LKF prezidentas Arvydas Sabonis susirinkimą pradėjo pakviesdamas posėdžio dalyvius tylos minute pagerbti anapilin iškeliavusį krepšinio komentatorių Vladą Janiūną.

Posėdžio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai. U20 vaikinų rinktinei vadovaus Tomas Gaidamavičius, merginų – Vytautas Pliauga, U19 vaikinų – Gediminas Petrauskas.

U18 vaikinų rinktinės vyr. trenerio pareigos patikėtos Žydrūnui Urbonui, merginų – Viliui Stanišauskui. U16 merginų ir vaikinų rinktinių vyr. trenerio pareigoms užimti bus skelbiamas viešas konkursas.

„Pirmiausia buvo atsižvelgiama į LKF meistriškumo komisijos teiktus kandidatus, jie buvo patvirtinti. Buvo išsakyta vieninga nuomonė, kad U16 rinktinių trenerio pareigoms užimti bus skelbiamas viešas konkursas ir artimiausiu metu jis bus paskelbtas viešoje erdvėje“, – teigė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Džiaugiamės, kad federacija, tiek lygoms, tiek asociacijoms 100% išpildė savo planą. Nieko nesumažinome, tuo ir džiaugiamės. Kitiems metams irgi buvo atsižvelgta į poreikius, į mūsų renginius, tai biudžetas turėtų būti apie 3,2 milijono eurų.
Mindaugas Špokas

Taip pat buvo patvirtinta, jog 2022 metų vasarą U18 vaikinų rinktinei vadovaus Laimonas Eglinskas, o šio amžiaus merginų komandos treneriu bus Rokas Kondratavičius. Šie strategai U16 rinktinėms turėjo vadovauti šią vasarą, tačiau dėl pandemijos FIBA turnyrai buvo atšaukti ir strategai neturėjo progos parodyti savo galimybių su šios kartos krepšininkais ir krepšininkėmis.

Taip pat buvo patenkintas krepšinio trenerio Regimanto Juškos prašymas išbraukti jį iš meistriškumo komisijos sudėties. Jį komisijoje pakeis Rasa Kreivytė.

Vykdomojo komiteto nariai taip pat patvirtino LKF biudžetą, kuris 2021-aisiais sieks 3,2 mln. eurų.

„Nieko nesumažinome, tuo ir džiaugiamės. Čia yra tiktai federacijos biudžetas, pridėjus išlaidas olimpinės atrankos turnyro organizavimui išeitų apie 5,2 milijono eurų. Viskas priklauso, ar mes turėsime renginius su žiūrovais, ar be žiūrovų. Šiai dienai skaičiuojame, kad galėtume suvaldyti tokį biudžetą, ir jis kaip paskutinius 7 metus būtų subalansuotas ir teigiamas“, – sakė M. Špokas.

Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas pristatė teisėjų ir komisarų sąrašą FIBA 2021-2023 metų licencijavimo periodui. Buvo patvirtintos visos pateiktos pavardės. Teisėjų: Tomas Jasevičius, Artūras Šukys, Gintaras Vitkauskas, Vilius Mačiulaitis, Gvidas Gedvilas, Juozas Barkauskas, Andžej Urbanovič, Gintaras Mačiulis, Aurimas Borusas, Indrė Balnionytė ir Milita Stalaučinskaitė. Komisarų: Romualdas Brazauskas, Rasa Liuimienė, Algimantas Pavilionis, Kęstutis Pilipauskas ir Virgilijus Urbšys.

„Labai džiaugiamės, kad jau dvi teisėjos teikiamos kandidatėmis gauti FIBA licenciją, tai yra didelis postūmis mūsų moterų teisėjavimo lygmenyje. Tai yra didelė paskata būsimoms teisėjoms sekti tomis pėdomis. Labai džiaugiamės ir tikimės, kad FIBA patvirtins visą mūsų pateiktą arbitrų sąrašą ir pirmą kartą turėsime dvi moteris su FIBA licencija“, – džiaugėsi M. Špokas.

Susitikimo metu taip pat buvo patvirtinta, kad LKF ataskaitinė – rinkiminė konferencija vyks 2021 metų rugsėjo 7 dieną, patvirtintas ir kitų metų vykdomojo komiteto posėdžių planas.