Išretėjusiomis varžovų gretomis pasinaudojęs „Žalgiris“ namuose iškovojo įspūdingą pergalę 92:45 (23:11, 22:11, 27:11, 20:12).

Iki šiol didžiausia Kauno ekipos pergalė derbyje buvo iškovota 2019 metų LKL finale, kai pavyko triumfuoti 38 taškų skirtumu 92:54.

Vilniečiai rekordinę pergalę šventė 2009 metais, kai „Žalgirį“ sutriuškino 42 taškų persvara 100:58.

Sekmadienio rungtynėse Kaune žalgiriečiai jau po pirmojo kėlinio turėjo 12 taškų pranašumą (23:11), kuris iki ilgosios pertraukos padidėjo dar beveik dvigubai, iki 23 taškų (45:22).

Antroje susitikimo pusėje šeimininkai neatsipalaidavo ir tęsė varžovų triuškinimą. „Žalgiris“ netrukdomas bėgo į priekį, o anksti su pralaimėjimu susitaikę vilniečiai pasivaržyti su Lietuvos čempionais nepajėgė.

Dar penktadienį Kauno ekipa Eurolygoje varžėsi su „Barcelona“, todėl Martinas Schilleris šįkart suteiks poilsio vienam iš savo lyderių – vidurio puolėjui Joffrey Lauvergne.

Nuo lapkričio vidurio dėl koronaviruso atvejų nežaidusio „Ryto“ nuostoliai – gerokai didesni. Sostinės ekipai nepadėjo Maurice‘as Ndouras ir Ryanas Boatrightas (abu COVID-19), Andrew Goudelockas (raumens patempimas), Rokas Gustys (peties trauma) ir Arnas Butkevičius (piršto lūžis).

Donaldas Kairys turi tik 7 sveikus pagrindinės sudėties žaidėjus, todėl prieš mačą buvo pasikviesti du dublerių komandos nariai Rokas Jocius bei Adas Šimonis.

Ketvirtajame kėlinyje A. Šimonis pelnė pirmuosius savo karjeros taškus „Betsafe-LKL“. 15 minučių žaidęs gynėjas pataikė vieną baudos metimą.

Vidurio puolėjas R. Jocius per 13 minučių nepasižymėjo.

„Žalgirio“ gretose šansą pasireikšti gavo Marekas Blaževičius, kuris per 22 minutes įmetė 10 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Prasčiau savo šansu pasinaudojo Karolis Lukošiūnas, kuris per 23 minutes į „Ryto“ krepšį įmetė 3 taškus.

Kauno ekipai pergalę apkartino Steve'o Vasturia trauma. Gynėjas iš JAV antrajame kėlinyje susižeidė kelį ir tęsti rungtynių negalėjo.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Marius Grigonis 14, Rokas Jokubaitis 11 (6 rez. perd.), Marekas Blaževičius 10, Artūras Milaknis 9.

„Rytas“: Martynas Echodas 10 (8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 9 (1/4 trit.), Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas – po 6.

Vilniuje spalį vykusį derbį 84:72 laimėjo „Žalgirio“ krepšininkai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (360)