Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nuo pat rungtynių pradžios demonstravo didelę motyvaciją prieš aukščiausiose šalies pirmenybėse žaidžiančius „Šiaulius“ – namuose žaidę Simono Serapino auklėtiniai 87:82 (23:18, 22:22, 19:23, 23:19) įveikė vis dar be pergalių šiame sezone liekančius šiauliečius.

Labiausiai laimėtojų gretose pasižymėjo Nojus Mineikis, surinkęs 26 taškus ir Adomas Sidarevičius (13 tšk.). Pralaimėjusioje komandoje geriausiai atrodė Elvaras Fridrikssonas (19 tšk.), Arminas Urbutis (19 tšk.) ir Justinas Furmanavičius (17 tšk.).

Geriau rungtynėse startavo šeimininkų ekipa. Sužaidus kelias minutes jie pirmavo 11:5 ir iškart privertė sunerimti minutės pertraukėlės paprašiusį A. Sireiką. Visgi po pasitarimo grįžę šiauliečiai pirmajame kėlinyje kalnų taip ir nenuvertė – po 10 minučių 5 taškų persvarą turėjo „Neptūnas-Akvaservis“ (23:18).

Antrojo ketvirčio pradžioje klaipėdiečiai apsukų nemažino ir pasiekė jau 10 taškų pranašumą – 31:21. Nors šiauliečiams iki pertraukos taip ir nepavyko perimti iniciatyvos, prie varžovų buvo priartėta iki 40:45.

Po pertraukos labiau nusiteikę pirmąsias minutes atrodė jaunieji klaipėdiečiai – jie atstatė turėtą dviženklę persvarą (51:40). Tuomet pabudę „Šiauliai“ pelnė 11 taškų be atsako ir pirmą kartą nuo mačo pradžios atstatė tarp komandų lygybę (51:51). Vis tik į paskutinįjį kėlinį vieno taško pranašumą nusinešė šeimininkai (64:63).

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos įkritęs E. Fridrikssono tritaškis į priekį pagaliau išvedė „Šiaulius“ (76:75), tačiau šiauliečiai pranašumą greitai prarado ir pačioje pabaigoje buvo priversti vytis varžovus (80:83), bet užtikrinčiau sužaidę klaipėdiečiai jau nepaleido pergalės iš rankų – 87:82.

„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 26 (9 atk. kam., 29 naud. bal.,), Adomas Sidarevičius (4 rez. perd.) 15, Matas Vaitkus 13 taškų.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis ir Elvaras Fridrikssonas po 19, Justas Furmanavičius (8 atk. kam.) 17, Gediminas Orelikas (5 rez. perd.) 12 taškų.

Rekordus gerinę prieniškiai nepasigailėjo jaunųjų žalgiriečių

„Citadele“-Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse Prienuose intriga išblėso per kėlinį. Vietos „CBet“ atitrūko antrame kėlinyje ir be didesnių problemų 108:62 (22:19, 28:16, 26:12, 32:15) sutriuškino Kauno „Žalgirį-2“.

Prieniškiai tapo didžiausios pergalės KMT istorijoje autoriais. Buvęs rekordas priklausė Kauno „Žalgiriui“, kuris praėjusiame sezone 39 taškų skirtumu sutriuškino „Šiaulius“. Taip pat „CBet“ pagerino Citadele KMT rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė tam pačiam Kauno klubui (105).

„CBet“ iš Kauno parsivežė pergalę 87:84. 3 taškų „pagalvės“ neprireikė – abi rungtynes laimėję Prienų krepšininkai žengė į kitą etapą.

Prieniškius į priekį vedė Justino Jogmino, Tomo Digbeu ir Regimanto Minioto trijulė. Jie kartu pelnė 61 tašką.

Dvitaškius „CBet“ metė net 75 proc. taiklumu (36/48). Dominavimą baudos aikštelėje atspindi 66 pelnyti taškai. Prieniškiai varžovams atseikėjo ir 9 blokus.

„Žalgiris-2“ ekipai Paulius Murauskas pelnė 11 taškų.

Žalgiriečiams pasipriešinti sutrukdė klaidos. Jų kauniečiai padarė 23. Po pertraukos „Žalgiris-2“ kapituliavo, o šio sezono siurprizu tampantis „CBet“ lengvai sutvarkė reikalus ir žengė tolyn.

„CBet“: Justinas Jogminas 22 (9/10 metimai iš žaidimo, 7 atk. kam., 30 naud. bal.), Tomas Digbeu 21 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Regimantas Miniotas 18 (11 atk. kam.), Dominykas Domarkas 16, Mindaugas Sušinskas 14 taškų.

„Žalgiris-2“: Paulius Murauskas 11, Gytis Bergaudas 10, Karolis Babušis 9 taškai.

Jokios intrigos Kėdainiuose

Savo ruožtu į kitą etapą Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komanda taip pat žengė be didesnių problemų. Ji atsakomajame susitikime namie 85:56 (32:14, 29:13, 15:18, 9:11) revanšavosi Šakių „Vyčiui“.

Pirmą mačą šakiškiai namuose buvo netikėtai laimėję 81:66.

Nuo varžovų jau pirmajame kėlinyje pabėgusią Kėdainių komandą į priekį vedė 24 taškus pelnęs Vaidas Kariniauskas, taip pat atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 4 perdavimus ir nė sykio neklydęs.

Po 14 taškų surinko Panagiotis Kalaitzakis ir Domantas Vilys, po 8 – Julius Kazakauskas (0/4 trit., 9 atk. kam.) ir Ignas Lukošius.

„Vyčiui“ 10 taškų pelnė Darjušas Lavrinovičius, 9 – Paulius Beliavičius (5 rez. perd., 3/8 trit.), 8 – Kšištofas Lavrinovičius, 7 – Aurelijus Pukelis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)