R. Petronis savo vedlės neteko „Šiaulių“ klubui sulaukus Puerto Riko federacijos prašymo išleisti krepšininkę į pasiruošimą kovo 24-28 d. vyksiančioms Centrinės Amerikos pirmenybėms.

Tokią užklausą išvydęs Šiaulių komandos štabas liko nustebęs, mat apie dvigubą amerikietės pilietybę jie nebuvo informuoti. Kaip paaiškėjo vėliau, 23-ejų gynėja ją paveldėjo iš tėvo pusės.

„Mes ją laikėme amerikiete, nežinojome, kad ji turi dar ir Puerto Riko pasą, – moterulyga.lt sakė R. Petronis. – Vasario viduryje atėjo raštas iš Puerto Riko federacijos, jog kovo mėnesį vyks Centrinės Amerikos pirmenybės, kurios – kaip vienas pasiruošimo etapų Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Puerto Riko moterų rinktinė yra aukšto lygio ir iškovojusi kelialapį į Tokijo olimpiadą. Mus pradėjo atakuoti, kad išleistume ją. Mes kalbėjomės su ja iki pat sprendimo priėmimo ir tikėjomės, jog pabaigs sezoną ir balandžio pradžioje išskris. Ji svarstė ir, deja, pasirinko ne mus.“

„Šiaulių“ klubas iš karto ėmė aiškintis mįslingą situaciją ir teikė savuosius atsakymus, bet galutiniam sprendimui tai įtakos neturėjo, mat jis priklausė nuo pačios krepšininkės. R. Petronis spėliojo, jog pagal tai, kaip raštais buvo atakuojama „Šiaulių“ komanda, spaudimą galėjo jausti ir pati žaidėja.

Ant kortos – dalyvavimas olimpinėse žaidynėse, į kurias Puerto Rikas pateko pirmąkart istorijoje. Į elitą įsiveržusi šalis 2018-aisiais pirmą sykį dalyvavo pasaulio čempionate, 2017-aisiais laimėjo Amerikos taurę, o 2019-aisiais – Pan Amerikos pirmenybių bronzą. Pastarosiose pirmenybėse Puerto Rikas 2011-aisiais laimėjo istorinį auksą.

„Olimpiada žmogui gali būti vienintelė gyvenime“, – paaiškinimo ieškojo R. Petronis, pridūręs, jog komandos vadovybė mėgins toliau gilintis dėl tokios situacijos atomazgos.

Negana to, „Šiaulių“ klubas neteko ir pagrindinės vidurio puolėjos Godos Kuzminskytės. Krepšininkė patyrė čiurnos raiščių traumą, dėl kurios šį sezoną nebepadės Saulės miesto klubui.

Ji šį sezoną žaidė po 24 minutes, rinko po 6,1 taško ir 5,6 atkovoto kamuolio.

Šios dvi netektys skaudžiai kirto per augusias „Šiaulių“ komandos ambicijas bandyti kibti į atlapus „Kibirkščiai-MRU“ ir siekti medalių.

„Esame nepavydėtinoje situacijoje, liko aštuonios žaidėjos, – sakė R. Petronis. – J. Benitez išvyko tikrai neblogos formos, buvo įsižaidusi. Ji vėliausiai prisijungė prie mūsų, iš pradžių buvo bangavimų, bet paskutiniu metu žaidė neblogą krepšinį. Jacqueline – puolimo žaidėja trečioje pozicijoje, visuomet atakos smaigalyje ir iš jos per kiekvienas rungtynes vidutiniškai gaudavome 16-20 taškų. G. Kuzminskytė – gerai besiginanti žaidėja, kai dirbame su pagalbomis, taip pat gerai skaito situacijas, žaidžia agresyviai. Serijoje ne mes favoritai, bet mėginsime pasipriešinti, nors mums ir ypatingai sunku.“

J. Benitez Saulės mieste buvo viena iš trijų legionierių, tempusių Šiaulių komandą į priekį kartu su Savannah Plentovich ir Davida Dale. Ši trijulė generavo po 38,4 iš 62,6 taško siekusio komandos vidurkio.

D. Dale, kuri netgi buvo pripažinta naudingiausia reguliaraus sezono žaidėja, fiksavo 13,6 taško, 6,1 atkovoto ir 4 perimtų kamuolių, 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir 17,4 naudingumo balo rodiklius. Pastarasis vidurkis – pirmas čempionate, o rezultatyvumo ir rezultatyvių perdavimų – ketvirtas.

Šiaulietės pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių kovoja su Vilniaus „Kibirkštimi-MRU“ ir atsilieka 0-1. Antrasis mūšis – ketvirtadienį Šiauliuose.

Šios poros nugalėtojos susikaus su Kauno „Aisčių-LSMU“ ir Klaipėdos „Neptūno“ serijos laimėtojomis.