Tylos užkarda

Uostamiesčio ekipai teks ieškoti naujo direktoriaus – trejus metus šias pareigas ėjęs Vilius Sukonas turėtų atsisveikinti su „Neptūnu“.

Delfi šaltinių teigimu, 33-ejų klaipėdietis ruošiasi pasitraukti dėl asmeninių priežasčių.

Pats V. Sukonas į kalbas apie savo ateitį klube nesileidžia – Delfi paklaustas, kiek tiesos krepšinio kuluaruose pasigirdusiuose ganduose, atsakė vienu žodžiu.

„Nekomentuosiu“, – nukirto „Neptūno“ direktorius.

2018-ųjų pradžioje jis į Klaipėdos krepšinio sceną įžengė kartu su pagrindiniu „Neptūno“ dalinininku tapusiu verslininku Sigitu Ambrazevičiumi.

Pastarasis pernai pavasarį užgriuvus pandemijai taip pat buvo užsiminęs apie galimą pasitraukimą ar net įsisenėjusią skolų uodegą velkančio klubo bankrotą.

Jei ši žinutė pirmiausia buvo adresuota stambiausiai komandos finansinei donorei Klaipėdos savivaldybei, tikslą ji pasiekė. Iš pradžių numačiusi 620 tūkst. eurų paramą, praėjusį spalį uostamiesčio valdžia papildomai pridėjo 324 tūkstančius.

Šiais metais situacija gali pasikartoti, mat praėjusią savaitę patvirtintame savivaldybės biudžete visų sporto šakų reprezentacinėms komandoms bendrai numatyta mažiau nei pernai atiteko vienam „Neptūnui“ – apie 750 tūkst. eurų.

Vis dėlto dar prieš sezoną taupymo stabdžius numynusį „Neptūną“ bent jau kol kas finansinės audros aplenkia.

Sigitas Ambrazevičius
Foto: Mindaugas Milinis

Patenkinti lietuviškos komandos modeliu

Rudenį klaipėdiečiai skelbė dėl pandemijos mažinantys klubo biudžetą trečdaliu – nuo 1,5 iki 1 mln. eurų.

Žaidėjų atlyginimams skirta išlaidų eilutė buvo apkarpyta dar labiau: kaip Delfi teigė V. Sukonas – 50 procentų.

Komandoje nebeliko nei brangiausio žaidėjo Deivido Gailiaus, nei legionierių. Ir tai pasijautė aikštėje.

Nuo 2013 metų aštuonis kartus iš eilės dėl LKL medalių finalinėje sezono stadijoje kovojęs „Neptūnas“ dabar tenkinasi šešta pozicija turnyro lentelėje (8/13).

Tiesa, praėjusį mėnesį Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai žaidė Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte, bet trečius metus iš eilės pralaimėjo rungtynes dėl trečios vietos.

Vis dėlto klubo vadovybė rezultatus vertina pagal galimybes ir ginklų nesudeda.

„KMT ir su perpus mažesniu žaidėjų biudžetu užėmėme tą pačią vietą kaip pernai, todėl manome, kad komandoje viskas gerai, treneriai dirba puikiai, įtraukiame jaunimą. Faktas, kad LKL dar turime kur tobulėti, norime geresnio rezultato. Bet komandos žaidimo kreivė kyla, tikimės, dar palypėsime aukštyn. Atsižvelgiant į biudžetą, esame patenkinti savo padėtimi“, – komentavo V. Sukonas.

Tomas Gaidamavičius (Foto: "Neptūnas")
Foto: Facebook

Jo nuomone, sprendimas pirmą sezono pusę verstis be legionierių išėjo į naudą – nors kai kurie V. Sukono kolegos ne kartą yra pastebėję, jog dėl mokesčių politikos ir lietuvių kainų rinkoje kartais paprasčiau pasitelkti užsieniečius nei vietinius žaidėjus.

„Tai, kad visa komanda buvo lietuviška, pasiteisino. Tik kai traumą patyrė Tadas Pažėra, turėjome ieškoti variantų. Pirma – lietuviškų, bet išėjo taip, kad pasirašėme sutartį su Darrinu Dorsey.

Taip, galima rasti legionierių, kurie pigesni už lietuvius. Bet tuomet perki katę maiše. D. Dorsey pasikvietėme būtent dėl to, kad jo sugebėjimus ir asmenines savybes gerai žinome, o jis žino mūsų sistemą“, – aiškino V. Sukonas.

Praėjusiame sezone „Neptūnui“ jau priklausęs, bet dėl sudėtingos raumens traumos nedaug tespėjęs pasireikšti 33-ejų amerikietis su klubu antrą kartą rankomis sukirto vasario pradžioje.

Tačiau aikštėje pasirodė tik pabaigoje – praėjusio sekmadienio rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“.

Gynėjo sugrįžimą atidėjo tiek Europos čempionato atrankos varžybų „langas“, tiek neplanuotai užsitęsusi kelionė per Atlantą, dėl kurios jis Lietuvą pasiekė jau KMT finalo ketverto išvakarėse ir į ugnį iškart mestas nebuvo.

„Prieš skrydį Darrinas buvo pasidaręs testą, bet jis nebetiko, reikėjo darytis kitą ir skrydį atidėti. Visa kelionė išėjo komplikuota. Kai galiausiai atvyko, ištyrėme jį dėl COVID-19, atlikome medicininę apžiūrą.

Rezultatai buvo labai geri – matėsi, kad žaidėjas sportavęs, pasiruošęs, fiziškai tvirtas. Ir pačiose pirmose rungtynėse parodė, kad gali žaisti šiame lygyje“, – 14 taškų į čempionų krepšį sumetusio legionieriaus antrąjį debiutą komandoje įvertino V. Sukonas.

Darrinas Dorsey (Foto: Matas Baranauskas)
Foto: Facebook

Uždirbo pelno

Nors FIBA Čempionų lygos atrankos barjero praėjusį rugsėjį neįveikęs „Neptūnas“ nebedalyvauja tarptautiniuose turnyruose, jo atstovai – ir atstovės – grumiasi keliais frontais.

Klubo dublerių komanda „Neptūnas-Akvaservis“ Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajame sezone užėmė dešimtą vietą ir atkrintamųjų varžybų starte galynėjasi su pajūrio kaimynais – Palangos „Kuršiais“.

Po „Neptūno“ sparnu taip pat atsidūrusi reprezentacinė Klaipėdos moterų ekipa likus paskutiniams turams prieš atkrintamąsias dar konkuruoja dėl trečios vietos su „Šiauliais“.

Remiantis Registrų centrui pateikta klubo praėjusių finansinių metų, kurie sutampa su krepšinio sezonu, ataskaita, pernai „Neptūnui“ pavyko uždirbti beveik 250 tūkst. eurų pelno – tokia suma sąnaudos buvo mažesnės už pajamas.

Tiesa, klubą tebeslegia didžioji dalis iš ankstesnių šeimininkų paveldėtų skolų, kurių kupra, kaip nurodoma finansinėje ataskaitoje, praėjusią vasarą siekė 900 tūkst. eurų.

Beveik pusę šios sumos sudarė per vienerius metus mokėtini įsipareigojimai, iš jų 150 tūkst. eurų – skolos žaidėjams ir agentams.

Praėjusį lapkritį Klaipėdos prokurorai perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje buvęs ilgametis „Neptūno“ direktorius Osvaldas Kurauskas kaltinamas dėl didelės vertės lėšų iššvaistymo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo ir dokumentų klastojimo.

Osvaldas Kurauskas (Foto: "Dzūkija")
Foto: Facebook

Remiantis ikiteisminio tyrimo medžiaga, dėl neteisėtų veiksmų klubui padaryta 471 tūkst. eurų žala, o Valstybinė mokesčių inspekcija bei „Sodra“ negavo 233 tūkst. eurų mokesčių.

Primename, kad dabar Alytaus „Dzūkijos“ trenerių štabe dirbantis O. Kurauskas tuomečių „Neptūno“ savininkų iš direktoriaus pareigų atleistas 2017 metais. Buvęs vadovas pats pateikė ieškinį ir prisiteisė kompensaciją už priverstines pravaikštas, tačiau į postą teismas jo nesugrąžino.

Po kelis mėnesius direktoriaus pareigas tuomet ėjo Algimantas Ercius ir Artūras Žalys, o Virginijus Bulotas jas „užėmė“ tik vieną savaitgalį – prasidėjus permainoms „Neptūno“ savininkų gretose, žinomas agentas klubo vadovu taip ir nebuvo patvirtintas.

Šiuo metu kartu su S. Ambrazevičiumi „Neptūno“ dalininkais yra Arūnas Tuma, Vidmantas Dambrauskas, Edvinas Vaičkus, Vytautas Lygnugaris, Alvydas Vaičiūnas, Vidas Augaitis ir bendrovė „Rietuva“.