Keturi Kauno „Žalgirio“ lietuviai – Paulius Jankūnas, Marius Grigonis, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas – ketvirtadienį laikiname vakcinavimo punkte Lietuvos sporto medicinos centre Vilniuje skiepijosi vienu metu.

„Buvo šiokių tokių diskusijų komandoje, bet daugiausiai tariausi su žmona, kuri dirba medicinos ir mokslo srityje. Šiuo klausimu ji mane apšvietė ir patarė skiepytis.

Manau, tai tikrai prideda saugumo ir komforto – nereikės nuolat jaudintis, kad gali pats užsikrėsti ir užkrėsti komandos draugus. Mano nuomone, vakcina turi daug daugiau pliusų nei galimų minusų, visada norėjau pasiskiepyti, jei tik atsirastų tokia galimybė“, – teigė M. Gebenas.

„Manau, teisingiausia yra skiepytis. Svarbiausia, kad visi žmonės tai darytų, ir kad tų skiepų pakaktų. Juk reikia, kad didžioji dalis visuomenės būtų paskiepyta“, – antrino M. Grigonis.

Tiesa, ne visi Lietuvos čempionų krepšininkai galvoja vienodai.

„Buvo daug diskusijų – ir juokais, ir piktai. Rūbinėje turime visokių žmonių, kurie turi savo nuomonę. Jeigu skiepijamės, reiškia, nebijome, o kaip bus – pamatysime“, – sakė P. Jankūnas.

Iš „Žalgirio“ į Lietuvos rinktinę dar pretenduoja Artūras Milaknis, Marekas Blaževičius, Rokas Jokubaitis ir Lukas Lekavičius. Pastarasis šiuo metu serga COVID-19, R. Jokubaitis ir M. Blaževičius koronavirusu buvo užsikrėtę kiek anksčiau.

Žalgiriečiai pasiskiepyti ketvirtadienį ryžosi nepaisant to, jog jau po dviejų dienų jų laukia Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas Panevėžyje, kur Kauno ekipa gins nugalėtojų titulą.

Dėl vienintelio olimpinio kelialapio Lietuvos rinktinė kovos birželio 29 – liepos 4 d. Kaune turinčiame vykti atrankos turnyre.

Tiesa, nežinia vis dar gaubia tiek atrankos varžybas, tiek pačias olimpines žaidynes, kurios pernai dėl pandemijos jau buvo metams atidėtos.

„Kiekvieno sportininko svajonė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Tikiuosi, kad jos įvyks. Aišku, mums pirma reikia į jas patekti“, – sakė M. Grigonis.

Iš viso prioritetine tvarka norima paskiepyti iki trijų šimtų Lietuvos sportininkų ir jų trenerių bei pagalbininkų. Ketvirtadienį vakciną taip pat gavo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, baidarininkas Ignas Navakauskas, dviratininkė Simona Krupeckaitė, ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė, kiti atletai.

Visas vakcinuojamų olimpiečių sąrašas nėra viešinamas.

Išimties tvarka skiepyti savo atletus Europos Sąjungoje kol kas be Lietuvos pradėjo tik Vengrija, daug šalių dvejoja, ar būtų etiška sportininkus vakcinuoti anksčiau nei labiau pažeidžiamas gyventojų grupes.