Donaldas Kairys šiame mače turėjo verstis net be kelių savo auklėtinių: naujokas Ryanas Boatrightas vis dar neatsikratė koronaviruso, Andrew Goudelockas yra susižeidęs, o Arnas Butkevičius ir Rokas Gustys – traumuoti.

Šios netektys šeimininkų žaidime pasijautė jau pirmame kėlinyje, kuris buvo pralaimėtas net 12:28. Tiesa, antrame ketvirtyje vilniečiai surengė galingą spurtą 33:14 ir netgi persvėrė rezultatą – 45:42.

Po pertraukos rytiečiai susikrovė ir dviženklę persvarą (61:50), tačiau netrukus prasileido atkarpą 2:14 ir vėl paleido susitikimo kontrolę iš savo rankų – 63:64, o susigrąžinti iniciatyvos per likusį laiką taip ir nebepavyko – pergalę 81:85 išsivežė svečiai.

„Ryto“ neišgelbėjo nei 20 Martyno Echodo taškų (7/13 dvitaškiai, 6/11 baudos, 6 atk. kam.), nei solidus jaunojo Augusto Marčiulionio pasirodymas ir 15 taškų (5/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 2/2 baudos, 7 rez. perd.), nei šimtaprocentinis Gyčio Radzevičiaus pataikymas ir 12 jo taškų (4/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 1/1 bauda, 7 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

„Ryto“ žaidėjams dvikovos pradžia susiklostė tiesiog klaikiai: įpusėjus pirmam kėliniui šeimininkų deficitas siekė net 17 taškų – 2:19. Pažadinti vilniečius mėgino ir ankstyva D. Kairio minutės pertraukėlė, ir aktyvūs Augusto Marčiulionio bei Kristjano Kitsingo veiksmai – 7:19. Nors situaciją ir skirtumo augimą pavyko kiek stabilizuoti, VEF pirmą ketvirtį laimėjo daugiau nei dvigubai – 12:28.

Antrą kėlinį rytiečiai pradėjo aktyviu spaudimu ir po galingo spurto 21:5, kurio metu ypač žibėjo Gytis Radzevičius, labai greitai pavijo savo varžovus – 33:33. Lyg ant sparnų žaidę Vilniaus atstovai antrąjį ketvirtį laimėjo net 33:14 ir į pertrauką išėjo būdami priekyje – 45:42.

Įsibėgėję šeimininkai toliau spruko nuo savo oponentų: po itin sėkmingos A. Marčiulionio atkarpos – jau 59:48. Vis dėlto rygiečiai neatsitraukė ir prieš lemiamą rungtynių dalį paliko „Rytui“ tik trijų taškų atsargą – 63:60.

11 taškų deficitą panaikinęs VEF klubas netrukus jau vėl pats diktavo sąlygas – 64:69. Vilniečiams brangiai kainavo netaiklūs Martyno Echodo baudų metimai – 74:80 (likus žaisti 2 min.). Išsigelbėti taip ir nepavyko – pergalę 81:85 išsivežė latviai.

Rungtynės:

Vilniaus „Rytas“ – Rygos VEF 81:85 (12:28, 33:14, 18:18, 18:25).

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (6 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 15 (7 rez. perd.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Kristjanas Kitsingas 11, Maurice'as Ndouras (5 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (3/12 metimai iš žaidimo) po 9, Mindaugas Girdžiūnas 5 taškai (1/7 metimas iš žaidimo). Lukas Uleckas (11 min.) taškų nepelnė.

VEF: Michale'as Kyseris 18 (9 atk. kam.), Kyle'as Allmanas 17 (9 rez. perd.), Alexanderis Madsenas 14, Artis Ate 11, Kristeris Zorikas 9, Isaiahas Piinero 8, Aigaras Škėle 6, Arnoldas Helmanis 2 taškai.

Primename, kad vos septynis pagrindinės sudėties krepšininkus į Kauną atsivežęs „Rytas“ sekmadienį vykusiame LKL grandų derbyje 45:92 neprilygo „Žalgiriui“, o VEF Latvijos-Estijos lygos rungtynėse panašiu skirtumu (86:42) sutrypė autsaiderį Rygos „Latvijas Universitate“.

Triuškinama nesėkme namuose prieš Atėnų „Peristeri“ (88:106) turnyre debiutavę vilniečiai vėliau reabilitavosi Prancūzijoje, kur 83:81 įveikė „Strasbourg“ ekipą.

Kitame E grupės trečiojo turo mače „Strasbourg“ savo aikštėje 77:57 pranoko „Peristeri“ atstovus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (132)