Šią informaciją pirmasis paskelbė Izraelio žurnalistas Arale Weisbergas.

Anot jo, „Chimki“ atleido R. Kurtinaitį, šią informaciją vėliau patvirtino ir pats Maskvos srities klubas.

Laikinai komandos vairą iš R. Kurtinaičio perims rusas Andrejus Malcevas.

Komandos trenerių štabe turėtų likti dirbti vienintelis lietuvis Aurimas Jasilionis, jame darbuosis ir serbas Aleksandras Trifunovičius.

R. Kurtinaitis Rusijos komandą palieka po 12 iš eilės pralaimėjimų serijos Eurolygoje.

Iš viso per 20 šio sezono rungtynių lietuvio treniruojama Rusijos ekipa turnyre pasiekė vos 2 pergales ir yra paskutinė, 18-a.

Paskutinės, ketvirtadienio vakarą pralaimėtos rungtynės Stambulo „Anadolu Efes“ komandai (60:99) tapo didžiausiu Chimkų komandos pralaimėjimu per viską komandos dalyvavimo Eurolygoje istoriją.

Iki šiol didžiausias „Chimki“ pralaimėjimas – 35 taškais – buvo patirtas dar 2009-2010 m. Eurolygos sezone. Tą kartą komanda išvykoje 66:101 subyrėjo prieš Atėnų „Panathinaikos“. Prie „Chimkų“ vairo minėtose rungtynėse stovėjo Sergio Scariolo, tarp žaidėjų buvo nė taško nepelnęs Paulius Jankūnas.

"Chimki" pralaimėjimų serija Eurolygoje

Apskritai „Chimki“ Eurolygoje žemiau kur pulti šį sezoną jau nebeturėjo. Jeigu savo pralaimėjimų serijos pradžioje R. Kurtinaičio auklėtiniai dar dažnokai kibdavo į atlapus varžovams, paskutiniai rezultatai kalba patys už save.

Iš paskutinių ketverių rungtynių kiek rimčiau pakovoti pavyko tik su „Barcelona“, kuriai pralaimėta 12 taškų. Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkams „Chimki“ nusileido 17, Kauno „Žalgiriui“ – 27, o „Anadolu Efes” – 39 taškų skirtumu.

Teisybės dėlei reikia pridurti, kad sezono pradžioje Chimkų komanda tapo nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių ir koronaviruso pandemijos auka.

Virusui įsisukus į kolektyvą, R. Kurtinaitis kovas Eurolygoje tęsė su nedidele grupele žaidėjų ir rungtynių neperkėlinėjo, ką vėliau daryti ėmė kitos komandos, pasirėmusios atnaujintu Eurolygos reglamentu.

Rimas Kurtinaitis "Chimki" klubo stratego poste

R. Kurtinaitis „Chimki“ vadovavo nuo 2019-ųjų sausio, kai komandos vairą perėmė iš graiko Georgio Bartzoko.

Apskritai tai buvo antras lietuvio vadovavimo „Chimki“ komandai etapas. Pirmasis iš jų prasidėjo dar 2011-aisiais ir tęsėsi iki 2016-ųjų, kol treneris buvo atleistas.