Slogiai startavę, tačiau po pertraukos įsibėgėję Lietuvos čempionai išvykoje 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14) palaužė Vilerbano ASVEL (0-3) krepšininkus.

Rezultatyvumo ir naudingumo rekordus Eurolygoje gerinęs M. Grigonis per 29 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Didžiąją susitikimo dalį atsilikinėjęs „Žalgiris“ pirmą kartą į priekį išsiveržė po Joffrey Lauvergne dėjimo ketvirtojo kėlinio pradžioje (61:60). ASVEL greitai persvėrė rezultatą savo naudai (67:66), bet L. Lekavičius itin svarbiu metu pelnė 6 taškus iš eilės (72:67).

Svarbų dvitaškį netrukus pataikė ir M. Grigonis, o po Martino Gebeno dėjimo (76:70) prancūzai mėgino gelbėtis tritaškiu (73:76), bet prasidėjus paskutinei minutei M. Grigonis pataikė dar vieną dvitaškį (78:73), o ASVEL atsitiesti nebesugebėjo.

Vilerbano komandos neišgelbėjo įspūdingas Moustapha Fallo žaidimas. 218 cm ūgio vidurio puolėjas per 25 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 11 pražangų bei surinko 27 naudingumo balus.

Aukštaūgis 20 naudingumo balų surinko vien per pirmąją mačo pusę, o jo vedama komanda vienu metu prieš svečius iš Lietuvos pirmavo 39:26.

ASVEL: Charlesas Kahudi 18, Guerschonas Yabusele 17 (6 atk. kam.), Davidas Lighty 16, Paulas Lacombe'as 10, Moustapha Fallas 7 (8 atk. kam. 11 išpr. praž., 27 naud. bal.), Amine Noua 3.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 25 (27 naud. bal.), Lukas Lekavičius 13, Thomasas Walkupas 11 (7 atk. kam. 7 rez. perd., 26 naud. bal.), Martinas Geben 9, Joffrey Lauvergne'as 6, Artūras Milaknis 5, Paulius Jankūnas ir Augustinas Rubitas po 4.

Martino Schillerio auklėtiniai sugrįžo į laimėjimų kelią. Kauniečiai sezoną pradėjo keturiomis pergalėmis, tačiau prieš savaitę namuose patyrė pirmąjį pralaimėjimą, kai 82:94 nusileido Valencijos „Basket“.

Šio vakaro mačas ASVEL klubui buo ilgai lauktas sugrįžimas – dėl COVID-19 protrūkio stipriausia Prancūzijos ekipa nežaidė nuo spalio 9-osios.

Šį kartą Vilerbano ekipa jau užregistravo 11 krepšininkų, o žaidė 9-iese. Į kovą teko stoti be 6 svarbių žaidėjų: Norriso Cole‘o, Antoine‘o Diot, Alleriko Freemano, Matthew Marsho, Rihardo Lomažio ir Williamo Howardo.

Kauno klubas vertėsi be prastai pasijutusio Roko Jokubaičio.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ turėtų žaisti lapkričio 6-ąją, kai namuose teks priimti Madrido „Real“.

Marius Grigonis rungtynėse su ASVEL

Rungtynių eiga:

Pirmosiomis minutėmis „Žalgiris“ paleido varžovus į priekį 0:7, ir nors sužaidus tris minutes pavyko pelnyti pirmuosius taškus, pirmojo ketvirčio pabaigoje ASVEL įgijo dviženklį pranašumą 23:11.

Sužaidus 12 minučių žalgiriečiai prisivijo 23:26, tačiau kėlinio viduryje prancūzai vėl atsiplėšė – 39:26.

Trečio ketvirčio viduryje ASVEL pirmavo 56:47, bet kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir prisivijo 57:60.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Kauno klubas galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai 61:60.

ASVEL ir "Žalgirio" rungtynių statistika

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui svečiai pirmavo 66:62, bet likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes ASVEL atstatė minimalų pranašumą 67:66.

Lukas Lekavičius tuomet įmetė dvitaškį su pražanga (69:67) bei netrukus pridėjo itin svarbų tritaškį (72:67). Nors svarbų tritaškį pataikė ir šeimininkai, po du taškus tada pelnė Marius Grigonis bei Martinas Geben (76:70).

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę iš toli pataikė Charlesas Kahudi (73:76), bet dvitaškiu su pražanga atsakė M. Grigonis 79:73.

ASVEL dar įmetė baudos metimą (74:79), bet pergalę užtikrino baudų metimai, kuriuos paskutinėmis sekundėmis pataikė Thomasas Walkupas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (399)