Pirmoje mačo pusėje į duobę kritę Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 57:85 (14:24, 9:29, 21:19, 13:13) nepasipriešino Tel Avivo „Maccabi“ (3-5) krepšininkams.

Iki pertraukos visus septynis tolimus metimus prametęs „Žalgiris“ per visą susitikimą pataikė tik 1 tritaškį iš 14 (7 proc. taiklumas), kuomet varžovai – 11 iš 21 (52 proc. taikl.). Antrajame kėlinyje siautėję šeimininkai iki pertraukos įsūdė 9 tritaškius iš 11.

Sėkmingai rungtynes pradėję žalgiriečiai pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį 8:2, bet šeimininkai greitai susigriebė ir persvėrė rezultatą 12:10. Negana to, Tel Avivo klubas kėlinį pabaigė spurtu 8:0 bei įgijo dviženklę persvarą 24:14.

Tai buvo tik košmaro pradžia. Antrą ketvirtį „Maccabi“ pradėjo spurtu 12:0, o kėlinio viduryje pirmavo 41:16. Tragiška pirmoji mačo pusė sukrovė svečiams 30 taškų deficitą 23:53.

Trečiojo kėlinio viduryje Tel Avivo komanda turėjo rekordinę persvarą 65:31, bet kėlinio pabaigoje kauniečiai užsivedė ir kiek sumažino atsilikimą (44:69).

Ketvirtojo kėlinio metu šeimininkai vėl pradėjo didinti pranašumą, bet besibaigiant rungtynėms žalgiriečiai istorinio sutriuškinimo išvengė.

Kauno komandos rekordiniai pralaimėjimai Eurolygoje buvo patirti 36 taškų skirtumu. Tokiu skirtumu buvo pralaimėta dukart – prieš Bolonijos „Kinder“ (2001-2002 m. sezone) ir Madrido „Real“ (2013-2014 m. sezone).

Mačo Tel Avive pabaigoje Eurolygos debiutu galėjo pasidžiaugti Marekas Blaževičius, kuris per 2 minutes pelnė 2 taškus (2/2 baud.)

„Maccabi“: Tyleris Dorsey 16, Chrisas Jonesas 15, Draganas Benderis 11, Elijah Bryantas ir Scottie Wilbekinas po 10.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 12 (6 atk. kam.), Joffrey Lauvergne ir Marius Grigonis po 11, Lukas Lekavičius 8.

Lukas Lekavičius

„Žalgiris“ vertėsi be Roko Jokubaičio, kuris jau nebeserga koronavirusu, bet Eurolygos protokolas leidžia žaidėjams grįžti į rikiuotę tik po 14 dienų nuo užsikrėtimo.

„Maccabi“ žaidė be Othello Hunterio, kuris praėjusios savaitės rungtynėse patyrė smegenų sutrenkimą.

Prieš savaitę Martino Schillerio auklėtiniai namie 90:93 apmaudžiai krito prieš Madrido „Real“.

Sekmadienį kauniečiai LKL pirmenybėse 96:72 sutriuškino Prienų „CBet“.

„Maccabi“ praėjusią savaitę Eurolygoje 89:91 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams.