Lietuvos vicečempionų gretose išsiskyrė traumą išsigydęs Martynas Echodas. Vidurio puolėjas atkovojo tik 3 kamuolius, bet surinko 23 taškus.

O lemiamu metu sužibėjo Andrew Goudelockas. Prasta gynyba ir netaikliais metimais veteranas prieš tai tempė komandą į dugną – jo +/- rodiklis buvo prasčiausias svečių gretose (-15).

Tačiau penki amerikiečio taškai ketvirto kėlinio pabaigoje leido Donaldo Kairio auklėtiniams pasivyti ir aplenkti varžovus.

Nors SIG turėjo dvi galimybes išsigelbėti paskutinės atakos metu, jomis nepasinaudojo. Netaiklus buvo ir „Ryto“ gynybą prieš tai iš toli negailestingai badęs Brandonas Jeffersonas.

Gynėjas iš JAV viso pataikė 8 tritaškius iš 18 ir finišavo su 31 tašku savo sąskaitoje bei 6 rezultatyviais perdavimais.

Pirmoje rungtynių dalyje „Rytas“ buvo nutolęs 11 taškų skirtumu, ir nors visą jį išbarstė, vis tiek įpusėjus rungtynėms pirmavo 48:42.

Po didžiosios pertraukos B. Jeffersono šou, klaidos ir prasta kova dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu grasino pratęsti „Ryto“ pralaimėjimų seriją, vis dėlto šįkart vilniečiai nesuskydo.

Sostinės ekipai padėjo ir SIG krepšininkai, realizavę mažiau nei kas antrą baudų metimą (8/17 – 47 proc.).

Antradienį D. Kairys galėjo verstis visų savo žaidėjų paslaugomis, išskyrus naujausiu papildymu tapusį įžaidėją Ryaną Boatrightą. Tiesa, trenerio sprendimu nuo suolo nepakilo Rokas Gustys, o Gytis Radzevičius žaidė vos 11 sek.

SIG: Brandonas Jeffersonas 31 (8/18 trit., 6 rez. perd.), Bonzie Colsonas 23 (7 atk. kam.), DeAndre Landsdowne'as 9.

„Rytas“: Martynas Echodas 23 (7/10 dvit.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Arnas Butkevičius 10 (6 atk. kam.), Andrew Goudelockas 9 (3/8 dvit., 1/4 trit., 4 rez. perd.), Maurice'as Ndouras ir Dovis Bičkauskis – po 8, Kristjanas Kitsingas 6, Augustas Marčiulionis 4, Lukas Uleckas 3.

FIBA ČEMPIONŲ LYGA: SIG – „RYTAS“
„Rytas“ dar sykį leido oponentams susikurti pakartotinę progą, bet SIG savo šansu nepasinaudojo, ir rezultatu 81:83 išleido svečius su pirmąja pergale klubo istorijoje Čempionų lygoje. https://www.facebook.com/RytasVilnius/photos/a.162513730426870/3768659783145562/?type=3&theater
B. Jeffersonas vėl nepataikė, o A. Goudelockas po prasiveržimo grąžino pranašumą svečiams – likus 25 sek. rezultatas 81:83.
Prancūzai nesugebėjo suregzti logiškos atakos, bet vėl atkovojo kamuolį po „Ryto“ krepšiu – vilniečiams trečio bandymo išvengti pavyko tik vargais negalais. Kitoje aikštės pusėje M. Echodas neklydo prie baudų metimų linijos – 81:81.
A. Goudelockas bent iš dalies reabilitavosi smeigdamas tritaškį – 81:79.
Nors B. Jeffersonas jau šaudo pro šalį, prasidėjus priešpaskutinei minutei SIG triskart iš eilės atkovojo kamuolį puolime.
B. Colsonas padidino skirtumą iki 81:76.
Tuo metu „Rytui“ pasinaudoti varžovų nesportine pražanga nepavyko – įkrito tik vienas M. Ndouro baudos metimas. Pro šalį vienas po kito skriejo ir A. Goudelocko bandymai iš vidutinio nuotolio.
D. Bičkauskio nesportinė pražanga ir dar vienas B. Jeffersono šūvis komplikavo vilniečių situaciją – 79:73.
Dar du B. Jeffersono tritaškiai lemiamo ketvirčio pradžioje leido SIG kontroliuoti įvykius – 73:71.
Sėkminga D. Bičkauskio atkarpa leido svečiams po trijų kėlinių pirmauti 65:69.
„Ryto“ puolimą aptvarkė D. Bičkauskis, o prancūzų taiklių metimų atsargos palengva senka.
D. Kairiui ieškant efektyvaus penketo, Strasbūro krepšininkai priekyje jau 63:59.
„Rytą“ užgriuvo klaidų lavina. Po M. Echodo pražangos puolime SIG perėmė iniciatyvą – 60:57.
B. Jeffersonas išlieka pavojingiausiu SIG žaidėju. Po penkto tritaškio jo sąskaitoje – jau 22 taškai, o rezultatas – 53:55.
Komandoms apsikeitus tolimais metimais – 48:52.
A. Goudelockas atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet nepelnė nė taško, dusyk suklydo, o jo +/- rodiklis prasčiausias komandoje: -10.
Įspūdingas rungtynes kol kas žaidžia po traumos atsigavęs M. Echodas, per 14 min. pelnęs 15 taškų. A. Butkevičius pridėjo 10, M. Girdžiūnas – 8, M. Ndouras – 7 bei 4 atkovotus kamuolius.
Iki didžiosios pertraukos „Rytui“ pavyko atkurti bent dalį turėtos persvaros – 42:48.
Atsakomasis Vilniaus ekipos spurtas – jau 9:0.
M. Ndouras apdovanojo varžovą griežtu bloku, o M. Girdžiūnas paleido dar vieną tolimą baudą – 37:43.
Debesis iš „Ryto“ padangės toliau vaiko M. Echodas, žaisdamas tiek du prieš du, tiek vienas prieš vieną.
A. Goudelockas kol kas komandai daro daugiau žalos nei naudos, jį vėl pakeitė prieš tai sėkmingai nuo suolo kilęs M. Girdžiūnas.
Iškart po minutės pertraukėlės – A. Goudelocko klaida ir rezultatą išlyginusi D. Lansdowne'o kontrataka.
Dar vieno pasitarimo D. Kairiui prireikė varžovams priartėjus iki 32:34.
B. Jeffersonas įsimėtė, tačiau iš toli taiklus ir A. Butkevičius.
SIG pagaliau pagerino gynybą ir po B. Jeffersono tritaškio spurtavo 7:0. D. Kairio minutės pertraukėlė persvarai aptirpus iki 25:29.
„Ryto“ puolimas nestringa ir antrame ketvirtyje – po L. Ulecko šūvio iš toli sostinės ekipa pirmavo 18:29.
Strasbūro krepšininkai patys padėjo lietuviams išsiveržti į priekį, pataikydami vos 1 baudos metimą iš 6. Tikslą pasiekė ir tik vienas šeimininkų tritaškis iš 5.
Drąsiai žaisdamas nugara į krepšį M. Ndouras užbaigė beveik visas „Ryto“ atakas kėlinio pabaigoje. Po 10 min. rezultatas švieslentėje – 16:26. https://twitter.com/BasketballCL/status/1326213513799495681
M. Ndouras savo taškų sąskaitą galiausiai atidarė po M. Girdžiūno perdavimo, SIG paprašė minutės pertraukėlės atsiliekant 15:24.
Ant parketo jau pirmame kėlinyje žengė ir kitas „Ryto“ talentas Lukas Uleckas.
M. Girdžiūnas smeigė tritaškį, o J. B. Maille užsidirbus nesportinę pražangą vilniečiai galėjo dar labiau atitrūkti, bet M. Ndouro metimai nebuvo taiklūs.
M. Echodo puolime atkovotas kamuolys ir du baudų metimai leidžia „Rytui“ pirmauti 11:16. Svečių „centras“ užleido vietą aikštėje M. Ndourui pelnęs 7 taškus.
D. Kairio auklėtiniai rungtynių pradžioje mėgina žaisti per M. Echodą, kuris kol kas sėkmingai darbuojasi po krepšiu.
A. Butkevičius baudų metimais persvėrė rezultatą – 9:10.
Pasinaudoję vilniečių klaidomis prancūzai buvo kiek atitrūkę, bet padėtį stabilizavo K. Kitsingo tritaškis – 9:7.
Svečių pirmąsias atakas sėkmingai užbaigė M. Echodas ir į starto penketą įtrauktas A. Marčiulionis – 4:4.
Vilniaus „Ryto“ starto penketas: Augustas Marčiulionis, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Kristjanas Kitsingas, Martynas Echodas.

Kitose E grupės rungtynėse antradienį Rygos VEF (Latvija, 1/1) netikėtai svečiuose 84:81 parklupdė Atėnų „Peristeri“ (Graikija, 1/1).

Tad dabar pogrupyje vyrauja absoliuti lygybė: visos keturios komandos yra pelniusios po vieną pergalę ir patyrusios po vieną nesėkmę.

Kitas rungtynes su latviais „Rytas“ žais gruodžio 8 d. savoje arenoje.

Primename, kad „Rytas“ spalio pabaigoje debiutavo Čempionų lygoje namuose 88:106 nusileisdamas „Peristeri“.

Šią nesėkmę apsupo dar trys pralaimėjimai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Savo ruožtu, SIG prieš dvi savaites Čempionų lygoje startavo sunkia pergale prieš VEF 77:75.

Prancūzijos čempionate Strasbūro atstovai užima tik devintą vietą (3/4). Pristabdžius pirmenybes dėl koronaviruso grėsmės, 33-ejų suomio Lassi Tuovi auklėtiniai nacionaliniame čempionate nežaidė rungtynių nuo spalio 19 d.