Vos dvi pergalės kauniečius šiuo metu skiria nuo antrosios vietos bei tiek pat pralaimėjimų iki 11 vietos. Atostogomis besimėgaujantis treneris ir legendinis „Žalgirio“ žaidėjas Valdemaras Chomičius pasidalino savo mintimis apie „Žalgirio“ bangas pirmajame ture ir kas mūsų laukia antroje sezono pusėje.

„Ar pamenate „Žalgirio“ sezono pradžią ir keturias pergales iš eilės? Visi liaupsino komandą ir džiaugėsi. Tada sekė šeši pralaimėjimai iš eilės ir visi pradėjo kritikuoti. Džiaugiuosi, kad sunkiu metu komanda parodė brandumą ir rungtynės po rungtynių darė išvadas. To rezultatas – dabar turimos papildomos 5 pergalės. Svarbiausia ne skambios serijos, o laiku ir tinkamai atliekamos žaidimo korekcijos, kurios akivaizdžiai duoda rezultatą. Sugebėjimas prisitaikyti – geros komandos bruožas“, – sakė V. Chomičius.

Kylanti žaidimo kreivė


Pašnekovo žodžius patvirtina ir statistika – per paskutines trejas varžybas „Žalgiris“ drastiškai gerina anksčiau kritikuotą gynybą ir fiksuoja pirmą vietą pagal priešininkų įmestus taškus (69 taškai). Įdomu tai, kad nors pats „Žalgiris“ nėra lyderis kovojant dėl atšokusių kamuolių, viso sezono metu savo priešininkams leidžia per rungtynes nusiimti vos po 29 kamuolius (1 vieta lygoje). Ką tai reiškia? Ne tik gerą komandos koncentraciją ir agresyvumą, bet ir puikų puolimo efektyvumą, kai priešininkai tiesiog neturi galimybės rinkti šią statistiką po įmestų „Žalgirio“ taškų.

Didžioji „Žalgirio“ magija prasideda žvelgiant į puolimą bei jo įvairiapusiškumą. „Žalgiris“ ir toliau užtikrintai fiksuoja geriausią tritaškių pataikymą visoje lygoje (44 proc.). Toks pataikymas nėra atsitiktinumas – per paskutines trejas varžybas žalgiriečiai užima antrą vietą pagal rezultatyvius perdavimus ir naudingumo balus (6 vieta viso sezono metu) visoje lygoje, kas indikuoja įvairiapusį komandos žaidimą bei efektyvumą. Priešininkams ypač sunku rengti namų darbus prieš kauniečius, nes ekipa turi net 10 svarbių rotacijos žaidėjų, kurie vidutiniškai žaidžia bent po 13 minučių ir net 7 iš jų fiksuoja bent po 8 naudingumo balus.

Vis dėlto treneris matė erdvės tobulėti ir rodant gerus skaičius: „Visada sakau, kad tobulėjimui ribų nėra. Jei pataikai 60 proc. visų metimų, reiškia, galėjai įmesti ir 70 proc. Jei ne taktikoje, tai galbūt ruošiantis fiziškai. Jei ne fiziškai, tai gal psichologiškai ar gludinant tam tikras savo asmenines silpnybes kaip metimas ar gynyba? Krepšinis susideda iš daug kintamųjų, o rezultatas parodo kaip viską pavyko suderinti“.

V. Chomičius taip pat pažymėjo, kad šiuo metu svarbiausia ne skaičiai lentelėse, o komandų rodomas žaidimas ir reakcija į pralaimėjimus: „Šioje sezono stadijoje visos komandos sunkiai dirba, kad pasiektų svarbiausias pergales sezono pabaigoje ir būtent tada būtų geriausios fizinės ir psichologinės kondicijos. Neverta šiame etape stipriai kritikuoti ar aukštinti komandų po kelių pralaimėjimų ar pergalių – rezultatus visada vertinu po viso sezono, kai tai padaryti galima išties objektyviai“.

„Žalgirio“ šaknys ir artimiausi iššūkiai


Paklausus ar po didelių tarpsezonio pokyčių komandoje „Žalgiris“ yra pakankamai brandi komanda siekti pergalių lemiamoje Eurolygos finišo tiesiojoje, V. Chomičius pažymėjo „Žalgirio“ istorinį kontekstą. Anot jo, turint tokias gilias šaknis, stiprią vadybinę komandą užnugaryje, aiškias vertybes, žinant ko ir kodėl siekiama, tai persiduoda ir žaidimui. Tai, anot pašnekovo, pamatėme ir sunkiu metu, kai patyrus daug pralaimėjimų iš eilės komanda nesugriuvo, o labai sistemingai ir apgalvotai sprendė žaidime iškilusias problemas.

Artėjančiose Eurolygos varžybose „Žalgirio“ laukia stipriai kraujuojantis žvėris Maskvos srities „Chimki“ ekipa, kuri vos su dviem pergalėm rikiuojasi paskutinėje lentelės vietoje bei išgyvena 8 pralaimėjimų seriją. Ekipa atsisakė kai kurių krepšininkų ir asistentų paslaugų bei ieško žaidimą keičiančio pastiprinimo. Vis dėlto V. Chomičius pritarė „Betsafe“ ekspertams bei spėjo Kauno „Žalgirio“ pergalę: „R. Kurtinaitis su kolektyvu vis gerina žaidimą, bus labai susikaupę ir bet kokia kaina bandys pasiimti pergalę. „Chimki“ šis sezonas kol kas visai nesiklosto dėl daugybės skirtingų priežasčių, bet šioje komandoje yra daugybė talento ir potencialo. Vis dėlto kaip visada palaikysiu žalgiriečius ir, manau, „Žalgiris“ turėtų laimėti.“

Standings provided by SofaScore LiveScore