Rinkimų organizatoriai kvietė teikti siūlymus į šią nominaciją – buvo galima siūlyti įvairias su krepšiniu susijusias iniciatyvas, projektus ir idėjas, kurios buvo įgyvendintos pandemijos metu.

Krepšinio visuomenė labiausiai agitavo už šias 6 iniciatyvas: Už „COVID-19 fone susikūrusią Lietuvos profesionalių krepšininkų asociaciją“, „vasarą Palangoje vykusį „Hoptrans 3×3” turnyrą“, „Basketnews.lt COVID-19 turinį: protmūšiai, virtualios biržos, podcast‘ai“, „eSporto rungtynes: Prienai „CBet” – Atėnų „Panathinaikos”, „LCC „Moose” moterų komandos atsiradimą COVID-19 pandemijos akivaizdoje“ bei „Kauno „Žalgirio“ virtualų bilietą“.

Geriausių krepšininkų vyrų kategorijoje į pirmąjį trejetuką (ne eilės tvarka) šiuo metu patenka Jonas Valančiūnas, Marius Grigonis ir Domantas Sabonis.

Moterų kategorijoje geriausių trejetuke yra Kamilė Nacickaitė, Gintarė Petronytė ir Laura Juškaitė.

U20 amžiaus vaikinų kategorijoje lyderiauja Deividas Sirvydis, Rokas Jokubaitis ir Dovydas Giedraitis, o merginų – Brigita Sinickaitė, Justina Miknaitė ir Simona Visockaitė.

U18 vaikinų kategorijoje trejetas atrodo taip: Ąžuolas Tubelis, Dominykas Stenionis ir Augustas Marčiulionis. Merginų – Evelina Razgutė, Audronė Zdanevičiūtė ir Urtė Čižauskaitė.

U16 vaikinų grupėje į trejetą patenka Kajus Leliukas, Paulius Murauskas ir Rokas Jocys. Merginų – Rusnė Augustinaitė, Justė Jocytė ir Gerda Raulušaitytė.

Geriausio jaunimo krepšinio trenerio nominacijoje kol kas pirmauja Edvinas Justa, Karolis Abramavičius ir Tomas Purlys. Moterų – Šarūnė Valinskaitė, Jolanta Martinonienė ir Lina Dambrauskaitė.

Atkakli kova vyksta geriausio 3×3 krepšininko rinkimuose. Šiuo metu į geriausių trejetą patenka Jonas Mačiulis, Darius Tarvydas ir Ignas Vaitkus.

Geriausio krepšinio žurnalisto kategorijoje į trejetuką patenka Rytis Kazlauskas (LRT), Karolis Tiškevičius (Basketnews.lt) ir Donatas Urbonas (15min.lt/24sek.lt).

Geriausių Lietuvos metų krepšininkų ir krepšininkių rinkimai rengiami tryliktą kartą. 2008-aisiais geriausiu buvo išrinktas Ramūnas Šiškauskas (vyko bendri moterų ir vyrų rinkimai), 2009-aisiais – G. Petronytė ir Linas Kleiza, 2010-aisiais – S.Linkevičienė ir L.Kleiza, 2011-aisiais R.Valentienė ir J. Valančiūnas, 2012-aisiais – S. Linkevičienė ir J.Valančiūnas, 2013-aisiais – L. Pikčiutė ir M. Kalnietis, 2014-aisiais – G. Petronytė ir J. Valančiūnas, 2015-aisiais – G. Petronytė ir J.Mačiulis.

2016-ųjų metų laureatais tapo pirmą kartą geriausiais šalyje krepšininkais išrinkti Mindaugas Kuzminskas ir K. Nacickaitė. Dar po metų, 2017-aisais vėl triumfavo K.Nacickaitė ir J.Valančiūnas, o 2018-aisiais geriausiais išrinkti D. Sabonis ir K. Nacickaitė. Praėjusiais metais organizuotuose rinkimuos nugalėjo G. Petronytė ir D. Sabonis.

Už pasirinktus krepšininkus ir krepšininkes sirgaliai iš vieno įrenginio galės balsuoti po vieną kartą per 24 valandas. Taip pat savo balsus už geriausius krepšininkus bus galima atiduoti ir EMSI degalinėse. Sirgaliai, kurie balsavimo metu internete ir degalinėse užpildys žaidimo anketą, galės laimėti 700 EMSI krepšinio kalendorių, krepšinio kamuolius su Arvydo Sabonio parašu, 200 krepšinio sirgalių marškinėlių bei 500 vienetų EMSI krepšinio sirgalių kavos pakuočių.

Nominacijų nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 27 ir 29 dienomis per „Siemens“ arenoje vyksiančias Europos čempionato atrankos rungtynes, kuriose žais Lietuvos rinktinė.

Balsuoti už geriausiai 2020-aisiais rungtyniavusius Lietuvos krepšininkus (-es) sirgaliai galės iki lapkričio 20-os dienos imtinai. Tai padaryti galima paspaudus čia.