Trečiame kėlinyje dar 19 taškų persvarą turėję katalonai paskutinį mačo ketvirtį įsigudrino pralaimėti 16:31. Ir nors finalinė sirena užfiksavo „Barcelonos“pergalę 85:81, sugrįžusi intriga ir įtampa gerokai sugadino nuotaiką Š. Jasikevičiui.

„Įveikėme labai gerą ir rimtą komandą. Tris kėlinius demonstravome tikrai kokybišką krepšinį, tačiau, kaip nutinka pernelyg dažnai, per anksti atsipalaidavome ir pabaigoje situacija buvo tikrai pavojinga, – po mačo galvą kraipė lietuvis. – Aš savo žaidėjams sakiau, kad tokie dalykai negali pasikartoti, atsipalaidavimas rungtynių pabaigoje gali kainuoti labai brangiai. Iš esmės, užtikrintai pirmaudami mes užtikrintai ir turime pabaigti susitikimą. Deja, to padaryti nepavyko.“

Netrukus lietuvis reziumavo: „Manau, kad mūsų lygio komanda neturi teisės pralaimėti paskutinį kėlinį 15 taškų skirtumu, ypač žaisdama namuose.“

Eurolygoje „Barcelonai“ tai buvo jau penkta pergalė paeiliui. Š. Jasikevičius pasidžiaugė, kad į komandos sudėtį sėkmingai integruojasi kurį laiką nerungtyniavę Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius, šį kartą atitinkamai pelnę 18 ir 14 taškų.

„Norėčiau pažymėti, kad abu jie į komandą sugrįžo labai brandžiai, puikiai suvokdami, kad nereikia griauti esamos dinamikos. Tai – aukščiausio lygio žaidėjai, kurie mums dar ne kartą padės sudėtingais momentais.

Tačiau pasakysiu ir tai, kad pastaruoju metu daug atsakomybės krenta ant Cory Higginso ir Nicko Calatheso pečių, tačiau su tuo abu krepšininkai puikiai susitvarko. Tikrai esu patenkintas“, – teigė Š. Jasikevičius.

Pats N. Calathesas gana įtemptos rungtynių su „Zenit“ pabaigos nesureikšmino.

„Pirmaudami solidžia persvara mes pasijutome pernelyg komfortabiliai, todėl varžovai ir pasivijo. Jie tikrai pajėgūs. Tačiau pergalė yra pergalė, nors persvara galėjo būti ir didesnė. Reikia stengtis pratęsti sėkmingą seriją ir gerinti žaidimą“, – dėstė graikas.

Savo ruožtu „Zenit“ treniruojantis katalonas Xavi Pascualis pasidžiaugė, kad jo komanda sunkiu momentu sugebėjo pademonstruoti kovotojos charakterį.

„Priešinomės iki paskutinės sekundės, turėjome galimybių nuveikti ir dar kažką daugiau. Reikia pripažinti, kad varžovai tikrai buvo geresni, pasveikinti juos. Tačiau turiu pasidžiaugti, kad anksčiau laiko nesudėjome ginklų, išlikome ramūs ir kantrūs. Bet kuriuo atveju, šį kartą nežaidėme taip efektyviai, jog būtume galėję pasiekti galutinę pergalę“, – konstatavo anksčiau pats Š. Jasikevičių „Barcelonos“ komandoje treniravęs X. Pascualis.

Pažymėtina, kad nors katalonai mačą laimėjo tik 4 taškais, pagal bendrą efektyvumo koeficientą svečius jie pranoko 102-81.

Primename, kad pirmojo rato rungtynėse Sankt Peterburge „Zenit“ savo pranašumą įrodė lygiai tokia pačia taškų persvara – 74:40. Tąsyk mačą dėl koronaviruso turėjo praleisti Š. Jasikevičius, komandai laikinai vadovavo Tomas Masiulis.

Eurolygos turnyro lentelėje „Barcelona“ užima pirmąją vietą. „Zenit“ krepšininkai kol kas taip pat išsilaiko geriausių komandų ketverte.

Standings provided by SofaScore LiveScore