Įsibėgėjusiame sezone tiek „Rytas“, tiek „Žalgiris“ žygiuoja pergalingu ritmu. Donaldo Kairio vadovaujamas sostinės klubas laimėjo visas šešerias rungtynes, o Martino Schillerio auklėtiniai laimėjo keturias iš penkių žaistų dvikovų. Tai atitinkamai pirmąją ir antrąją vietą turnyro lentelėje užimančios komandos.

Prieš sezono pradžią didelė dalis krepšinio ekspertų ir apžvalgininkų tikėjo, kad kaip reikiant atsinaujinęs „Rytas“ pagaliau sugebės „įkasti“ amžiniems varžovams. Dabar tai bus puiki proga sirgaliams pamatyti, kiek išankstinės prognozės buvo arti realybės.

O ką apie artėjantį Lietuvos krepšinio grandų mūši galvoja šio „Betsafe-LKL“ sezono komentatoriai?

LKL.lt dviem komentatoriams – Linui Kunigėliui ir Karoliui Tiškevičiui – uždavė vienodus klausimus. Įdomu tai, kad ties rungtynių nugalėtojo klausimu šių sporto komentatorių nuomonės išsiskyrė.

L. Kunigėlis neryškiu šios akistatos favoritu laiko „Žalgirį“, o K. Tiškevičius pirmajame derbyje mato „Ryto“ pergalę.

Kas jus asmeniškai labiausiai intriguoja prieš šį mačą?

L. Kunigėlis: Intriga visų pirma yra tame, kad tai yra pirmas pasitikrinimas. Nebuvo progos pažiūrėti, ką šios komandos gali tarpusavyje. Abi jos žaidžia skirtinguose frontuose, skirtingose lygose, „Rytas“ išvis nežaidė kol kas Europoje. Intrigą įvardinčiau taip – įdomu, ar abi komandos yra panašiai pajėgios sukurti intrigą.

K. Tiškevičius: Andrew Goudelockas. Man įdomu, kaip šitas žmogus bus užsivedęs žaisti prieš aukščiausio lygio Eurolygos komandą. Spėju, kad tai yra rungtynės, kuriose matysime dar geresnį A. Goudelocką, nes jis turėtų būti pasiilgęs tokio lygio kovų ir turėtų norėti visiems parodyti, koks geras tokiame lygyje iš tiesų gali būti.

Abi komandos sezono pradžioje demonstruoja įspūdingą puolimą. O kuri iš jų geriau ginasi?

L. Kunigėlis: Neišskirčiau, kas geriau ginasi. M. Schillerio komanda moka gerai gintis, matėme tą Eurolygoje. D. Kairio komanda irgi jau spėjo parodyti, kad gali gerai gintis. Sakyčiau, kad tai santykis 50:50, o dabar bus puiki proga įsitikinti.

K. Tiškevičius: Nėra kalbų, „Žalgiris“. Faktas, kad „Žalgiris“ turi geresnių žaidėjų gynyboje. Jei lygintume kiekvieną žaidėją, tai kauniečiai vis tiek turi pranašumą.

Du geriausi „Ryto“ ir du geriausi „Žalgirio“ žaidėjai yra...?

L. Kunigėlis: „Rytas“: Demetriusas Jacksonas ir Arnas Butkevičius. Bet tikrai pridėčiau ir A. Goudelocką. „Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as ir Marius Grigonis.

K. Tiškevičius: „Rytas“: A. Goudelockas ir A. Butkevičius. „Žalgiris“: J. Lauvergne‘as ir Lukas Lekavičius.

Kas „Ryto“ komandoje gali sustabdyti J. Lauvergne‘ą?

L. Kunigėlis: Visų pirma, tai labai įdomu, ar spės prisijungti naujasis „Ryto“ pirkinys. Jei J. Lauvergne‘ui teks žaisti prieš Chrisą McColloughą, tai žalgirietis turbūt turės pranašumą. Kai žais prieš Roką Gustį, tai bent fiziškumu „Ryto“ centras turėtų nenusileisti. Bet labai daug priklausys nuo to, kiek J. Lauvergne‘ui pačiam teks dirbti gynyboje – kuo daugiau „Rytas“ žais per jį, tuo sunkiau jam pačiam bus užpulti. Vienas iš receptų yra priversti prancūzą patį daug dirbti gynyboje.

K. Tiškevičius: Su atitinkamomis pagalbomis „Rytas“ gali pristabdyti. Vienas prieš vieną, manau, sunkiai. Bet komandinė gynyba gali viską sutvarkyti.

Kiek svarbu tai, kad „Žalgiris“ jau žaidžia Eurolygoje, o „Rytas“ dar nepradėjo sezono Europoje?

L. Kunigėlis: Šitoje vietoje „Žalgiris“ turės pranašumą. Aišku, „Rytui“ ir „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės nebuvo lengvos, bet „Žalgiris“ jau spėjo pasitikrinti su aukščiausio lygio varžovais, todėl pasirengimas tikrai kovai turbūt yra geresnis.

K. Tiškevičius: Šitose rungtynėse bus svarbiausias emocinis užtaisas. Daug svarbiau už visas praėjusias rungtynes, už pergales ir pralaimėjimus. Abi komandos gali žaisti aukštame lygyje, todėl čia svarbiausia bus emocija. Nemanau, kad „Rytui“ jausis patirties stygius.

Kas taps rezultatyviausiu šių rungtynių žaidėju?

L. Kunigėlis: Nebūtinai rezultatyviausias žaidėjas yra geriausias rungtynių žaidėjas. Sakyčiau, kad gali iššauti ne lyderis, o antro plano žaidėjas.

K. Tiškevičius: A. Goudelockas.

Kas laimės rungtynes ir kokiu skirtumu?

L. Kunigėlis: Keturios „Žalgirio“ pergalės Eurolygoje gali reikšti, kad ši komanda turi pranašumą, kuris ir gali nulemti rungtynes. Bet čia privalu paminėti, kad šias rungtynes laimėjusi komanda nebūtinai iškart yra ir geresnė komanda.

K. Tiškevičius: „Rytas“ +8.

Ką bendrai parodė šio „Betsafe-LKL“ sezono startas?

L. Kunigėlis: Sezonas visiškai atitinka prognozes ir komentarus, kurie buvo prieš jo pradžią. Labai įdomus turnyras, vienareikšmiškai. Man kažkiek gaila, kad stipriai buksuoja Klaipėdos „Neptūnas“. Tai vyksta natūraliai, bet truputį gaila pačios Klaipėdos, kurios sirgaliams reikės labai daug kantrybės. Bendrai tai „Žalgiris“ ir „Rytas“ jau rodo, kad tai bus dvi stipriausios komandos, bet tikrai nenurašyčiau „Lietkabelio“ ir „Juventus“. Turnyro viduryje taip pat yra stiprių komandų, kaip „Cbet“ ar „Nevėžis“, kurios kol kas priverčia stipresnes komandas vargti iki pat ketvirtojo kėlinio.

K. Tiškevičius: Viena sunkiausiai nuspėjamų sezono pradžių. Matėme ne vieną rungtynių autsaiderio pergalę prieš favoritą, labai anksti suklupo ir „Žalgiris“, kiek netikėtas pergales iškovojo Prienų „Cbet“ ir Kėdainių „Nevėžis“, netikėtas nesėkmes patyrė „Lietkabelis“. Kol kas labai įdomus sezonas.

„Ryto“ ir „Žalgirio“ akistata Vilniuje prasidės sekmadienį 17 valandą. Rungtynes tiesiogiai transliuos ir portalas „Delfi“.