Tai paaiškėjo po to, kai lemiamose atrankos į 2022-ųjų pirmenybes rungtynes estai (2/4) Permėje 84:86 (27:18, 22:20, 20:25, 15:23) nusileido Šiaurės Makedonijai (2/4), bet finišavo trečioje B grupės vietoje.

Suomio Jukkos Toijalos auklėtiniai pirmame kėlinyje atitrūko 10 taškų atstumu (26:16), antrame ketvirtyje padidino jį iki 13-os – 39:26, o trečiame iki 14-os – 52:38.

Tiesa, Balkanų atstovai, kuriems reikėjo pergalės bent 9 taškų skirtumu, spurtavo 12:2 ir priartėjo iki 54:50. Ketvirto kėlinio pabaigoje jie netgi persvėrė rezultatą (80:81) ir po Nenado Dimitrijevičiaus tritaškio nuo lentos išplėšė pergalę, tačiau jos buvo per maža ir kelialapis visgi atiteko Baltijos komandai.

Jai Maikas-Kalevas Kotsaras surinko 15 (8 atk. kam.), Kristianas Kullamae ir Kasparas Treieras (12 atk. kam.) – po 14, o Stenas Sokkas 13 taškų.

Šiaurės Makedonijai 23 taškus sukaupė Nenadas Dimitrijevičius, 21 – Bojanas Trajkovskis, 18 – Jacobas Wiley (14 atk. kam.).

Estijos vyrai, į priekį praleidę tik Italijos ir Rusijos komandas, Europos čempionate žais šeštą kartą istorijoje. Pastarąjį sykį finaliniame Senojo žemyno turnyre jie dalyvavo 2015 metais.

Aukščiausia jų užimta vieta – penkta. Ją estai pasiekė tiek 1937-aisiais Rygoje, tiek 1939-aisiais Kaune.

Paskutiniąja Europos čempionato dalyve tapo Lietuva, kuri po dramatiško finišo 77:76 įveikė Daniją.