Aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių žalgiriečiai išsiveržė į priekį – 1:0. Antrosios rungtynės antradienį įvyks Molėtuose.

Žalgiriečiai įspūdingai pradėjo rungtynes ir aštuntąją minutę komandas jau skyrė 21 taškas – 28:7.

Po šalto dušo atsigavę Molėtų krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje apkarpė deficitą iki 14 taškų (39:53), tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigę šeimininkai vėl susigrąžino solidžią persvarą – 67:47.

Likus žaisti 3 minutes, svečiams pavyko priartėti iki 11 taškų (64:75), tačiau dar didesnės intrigos atkurti nepavyko ir „Žalgiris-2“ įsirašė pirmąją pergalę aštuntfinalio serijoje.

Nugalėtojams Justinas Ramanauskas per 28 minutes įmetė 15 taškų (2/4 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: J. Ramanauskas 15, D. Stenionis 13 (4 rez. perd.), P. Murauskas 12, G. Bergaudas 8 (7 atk. kam.), K. Babušis 7, T. Sargiūnas 7, M. Rubštavičius 6, G. Nemeikša 6, U. Jaruševičius 5 (6 atk. kam.), V. Kozys 4, G. Mačionis 2 taškai.

„Ežerūnas-Atletas“: I. Juškevičius 17 (9 atk. kam.), E. Džiaugys 12 (7 atk. kam.), R. Mačiulis 11 taškų.

Mantas Ruikis pelnė 30 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir jo vedama „Gargždų“ komanda pergalingai pradėjo atkrintamąsias. Gargždų klubas savo aikštėje 93:71 (22:24, 28:20, 21:9, 22:18) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Aštuntfinalyje gargždiškiai iki 2 pergalių pirmauja 1:0, antrosios rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos antradienį.

35 metų M. Ruikis pataikė 6 dvitaškius iš 11, 4 tritaškius iš 8 ir visas 6 baudas. Jis surinko 34 naudingumo balus.

Tai buvo antros iš eilės galingos M. Ruikio rungtynės. Paskutiniajame reguliariojo sezono mače jis į Jonavos „CBet“ krepšį įmetė 40 taškų ir surinko 43 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – jo karjeros rekordas.

M. Ruikio asmeninis rezultatyvumo rekordas – 42 taškai, pelnyti pernai metų sausį į Molėtų „Ežerūno“ krepšį.

M. Ruikis dar iki ilgosios pertraukos pelnė 20 taškų ir „Gargždai“, įpusėjus mačui, pirmavo 50:44. Visgi svečiai trečią kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir po Andreas Kalogiro tritaškio išsiveržė į priekį 53:52.

„Gargždų“ treneris Erikas Kubilius tada paprašė minutės pertraukėlės ir po jos šeimininkai spurtavo 19:0, taip įgydami pergalingą persvarą – 71:53.

Didžiausias „Gargždų pranašumas vienu metu siekė 32 taškus (91:59).

Įspūdingais dėjimais pasižymėjęs Modestas Kumpys per 36 minutes pelnė 21 tašką (9/16 dvitaškiai, 0/2 tritaškių), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, taip surinkdamas 35 naudingumo balus.