Nuo pat rungtynių pradžios „Barcelona“ įvėlė aikštės šeimininkus į lėtą, gynybinį žaidimą, kuris yra patogesnis svečiams.

Kibiai gindamiesi katalonai vieną po kito kūrė nedidelius spurtus, tačiau Lietuvos čempionai jiems „pabėgti“ neleido“ ir iki dvikovos vidurio lipo varžovams ant kulnų.

Lūžis rungtynėse įvyko po didžiosios pertraukos, kai Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pelnė 7 taškus be atsako ir susikrovė 13 taškų persvarą – 33:46.

Stringantį „Žalgirį“ į priekį traukti ėmėsi Rokas Jokubaitis, o jam talkino Augustine'as Rubitas ir Lukas Lekavičius.

Pasipylusios katalonų klaidos leido žalgiriečiams pradėjus žaisti paskutinį ketvirtį po Nigelo Hayeso ir Thomaso Walkupo tritaškių sumažinti skirtumą iki 3 taškų – 54:57.

Vis dėlto taiklūs varžovų tritaškiai lemiamu momentu leido Š. Jasikevičiaus auklėtiniams vėl padidinti skirtumą iki 15 taškų – 58:73. Aikštės šeimininkams liko pakovoti tik dėl garbingesnio skirtumo.

Abi komandos stebino chaotišku žaidimu – kartu suklydo net 43 kartus. „Žalgirio“ sąskaitoje – 19 klaidų, „Barcelonos“ – 24. Svečių ekipoje net 7 kartus suklydo N. Calathesas.

Lietuvos čempionams koją kišo netaiklūs tritaškiai. Per tris kėlinius „Žalgiris“ nepataikė nė vieno iš 11 tritaškių, tik paskutiniame kėlinyje šią nemalonią statistiką šiek tiek pataisė du pataikyti tolimi metimai. Iš viso – 2/18.

R. Jokubaitis pakartojo savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje – pelnė 15 taškų (7/11 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/1 baudos) ir surinko 15 naudingumo balų.

Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 15, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as – po 10, Augustine'as Rubitas 6, Lukas Lekavičius, Thomas Walkupas, Marius Grigonis – po 5, Artūras Milaknis, Martinas Gebenas ir Steve'as Vasturia – po 2, Paulius Jankūnas 0.

Barcelona“: Brandonas Daviesas 16, Kyle'as Kuričius 15, Nikola Mirotičius 9, Cory Higginsas 7, Nickas Calathesas (10 rez.p.), Pierre'as Oriola ir Alexas Abrinesas po 6, Adamas Hanga 5, Rolandas Šmitas 3, Thomas Heurtelis ir Sergi Martinezas po 0.

"Žalgiris" - "Barcelona" rungtynių statistika

Tai buvo ypatingos rungtynės Š. Jasikevičiui, kuris iki praėjusios vasaros treniravo Kauno „Žalgirį“ puspenkto sezono. Strategas grįžo į Kauną pirmą kartą nuo persikėlimo į Katalonijos sostinę. „Barcelonos“ marškinėlius vilki ir buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas.

Iki penktadienio tarpusavio dvikovose daugiau pergalių iškovojo „Barcelona“ – 25, „Žalgiris“ katalonus nugalėjo 5 kartus.

Kitą savaitę „Žalgiris“ penktadienį, gruodžio 11 dieną, vyks į Atėnus, kur žais su vietos „Panathinaikos“, o „Barcelona“ tą pačią dieną namie susigrums su Milano „Armani“ krepšininkais.