Į galutinę sudėtį prieš lemiamą Europos čempionato atrankos langą įtraukti D. Maskoliūno treniruojamoje rinktinėje dar nežaidę, bet anksčiau rinktinės marškinėlius vilkėję Šarūnas Vasiliauskas ir Vaidas Kariniauskas.

Pastarąjį žaidėją treneris įvardino kaip ypač didelę paspirtį komandai.

„Vaidą pažįstu jau labai seniai – dar nuo 2016 m. olimpiados. Gerai žinau, ką jis sugeba ir ką gali duoti komandai. Jo rodomas lygis Utenoje viršija visus lūkesčius ir žinau, kad jis mums gali duoti daug apčiuopiamos naudos“, – sakė D. Maskoliūnas.

„Betsafe-LKL“ V. Kariniauskas fiksuoja 17,4 taškų, 3,3 atkovotų kamuolių ir 6,8 rezultatyvių perdavimų vidurkius.

Per paskutines trejas LKL rungtynes žaidėjas vis kėsinosi į dvigubus dublius ir rinko vidutiniškai po 27,3 naudingumo balus.

„Ši frazė jau atsibodusi, bet tokia yra realybė – laiko turime tik tiek, kiek turime. Eisime į rungtynes su tuo, ką turime, bet man svarbiausia, kad visi suprastų šio „lango“ svarbą. Kai esi pakviestas į rinktinę, apie jokią motyvaciją nereiktų net kalbėti, bet, kaip jau matėme, jos greičiausiai praėjusį kartą ir pritrūko. Šįsyk turime situaciją ne „noriu-nenoriu“, o tiesiog „būtina“, todėl tikiuosi maksimalaus susikaupimo.

Paskutinis „langas“ susiklostė visai ne taip, kaip norėjome ir planavome, tą rūbinėje pasakiau ir žaidėjams dar po rungtynių su belgais. Savo darbo iki galo neatlikome, tad belieka visiems kartu tai padaryti dabar“, – kalbėjo D. Maskoliūnas.

Atrankos turnyro C grupėje jo auklėtiniai su Danijos rinktine dalinasi 2–3 vietomis, o į Europos čempionatą pateks šeimininkė Čekija ir dvi geriausios grupės komandos.

Vasario 20 d. lietuviai susitiks su Čekija, kurią pirmose rungtynėse nugalėjo rezultatu 97:89. Vasario 22 d. „burbulo“ šeimininkai žais su Danijos rinktine, prieš kurią pralaimėjo rezultatu 76:80.

Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtis:

Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv“);
Šarūnas Vasiliauskas (Izmiro „Petkim Spor“);
Vaidas Kariniauskas (Utenos „Juventus“);
Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“);
Arnas Velička (Braunšveigo „Lions“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“);
Tomas Dimša (Las Palmo „Gran Canaria“);
Jonas Mačiulis (Atėnų AEK);
Mindaugas Kuzminskas (Krasnodaro „Lokomotiv“);
Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“);

Gytis Masiulis (Panevėžio „Lietkabelis“);
Laurynas Birutis (Santjago de Kompostelos „Obradoiro Monbus“);
Marekas Blaževičius (Kauno „Žalgiris“);
Regimantas Miniotas (Bilbao „RetaBet“).

Standings provided by SofaScore LiveScore