Nepavykus susiderinti detalių su NBA klubais dėl rinktinės lyderių Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno dalyvavimo Europos čempionato atrankoje, į sąrašą pakliuvo du nauji veidai, skelbia generalinis Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjas „Betsafe“. Pagal burbulo principą vyksiančiame turnyro etape Lietuvos komanda susitiks su Danijos ir Belgijos komandomis.

Debiutuos du jauni krepšininkai

Pirmą kartą rinktinės marškinėlius turėtų apsivilkti Regimantas Miniotas ir Augustas Marčiulionis. Puikų sezoną Prienų komandoje žaidžiantis R. Miniotas Betsafe-LKL čempionate per kiek daugiau nei 32 minutes pelno po 19 taškų, atkovoja po 10,7 kamuolio ir renka 25,3 naudingumo balo. Įspūdingas centro žaidimas neliko neįvertintas – jis buvo paskelbtas spalio mėnesiu naudingiausiu Betsafe-LKL žaidėju.

Tuo tarpu šiemet aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje debiutavęs 18-metis A. Marčiulionis vis tvirčiau jaučiasi Vilniaus „Ryto“ ekipoje. Mače su Utenos „Juventus“ 193 centimetrų ūgio įžaidėjas pelnė 9 taškus, perėmė 5 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų. Tai – kol kas geriausios jaunojo talento rungtynės Vilniaus ekipos gretose.

„Nuosekliai stebiu Betsafe-LKL čempionatą ir R. Minioto žaidimas palieka įspūdį. Jo universalumas, greitis yra tai, ko mums šiame lange gali prireikti. Turint omenyje, kad po pertraukų į aikštelę grįš kiti rinktinės bokštai, kurių forma nebus aukščiausio lygio, manau, kad Regimantas bus mums solidus papildymas, – apie suteiktą šansą Prienų aukštaūgiui kalbėjo D. Maskoliūnas – Kalbant apie Augustą, jį kviečiame apšilti kojas rinktinėje, susipažinti su atmosfera, taisyklėmis, kadangi jis mums gali būti labai reikalingas ne tik kitame atrankos etape, bet matome jo potencialą ir ateityje“, – rinktinės naujokų situaciją apžvelgė D. Maskoliūnas.

Treneris pažymėjo, kad į atrankos langą šįkart nepavyko prisikviesti visų, kuriuos labiausiai norėjo matyti su rinktinės marškinėliais. Tam sutrukdė NBA klubų neišduoti paleidžiamieji raštai, smulkios traumos, kai kurie žaidėjai ir patys atsisakė dalyvauti Vilniaus burbule.

Svarbu paminėti ir tai, kad, nepaisant paskelbto trylikos žaidėjų sąrašo, dėl esamos situacijos ir COVID-19 pandemijos rinktinės žaidėjų sudėtis vis dar gali keistis.

Sieks revanšo prieš Belgiją

Lietuvos rinktinė į treniruočių stovyklą rinksis ateinantį pirmadienį, lapkričio 23 dieną, o pirmąją treniruotę turės jau kitos dienos ryte. Anot D. Maskoliūno, pasiruošimui skirtas laikas nedžiugina, tačiau džiaugiasi, kad rinktinės vyrai iš viso turi šansą susirinkti ir žaisti už šalies garbę.

„Gaila, kad dėl įvairių priežasčių nepavyko surinkti vasaros metu vykusios rinktinės stovyklos branduolio, tačiau džiaugiamės, kad turime galimybę dirbti ir žaisti. Stengsimės išspausti maksimumą su tais žaidėjais, kurie gali žaisti už nacionalinę komandą ir tikimės, kad padovanosime Lietuvai dvi pergales“, – pozityviai į artėjantį Europos čempionato atrankos etapą žiūri rinktinės treneris.

Lapkričio 27 dieną Lietuva išbandys savo jėgas su dar atrankoje nesutikta Danijos rinktine, o lapkričio 29 dieną šalies rinktinė sieks revanšo prieš pirmame rate antausį skėlusią Belgiją.

Kol kas lietuviai C grupėje užima antrąją vietą ir ja dalijasi su Čekijos ekipa – abi komandos yra iškovojusios po vieną pergalę ir patyrusios po vieną pralaimėjimą. Pirmoje vietoje – be pralaimėjimų žengianti Belgija, o grupės dugne – pergalės skonio dar nepajutusi Danija. Abejas rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtis:

Mantas Kalnietis (Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“);
Šarūnas Vasiliauskas (Izmiro „Aliaga Petkimspor“
Augustas Marčiulionis (Vilniaus „Rytas“)
Tomas Dimša (Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“)
Paulius Valinskas (Panevėžio „Lietkabelis“)
Jonas Mačiulis (Atėnų AEK)
Mindaugas Kuzminskas (Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“)
Deividas Gailius („Bonos Telekom Baskets“)
Eimantas Bendžius (Sasario „Dinamo“)
Gytis Masiulis (Panevėžio „Lietkabelis“)
Laurynas Birutis (Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“),
Martynas Echodas (Vilniaus „Rytas“)
Regimantas Miniotas (Prienų „CBet“).

C grupės turnyro lentelė (vieta/komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, įskaitiniai taškai)

1. Belgija220374
2. Lietuva211-133
3. Čekija211-43
4. Danija202-202