Košmariškai sezoną pradėję Rimo Kurtinaičio auklėtiniai šįkart žaidė devyniese, bet pasveikę žaidėjai nepadėjo – namie per pratęsimą 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23, 6:8) nusileista Tel Avivo „Maccabi“ (2-3) krepšininkams.

Izraelio klubas nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, o „Chimki“ lieka viena iš dviejų Eurolygos komandų, šį sezoną dar nepatyrusių pergalės skonio. Laimėjimų savo sąskaitoje dar neturi ir vos du mačus žaidusi Vilerbano ASVEL.

Tel Avivo komandai pergalę nukalė rezultatyviausią karjeros mačą žaidęs Tyleris Dorsey. Tritaškiu pratęsimą išplėšęs snaiperis iš viso per 33 minutes įmetė 26 taškus (0/3 dvit., 8/13 trit., 2/2 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Pažymėtina, kad 8 per rungtynes pataikyti T. Dorsey tritaškiai – naujas „Maccabi“ rekordas Eurolygoje. Anksčiau pagal šią statistiką Tel Avivo komandos istorijoje pirmavo trys po 7 tritaškius pataikę žaidėjai – Devinas Smithas, Scottie Wilbekinas ir Šarūnas Jasikevičius.

Pralaimėtojų neišgelbėjo A. Švedo benefisas. Beveik be poilsio žaidęs rusas per 44 minutes pelnė 32 taškus (3/11 dvit., 6/12 trit., 8/8 baud.), atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 2 kamuolius, bet 8 kartus suklydo. Jo pasirodymas įvertintas 28 naudingumo balais.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje A. Švedas smeigė tris tritaškius iš eilės, o „Chimki“ jo dėka atsidūrė arti pergalės – kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei minutę šeimininkai buvo priekyje 81:76.

Paskutinę minutę dar labiau skirtumą padidinti galėjęs Devinas Bookeris metė pro šalį, o likus 31 sekundei skirtumą sumažino S. Wilbekinas (78:81).

Likus žaisti 15 sekundžių Othello Hunteris sublizgėjo gynyboje blokuodamas Jono Jerebko metimą, T. Dorsey išlygino rezultatą likus žaisti 9 sekundes, o A. Švedo tritaškis su sirena skriejo pro šalį.

R. Kurtinaičio kariauna pratęsime žaidė be pražangų prisirinkusio Janio Timmos, ir nors likus žaisti 2 minutes dar buvo priekyje 85:84, lemiamu metu „Maccabi“ pergalę išplėšė Elijah Bryanto metimai.

Likus žaisti 10 sekundžių S. Wilbekinas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (89:87) ir suteikė varžovams šansą išsigelbėti, tačiau paskutinis Jordano Mickey tolimas metimas buvo netaiklus.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 32 (11 rez. perd., 8 kld.), Gregas Monroe 15 (6 atk. kam.), Devinas Bookeris 14 (12 atk. kam.), Jordanas Mickey 8 (6 atk. kam.).

„Maccabi“: Tyleris Dorsey 26, Ante Žižičius 16, Angelo Caloiaro 15 (10 atk. kam.), Scottie Wilbekinas 12 (6 rez. perd.), Elijah Bryantas 10, Othello Hunteris 9.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)