Trimis taikliais tritaškiais rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ nupylė aikštės šeimininkus šaltu dušu (9:2), tačiau Duško Ivanovičiaus auklėtiniai po truputį ėmė atsigauti ir po trijų svečių klaidų iš eilės kėlinį baigė išsiverždami į priekį (20:21).

Tritaškių salvėmis Lietuvos čempionų pasitikėjimą savimi ardyti pradėję baskai įsibėgėjo ir skirtumą padidino iki 13 taškų (26:39), juos kiek apramino du Artūro Milaknio tritaškiai ir Thomo Walkupo rezultatyvios atakos – 36:45.

Po didžiosios pertraukos baskai net neleido pagalvoti žalgiriečiams apie spurtą ir išnaudodami varžovų klaidas ketvirtojo kėlinio pradžioje padidino skirtumą iki 17 taškų – 48:65.

„Žalgirį“ žadinti ėmėsi Jauffrey Lauvergne'as, o kamuolį iš viršaus įkrovęs Marius Grigonis ėmėsi iniciatyvos ir beveik grąžino intrigą, kai skirtumas beliko 6 taškai.

Vis dėlto nieko daugiau Lietuvos čempionams nuveikti nepavyko, baskai išsaugojo pergalę savo rankose.

„Baskonia“ lietuviai Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekersis nebuvo tarp rezultatyviausių žaidėjų.

R. Giedraitis per 34 min. surinko 7 taškus (2/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 6 naudingumo balus. T. Sedekerskis per 16 min. pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir surinko 6 naudingumo balus.

„Žalgiriui“ šioje dvikovoje koją kišo 20 padarytų klaidų („Baskonia“ – 11). Aikštės šeimininkai perėmė net 12 kamuolių ir blokavo 5 Lietuvos čempionų metimus.

Eurolygos rungtynių "Baskonia" - "Žalgiris" statistika

Baskonia“: Pierria Henry 19, Alecas Petersas 15, Luca Vildoza 14, Tonye Jekiri 10, Rokas Giedraitis 7, Ilimpae Diopas (4 bl.) ir Achille Polonara po 5, Zoranas Dragičius 4, Tadas Sedekerskis 2, Youssoupha Fallas 0.

Žalgiris“: Marius Grigonis 17, Thomas Walkupas 14, Joffrey Lauvergne'as 12 (9 atk.k.), Nigelas Hayesas 7, Artūras Milaknis 6, Martinas Gebenas 4, Lukas Lekavičius, Paulius Jankūnas, Rokas Jokubaitis ir Augustine'as Rubitas po 2.

Pirmoje tarpusavio akistatoje šį sezoną „Žalgiris“ namie įveikė baskus 92:73. Tuomet Artūras Milaknis pataikė 5 iš 18 „Žalgirio“ tritaškių.

Kitą savaitę, vasario 4 dieną, „Žalgiris“ namie susigrums su Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda, o „Baskonia“ vasario 5 dieną svečiuosis Madride, kur žais su vietos „Real“.