Jei Prancūzijoje jėgos nebuvo visiškai lygios, ir „Žalgiris“ kitais argumentais sukirto po koronaviruso pritrūkio nespėjusį atsigauti ASVEL, tai penktadienį Kaune sumokėti teko didžiausią kainą.

Nors ir gerokai pavaikytas, „Real“ išsmuko pro pačių žalgiriečių paliktą plyšelį su pergale kišenėje – 93:90.

„Smagu žaisti, kai kamuolys juda, kai visi pelno taškų. Su tokia komanda puolimu varžėmės kaip lygus su lygiu. Bet kažkur palikome gynybą. Lyg ir apkalbame, kaip ginsimės, bet ateina rungtynės, ir tas mechanizmas stringa. Dar reikia dirbti. Nors nesakau, kad viskas beviltiškai – atkarpomis ginamės gerai, tik jos per trumpos“, – įvykius apžvelgė šeimininkų gynėjas Artūras Milaknis.

„Real“ pernelyg laisvi metė iš toli, pernelyg lengvai prasiverždavo. Mūsų gynyba nebuvo tinkama. Vienu metu buvome ją pagerinę, tačiau bendrai praleidome gerokai per daug taškų“, – antrino puolėjas Augustine'as Rubitas.

Trečiame kėlinyje kauniečiai dar pirmavo 11 taškų, bet persvara išnyko kaip eilės prie „Žalgirio“ arenos įėjimų paskelbus karantiną.

„Pritrūko šaltakraujiškumo: pradėjome kažkur bėgti, praradome kelis kamuolius, prasižengėme puolime. „Real“ to ir tereikėjo, jie pradėjo išnaudoti „mismatch“ situacijas, pradėjo judėti kamuolys. O mes nebesuspėjome. Vis dar laiku neprasižengiame, ką jau buvome nušlifavę prieš metus. Yra taisytinų dalykų, ir taisysime.

Nėra ko verkti ir nuleisti galvą. Pamatėme, kad galime pasigalynėti puolimu ir su tokiomis komandomis, kad turime to potencialo. Vis dėlto tokia komanda kaip mūsų privalo geriau stabdyti varžovus“, – įsitikinęs A. Milaknis.

Komandos vairininkas Martinas Schilleris po mačo nurodė dar vieną priežastį, sutrukdžiusią įtvirtinti turėtą pranašumą – po „Žalgirio“ krepšiu varžovų atkovotus kamuolius.

O šios priežasties priežastis buvo W. Tavaresas. 220 cm ūgio „centras“ vien puolime sugriebė 6 atšokusius kamuolius (viso – 12).

Panašiai prieš savaitę savo stotą išnaudojo tik 2 cm žemesnis M. Fallas, atkovojęs 7 kamuolius po kauniečių krepšiu.

Ir abiem atvejais dauguma šių kamuolių pasidvigubino varžovų taškų grafoje.

„Neturėjome leisti W. Tavaresui atkovoti tiek kamuolių puolime, taip lengvai dėti į krepšį, ypač rungtynių pabaigoje. Negalima leisti šitaip paprastai rinkti taškus“, – į krūtinę mušėsi A. Rubitas.

Delfi paklaustas, ar kauniečiai neturi priešnuodžių tokiems augalotiems varžovams kaip M. Fallas ir W. Tavaresas, 31-erių amerikietis pabrėžė, jog iki atsakomųjų rungtynių su ASVEL ir „Real“ nori nenori reikės padaryti išvadas.

„Akivaizdu, kad jie abu – labai aukšti. Mes tokių milžinų neturime, todėl privalome centimetrus kompensuoti kovingumu. Susitiksime su šiais vyrukais dar kartą, ir privalėsime būti pasiruošę jiems prilygti. Visomis įmanomomis priemonėmis – jei pavieniui negalime sutrukdyti jiems atkovoti kamuolio, turime padaryti tai komandiniu darbu. Prieš juos turi stoti penki kūnai. To akivaizdžiai nebuvo šį vakarą, taigi, turime pasitempti“, – kalbėjo 203 cm ūgio krepšininkas.


Iš tiesų, „Žalgiriui“ nereikės laukti antro reguliaraus sezono rato, kad A. Rubito žodžiai būtų patikrinti. Kitą mėnesį laukia susitikimai su Atėnų „Panathinaikos“ ir Vitorijos „Baskonia“ bei šių klubų milžinais – atitinkamai 220 cm ūgio Georgiu Papagianniu bei dar centimetru aukštesniu Youssoupha Fallu.

Tiesa, vieną tos pačios ūgio kategorijos varžovą Lietuvos čempionai šiame Eurolygos sezone jau sugebėjo neutralizuoti. Spalio viduryje rungtynėse su Sambulo „Anadolu Efes“ 221 cm ūgio Tiboras Pleissas tenkinosi 2 puolime atkovotais kamuoliais.

Kitą ketvirtadienį žalgiriečiai pasirodymą Eurolygoje tęs svečiuose pas Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis), „Real“ aplankys Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija).

Standings provided by SofaScore LiveScore