 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 7, Joffrey Lauvergne'as 6, Paulius Jankūnas 3, Martinas Gebenas 2, Nigelis Hayesas 2 taškai.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 18 (4/9 trit.), Vasilije Micičius 17 (2/5 trit., 25 naud. bal.), Rodrige'as Beaubois 12, Sertačas Šanli 12, Krunoslavas Simonas 11, Chrisas Singletonas 8, Jamesas Andersonas 7, Adrienas Moermanas 4 taškai.

EUROLYGA: „ANADOLU EFES“ – „ŽALGIRIS“
Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms galima konstatuoti, kad „Žalgiris“ patiria triuškinamą pralaimėjimą, o „Anadolu Efes“ į savo sąskaitą įsirašo jau 7-ąją pergalę paeiliui.
Taškų skirtumas tarp komandų peržengė 30-ies ribą (82:50).
Po trijų kėlinių „Anadolu Efes“ priekyje 76:48. Visus tris kėlinius turkai užbaigė taikliais metimais pačią paskutinę sekundę.
Akivaizdu, kad šį vakarą „Žalgiris“ rimčiau pasipriešinti varžovams neįstengs. Turkijos komanda įpusėjus trečiajam kėliniui pirmauja 70:43. Larkinas yra pelnęs 18 taškų.
Trečiajam kėliniui įpusėjus „Anadolu“ vėl didina persvarą –  61:37. Grigonis tritaškiu kiek ramina varžovus – 61:40.
Po Hayeso ir Grigonio metimų „Žalgiris“ šiek tiek mažina atsilikimą – 49:33.
Traumą pirmoje rungtynių dalyje patyręs Joffrey Lauvergne'as aikštėje šiandien daugiau nebepasirodys.
„Mes žaidėme itin blogai, o jie – labai gerai“, – trumpai drūtai per pertrauką situaciją apibūdino Marius Grigonis.
Antrojo kėlinio pabaigoje paskutinę sekundę per Vasturios rankas tritaškį smeigia Larkinas – „Anadolu Efes“ pirmauja 49:28. Micičius ir Larkinas šeimininkams pelnė po 12 taškų, „Žalgiriui“ 8 surinko Walkupas.https://twitter.com/EuroLeague/status/1370440223168024588?s=20
Grigonis pelno 5 taškus paeiliui, bet Simonas realizuoja tritaškį ir leidžia „Anadolu Efes“ toliau pirmauti solidžia persvara – 45:23.
Dabartinis bendras komandų efektyvumo koeficientas daugiau nei iškalbingas – 56-10.
Nesėkmingai ant parketo nusileidęs Joffrey Lauvergne'as susimuša nugarą ir yra keičiamas.
Martinas Gebenas užsidirba nesportinę pražangą, Shane'as Larkinas ta proga didina šeimininkų persvarą iki triuškinamos – 36:12.
Slogutis tęsiasi ir prasidėjus antrajam kėliniui – po dviejų šeimininkų tritaškių 12:32.
Po pirmojo kėlinio „Žalgirio“ situacija yra labai sudėtinga. Aikštės šeimininkai pirmauja 26:12, „Anadolu Efes“ realizavo 6 iš 7 dvitaškių ir 4 iš 7 tritaškių.
Po Micičiaus tritaškio šeimininkų pranašumas pasiekia dviženklį – 22:12. Jankūnas du kartus nepataiko iš po krepšio.
Pirmajam kėliniui įpusėjus „Anadolu Efes“ tolsta – 17:8. Šeimininkai pataikė visus 7 metimus iš žaidimo.
Sužaidus 3 min. „Anadolu Efes“ pirmauja 9:4. Atsiliekimą kiek mažina Jokubaičio dvitaškis – 9:6.
Rungtynių pradžioje taikliais metimais apsikeičia Lauvergne'as ir Beaubois, kitos atakos metu Grigonis sužingsniuoja (2:2).
„Žalgirio“ starto penketas: Walkupas, Jokubaitis, Grigonis, Hayesas, Lauvergne'as.„Anadolu Efes“ starto penketas: Micičius, Beaubois, Moermanas, Simonas, Šanli.