Jame taip pat susitiks Kauno „Žalgiris“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Vilniaus „Rytas“ ir Utenos „Juventus“. Paskutinėje ketvirtfinalio poroje savo varžovo vis dar laukia Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio ekipos priešininkais gali tapti Alytaus „Dzūkijos“ arba „Šiaulių“ krepšininkai.

Prieš Citadele KMT ketvirtfinalio startą šiame etape laukiančias dvikovas LKL.lt skaitytojams apžvelgti padėjo treneris Mindaugas Brazys.

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Prognozė – lengva „Žalgirio“ pergalė

Citadele KMT trofėjaus gynybą kauniečiai pradės Pasvalyje. Kelią jiems mėgins pastoti ambicijas šiemet demonstruojanti „Pieno žvaigždžių“ komanda.

Penktoje „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės vietoje įsitaisę pasvaliečiai po burtų ceremonijos tikriausiai graužė sau nagus – ypač matydami, jog viena komanda iš kol kas prasčiau atrodančios „Dzūkijos“, „Šiaulių“ ir „Neptūno“ trijulės pateks į finalo ketvertą.

„Jei atvirai, vienintelis šansas, kad jie namų rungtynėse duos kažkokią kovą, priklauso nuo to, kokioje situacijoje bus „Žalgiris“, – staigmenų nesitikėjo M. Brazys. – Jei bus traumų arba bus norima pataupyti žaidėjus, vienose rungtynėse intriga galės būti, bet jei taip ir nutiks, antrosiose rungtynėse „Žalgiris“ į viską pažiūrės šimtu procentų. Neturėtų būti didelės intrigos.“

Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“. Prognozė – 55 proc. „Ryto“ pergalei

Klasikine tapusi pora ginklus surems jau penktus metus iš eilės.

„Tai yra įdomiausia pora. Norėtųsi, kad „Juventus“ demonstruotų solidesnį žaidimą, nes juos išmušė iš vėžių koronaviruso situacija, o dalyvavimas 3x3 fronte irgi nepadeda. Žaidėjai paimami iš komandos, žaidimo specifika ten yra visai kita. Likę žaidėjai negali žaisti penkiese prieš penkis ir sportuoja individualiai – jie nepagauna normalaus ritmo. Tokiam ritmui esant, uteniškiai netgi būtų favoritai“, – tvirtino dar praėjusiame sezone „Ryto“ trenerių štabe darbavęsis specialistas.

Paklaustas, ar žaidėjams nesukelia įtampos faktas, kad prieš tą pačią komandą teks kovoti penktą kartą iš eilės, treneris kalbėjo, jog tokie dalykai gali padaryti įtakos dvikovos baigčiai.

„Tas ažiotažas yra, daug kas pradeda šnekėti ir atsiranda įtampa. Kaip bebūtų, tos dvikovos visad yra įdomios. Viena komanda kartais gali daugiau pasiruošti, kita mažiau, uteniškiams tai būna svarbesnės rungtynės, o komandų lygis labai nesiskiria, gaunasi įdomi kova ir intriga. Svarbus faktorius bus Vaidas Kariniauskas – tai žmogus, iš bėdos galintis žaisti per keturias pozicijas ir darantis begalę gerų dalykų“, – teigė M. Brazys.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų „CBet“. Prognozė – „Lietkabelis“ nepraleis namuose vyksiančio finalo ketverto

Paskutinį kartą šios komandos susitiko dar šio sezono pradžioje ir tuomet kiek netikėtai triumfavo išvykoje žaidę Prienų krepšininkai. Vis tik tąkart „CBet“ į pergalę atvedė 19 taškų, 12 atšokusių kamuolių ir 32 naudingumo balus surinkęs Regimantas Miniotas. Jam išvykus į Ispaniją, „CBet“ pasikvietė Gilvydą Birutą, tačiau sustabdyti įsibėgėjančius panevėžiečius to gali ir nepakakti.

„Sezono pradžioje gyriau „CBet“, jie turėdami mažą biudžetą, nedidelę rotaciją ir ne pačią geriausią komplektaciją demonstravo puikų žaidimą. Dabartinėje situacijoje panevėžiečiai yra stipriai pagerinę žaidimą. Europos taurė davė jiems daug patirties ir jie jau visai neblogai atrodo.

Išvykoje „Lietkabeliui“ gal ir bus sunkiau, bet jie turėtų išsivežti pergalę, o namie turėtų užtikrintai laimėti, nebent pamatytume kažką panašaus, ką matėme „CBet“ rungtynėse su „Žalgiriu“, kur Prienai turėjo laimėti rungtynes. Reikės rizikuoti gynyboje prieš mažiau metančius žaidėjus. Jie taiko savo zoninę gynybą, kuri Panevėžyje garantavo pergalę, bet kai komanda vieną kartą užlipa ant to grėblio, antro karto greičiausiai nebus ir manau, kad „Lietkabelis“ bus tam pasiruošęs“, – panevėžiečių favoritų statusu nesuabejojo M. Brazys.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Alytaus „Dzūkija“ arba Šiaulių „Šiauliai“. Prognozė – nepaisant varžovo, „Neptūnas“ bus tarp keturių stipriausiųjų

Tai – kol kas ne pora, o trijulė, kadangi alytiškių ir šiauliečių vis dar laukia antrojo etapo dvikova, dėl koronaviruso atvejų nusikėlusi iki pat šių dienų.

„Komandos yra panašioje situacijoje, mažai žaidžia, fizinė forma irgi bus panaši. Sunku prognozuoti, nes „Šiauliai“ nedemonstruoja tokio žaidimo, kokį turėtų, o „Dzūkija“ turi labai įdomią gynėjų grandį. Šiai dienai abi komandos turi vienodus šansus“, – favoritų neišskyrė M. Brazys.

Šių ekipų tarpusavio rungtynėse sezono pradžioje „Dzūkija“ sutraiškė varžovus – 102:71. Galbūt tai leidžia alytiškius laikyti nežymiais šios poros favoritais?

„Tai buvo vienos iš pirmųjų sezono rungtynių, o „Dzūkija“ buvo tik savaitę iki reguliaraus sezono pradžios susirinkusi komanda. Buvo pirmas ženklas, kad „Šiauliuose“ kažkas negerai. Galbūt tai sako, kad šiauliečiams tai nėra parankūs priešininkai. Čia daug lems sėkmė – kas mažiau sirgs ar turės mažiau traumuotų žaidėjų, turės pranašumą“, – kalbėjo treneris.

Vis dėlto, kad ir kuri komanda pateks į Citadele KMT ketvirtfinalį, jame M. Brazys mato klaipėdiečių triumfą.

„Neptūną“ statyčiau favoritu. Jie jau prasirgo, grįžo, reguliariai sportuoja ir žaidžia. Į rikiuotę grįžo Žygimantas Janavičius, tai jau kažkiek yra paspirtis. Tai komanda, kuri eina į rungtynes su jaunais žaidėjais, o jie jau irgi pradeda kažką duoti atgal“, – kylančios klaipėdiečių žaidimo kreivės tikisi M. Brazys.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio dvikovas tiesiogiai transliuos LRT Plius televizija.