Lietuvos futbolo ir krepšinio federacijų vadovai sako suprantantys būsimus ribojimus ir teigia, kad svarbiausia – žaidėjų bei žiūrovų saugumas rungtynių metu.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas sako, kad Vyriausybės siūlomi sprendimai yra logiški ir suprantami.

„Vyriausybė priima sprendimus tokius, kurie apsaugotų žmones, čia viskas logiška ir suprantama“, – BNS pirmadienį sakė M. Špokas.

„Namuose sunku žaisti be sienų pranašumo, bet tokia situacija, ji neeilinė“, – teigė jis.

Jo teigimu, krepšinio klubai ir šiuo metu dėl koronaviruso pandemijos patirtia nuostolių, jų patirs ir žaidžiant be žiūrovų, tačiau svarbiausia saugumas.

„Ne tik patirtume, bet ir patiriame nuostolių dėl pandemijos. Bet pirmiausia – žaidėjų ir žiūrovų saugumas, o paskui yra svarbu, kad žaidimas tęstųsi ir kitokiomis aplinkybėmis. Turbūt reikės pakentėti“, – kalbėjo LKF generalinis sekretorius.

„Tas pats „Žalgiris“ ar „Rytas“ ir visi kiti klubai, kurie žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje, patirs nuostolių, bet aš manau, kad ir dabar pinigų sumos iš žiūrovų patekimo į arenas yra drastiškai sumažėjusios“, – teigė jis.

M. Špokas taip pat teigė, kad ribojimų laikymasis arenose ne visada priklauso tik nuo organizatorių, taip pat priklauso ir nuo pačių žiūrovų sąmoningumo.

„Matote, viskas priklauso nuo žmogaus sąmoningumo: jeigu jautiesi blogai, neini į rungtynes“, – teigė M. Špokas.

Jis pridūrė stebėjęs praėjusią savaitę Kaune vykusias „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje, kaiarenoje susirinko kiek daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų.

„Aarena buvo pasiruošusi maksimaliai gerai“, – pasakojo vienas LKF vadovų.

M. Špokas teigė antradienį ketinantis apsilankyti ir Vilniaus „Ryto“ mače bei įvertinti, kaip arenoje laikomasi nurodymų.

„Rytoj planuoju į Čempionų lygos rungtynes nuvykti, tikiuosi, kad situacija bus tokia pat kaip ir Kauno arenoje“, – sakė M. Špokas.

Lietuvoje skaičiuojant rekordinius koronaviruso atvejų skaičius, Vyriausybė trečiadienį svarstys dėl griežtesnių ribojimų sporto renginiuose.

Ministrų kabinetui pritarus, į profesionalaus sporto varžybas nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Šis draudimas įsigaliotų nuo penktadienio.

Tai reikštų, jog be žiūrovų būtų žaidžiamos paskutinios šiame sezone rungtynės Lietuvos futbolo A lygoje.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius BNS teigė, kad be žiūrovų žaisti mačą tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ būtų didelis nuostolis.

„Tai finalinės rungtynės, kurios viską lems. Dėl čempionų titulo kovos dvi pajėgiausios komandos, tai norėtųsi, kad tiek vienos, tiek kitos komandos sirgaliai galėtų stebėti rungtynes“, – BNS sakė E. Stankevičius.

Vis dėlto, jis teigė suprantantis dabartinę šalies situaciją dėl koronaviruso ir jos įtaką sportui.

„Suprantame visą situaciją realiai, kokia ji yra nedėkinga šiandien. Kaip sakoma, tai kreivė, kylanti į viršų“, – sakė vienas LFF vadovų.

Jis pridūrė besitikintis, kad paskutinę sezono savaitę futbole atvejų nebus užfiksuota.

„Sezonas dar nebaigtas, liko viena savaitė ir tendencijos tikrai neramina. Tų atvejų yra daug, tai norėtųsi, kad tarp mūsų atvejai neįsisuktų“, – kalbėjo E. Stankevičius.