Nors Rimo Kurtinaičio auklėtiniai antrame kėlinyje spurtavo 16:2 ir laimėjo pirmą dvikovos pusę, trečiame kėlinyje 39:13 nurūkę šeimininkai anksčiau laiko atsakė į visus klausimus.

Po tokio smūgio vienintele intriga beliko žalgiriečių asmeniniai rekordai: vos per 23 minutes 29 taškus (13/14 dvitaškių) pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Joffrey Lauvergne'as žaidė rezultatyviausiai ir naudingiausiai (38 balai) per karjerą Eurolygoje, Marius Grigonis atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (8), o Martinas Gebenas sugriebė daugiausiai atšokusių kamuolių (8).

Galiausiai Rokas Jokubaitis baudų metimais mačo pabaigoje pirmą kartą šiame Eurolygos sezone atvedė „Žalgirį“ į dviejų nulių zoną – 102 taškus pelnę Lietuvos čempionai visi kartu taip pat sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Galima pažymėti ir tai, jog paskutinėmis sekundėmis komandos draugo metimą pakartojęs Marekas Blaževičius pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje „iš žaidimo“.

„Buvo keista: žinojome, ką „Chimki“ daro puolime, bet pirmoje rungtynių dalyje vis tiek negalėjome jų sustabdyti. Mus šiek tiek užklupo, nors kaip tik tokiam varžovų žaidimui ir ruošėmės.

Bet po pertraukos komanda pademonstravo nuostabią koncentraciją ir valią. Galiu dabar apsimesti vakaro herojumi, bet iš tiesų rūbinėje nieko ypatingo nepasakiau, kalbėjome tik apie kelis taktinius dalykus. Tiesiog vaikinai labai gerai padirbėjo po pertraukos“, – komentavo M. Schilleris.

Vakaro herojumi išties buvo ne jis, o J. Lauvergne'as.

„Chimki“ nukreipus dėmesį į gynybą ties tritaškio linija, vidurio puolėjui atsirišo rankos dominuoti baudos aikštelėje. O antroje mačo dalyje jis, pasak M. Schillerio, tą patį darė ir po savuoju krepšiu.

Joffrey Lauvergne rungtynėse su "Chimki"

JoJo draugų šaukiamą 29-erių prancūzą treneris vadino kertiniu komandos akmeniu.

„Pakviesti jį į „Žalgirį“ sugalvojo Paulius Motiejūnas – kai aš pasirašiau sutartį, JoJo jau buvo mūsų komandos narys. Nemažai žinojau apie jo karjerą, buvau susidūręs ir tiesiogiai dirbdamas Vokietijos rinktinės trenerių štabe. Prieš atvykdamas į Kauną apklausiau NBA komandų atstovus, tad turėjau daug informacijos apie JoJo. Tuomet pasikalbėjome akis į akį ir greitai priėjome prie išvados, kad jis bus kertinis akmuo šioje komandoje, jei tik įgyvendins tam tikras sąlygas.

JoJo tuo pasirūpino su kaupu: jis labai sunkiai dirba nuo pirmos dienos, investuoja daug laiko, dirba su mano asistentu Arne Woltmannu individualiai. Todėl galiu drąsiai sakyti, kad tokio pasirodymo puolime jis visiškai nusipelnė.

Kitas dalykas, jog JoJo labai gerai pritampa „Žalgiryje“, pats identifikuojasi su klubu ir, tam tikra prasme, visa šalimi. Jis labai daug žino apie Lietuvą, daug čia keliavo – kai dar nebuvo paskelbtas karantinas, jis pats pirmas nuvažiavo į Palangą, pirmas nuvažiavo į Trakus. Manau, tai irgi turi įtakos tam, kad jis labai gerai pritampa rūbinėje ir klube“, – apie aukštaūgį pasakojo M. Schilleris.


Jei J. Lauvergne'as laisvu laiku spėjo apkeliauti Lietuvą, visam „Žalgiriui“ kitą savaitę teks paskraidyti po Rusiją.

Kauniečių laukia atsakomosios rungtynės svečiuose su likusiais dviem šios šalies klubais Eurolygoje: Maskvos CSKA ir Sankt Peterburgo „Zenit“.

Akivaizdu, kad lengvo pasivaikščiojimo M. Schillerio auklėtiniai gali nebesitikėti, bet pats 38-erių specialistas kol kas apmąstyti laukiančių iššūkių nespėjo.

Jis tik pasidžiaugė tuo, jog komandos kapitono Pauliaus Jankūno šeimą gandrai aplankė kartu su Trimis Karaliais – trečiadienį veteranas sulaukė trečiosios atžalos.

„Jankis turės kelias dienas, kurias galės praleisti su naujagime. Mažylė puikiai padirbėjo, nes gimė pačiu laiku – tėtis dabar galės važinėti po Rusiją kur kas ramesnis“, – šypsojosi M. Schilleris, pats auginantis dvi dukras.

Penktadienį „Žalgiris“ žaidė be traumuotų Patricio Garino ir Steve'o Vasturia, „Chimki“ stokojo Janio Timmos, Sergejaus Monios ir Jonaso Jerebko. Kaune taip pat nebuvo „Chimki“ nebereikalingo Grego Monroe.

Negana to, trečiame ketvirtyje ranką susižeidė Sergejus Karasiovas.

Bendras klubų tarpusavio dvikovų balansas per visą istoriją vis dar yra palankesnis „Chimki“ (8:4).

Primename, kad pirmąją šio sezono komandų akistatą Rusijoje „Žalgiris“ laimėjo 84:70, tuomet R. Kurtinaitis turėjo vos septynis sveikus žaidėjus.

"Žalgirio" - "Chimki" rungtynių statistika