„Burbulo“ principu vyksiančias varžybas Vilnius priims ateinančių metų vasario mėnesį, 20-22 dienomis. Lietuviams Europos čempionato atrankoje liko susitikti su Čekijos ir Danijos krepšininkais.

Kad užsitikrintų vietą Europos pirmenybėse, Lietuvos rinktinė privalės nugalėti Daniją, kuriai sensacingai pralaimėjo lapkričio pabaigoje Vilniuje organizuotame rudens „burbule“.

„Manau, jog priaugau 2-3 kilogramus, kas man yra per daug. Visą laiką mėgavomės puikiu maistu. FIBA ir ypač Lietuvos krepšinio federacija nusipelno didelės pagarbos už tai, kaip viskas praėjo. Visi jautėsi labai saugūs, viešbutis yra net ne penkių, o šešių žvaigždučių. Transportavimo priemonės nuolat buvo valomos, taigi todėl lietuviai nusipelno didelės pagarbos“, – taip po viešnagės Vilniuje kalbėjo Danijos rinktinės vyriausiasis treneris Erezas Bittmanas.

Nors treneris vylėsi, kad kitas rungtynes jo komanda žais namuose, stratego vadovaujama komanda vėl lankysis Vilniuje. Penktadienį vykusio FIBA posėdžio metu buvo patvirtinti vasario mėnesio „burbulų“ šeimininkai, o Lietuvai vėl buvo patikėta rengti Europos krepšinio čempionato atrankos turnyrą.

„Džiaugiamės, kad mūsų kandidatūra sulaukė didelio palaikymo ir gerų atsiliepimų. Vasario mėnesį vėl organizuosime atrankos turnyrą Lietuvoje. Mums tos rungtynės yra aukso vertės, kadangi jos lems ar pateksime į Europos čempionatą. Paskutines dvejas rungtynes turėjome žaisti išvykoje, todėl manau tai bus pranašumas, jog žaisime namuose“, – sakė nuotoliniu būdu posėdyje dalyvavęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kitų grupių kovos vyks Lenkijoje (A), Rusijoje (B), Turkijoje (D), Gruzijoje (E), Ukrainoje (F), Juodkalnijoje (G), Latvijoje (H).

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai šiuo metu atrankos turnyro C grupėje su Danijos rinktine dalinasi 2-3 vietomis, o į Europos čempionatą pateks Čekija ir dvi geriausios grupės komandos.

Moterų rinktinė vasario mėnesį Europos čempionato atrankos rungtynes vėl žais Turkijoje. Manto Šerniaus auklėtinės E grupės rungtynėse susitiks su Turkijos (vasario 4d.) ir Serbijos (vasario 6d.) rinktinėmis.