Trečiadienį žiniasklaidos atstovus susikvietęs buvęs „Ryto“ direktorius dievagojosi savo pareigas atlikęs pagirtinai ir per metus sumažinęs klubo veiklos sąnaudas 1,3 mln. eurų – iki 3 milijonų.

44-erių mažeikiškis paviešino ir savo atlyginimą, kurį gaudavo Vilniaus ekipoje – 5 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių (3 tūkst. „į rankas“).

Pusantrų metų „Ryte“ dirbęs R. Jarutis teigė „norintis apginti savo garbę ir orumą“.

„Kol pats Gudelis nemetė išgalvotų kaltinimų, tol neturėjau progos pasisakyti“, – improvizuotos spaudos konferencijos priežastis aiškino R. Jarutis.

Rugsėjo pabaigoje visuotiniam „Ryto“ dalininkų susirinkimui priėmus sprendimą atleisti R. Jarutį, klubas oficialiai pakomentavo permainas „siekiu atskirti finansines ir sportines operacijas“.

Jūs esate avinai, aš esu avinas. Dar ir rėmėjai. Visi mes – avinų banda, su kuria Gudelis gali daryti ką nori.
Rolandas Jarutis

Pirmadienį su klubu bendradarbiaujančios prodiuserinės bendrovės nufilmuotame interviu D. Gudelis prabilo konkrečiau – apkaltino buvusį direktorių „nedovanotinomis klaidomis“.

Didžiausią „Ryto“ dalių paketą valdantis buvęs ryšių su visuomene agentūros savininkas prikišo R. Jaručiui neapsižiūrėjimą sudarant sutartį su traumuotu Sauliumi Kulviečiu, dėl nesumokėtos būsto nuomos vos nenutrūkusį Deivido Sirvydžio kontraktą ir laiku nepasirašytas klubo vidaus taisykles, kurių prireikė į eismo įvykį patekus naujokui Chrisui McCullough.

Trečiadienį R. Jarutis teigė, jog S. Kulviečiui vasarą medicininė patikra nebuvo atlikta, nes klubas neturėjo gydytojo, o 190 tūkst. eurų siekusi D. Sirvydžio išpirka, kurią galiausiai sumokėjo Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) klubas, vos „nenuplaukė“ dėl nesumokėtų komunalinių mokesčių.

Anot R. Jaručio, nei pats D. Sirvydis, nei jo agentas iš pradžių nebuvo pateikę sąskaitų. O kai tai padarė, esą apmokėjimas vėlavo „tik valandą ar dvi“.

„Aš pats kreipiausi į teisininkus ir mano pastangomis pavyko išsaugoti sutarties galiojimą“, – tikino R. Jarutis.

Kalbėdamas apie klubo vidaus taisykles, buvęs direktorius vadino jas mažmožiu – esą norint atsisveikinti su Ch. McCullough, būtų pakakę ir jo sutartyje numatytų sąlygų, kurios didele apimtimi dubliuoja vidaus taisykles.

Tikraisiais savo atleidimo motyvais R. Jarutis vadino tarp jo ir D. Gudelio perbėgusią juodą katę.

Esą nuomonės išsiskyrė dėl praėjusią vasarą trumpam į klubą grįžusio, o vėliau dirbti į Eurolygą perėjusio buvusio ilgamečio „Ryto“ darbuotojo Juliaus Sarapino, kito administracijos personalo, kuriam R. Jarutis teigė norėjęs padidinti atlyginimus.

Buvęs direktorius taip pat tvirtino nebuvęs patenkintas dėl, jo žodžiais, už nugaros kuriamos „Ryto“ krepšinio akademijos.

„Vieną dieną ateinu į darbą ir man sako, kad „Jeep“ arenos VIP ložėje manęs laukia būsimas naujas akademijos vadovas. Kokios dar akademijos? Mūsų jaunimo komandoje buvo ir Vilniaus krepšinio mokyklos, ir Sostinės krepšinio mokyklos treneriai, pratybos būdavo atviros visiems norintiems pasisemti patirties, mes jungėme visus“, – dėstė R. Jarutis.

Darius Gudelis

Dar labiau pastumtas į šoną jis tikino pasijutęs, kuomet be atskiro įspėjimo neteko priėjimo prie banko sąskaitų – finansinius klubo reikalus tvarkyti esą perėmė pats D. Gudelis.

„Kai klubas gavo pajamų iš FIBA Čempionų lygos, gavo Mareko Blaževičiaus ir Deivido Sirvydžio išpirkas, kilo didžiausias konfliktas. Man tada pasakė, kad ir taip turiu darbo, kad nesikiščiau ir tvarkyčiau sportinę dalį. Nežinau, kaip nuo to momento toliau buvo leidžiami pinigai“, – kalbėjo R. Jarutis, paraginęs paviešinti visą praėjusį mėnesį visuotiniam dalininkų susirinkimui pristatyto klubo audito ataskaitą.

Jis taip pat neigė konfliktavęs su L. Kleiza ir D. Adomaičiu, kurį neva norėjo išsaugoti „Ryto“ trenerio poste.

R. Jaručio teigimu, Donaldą Kairį į Vilnių viliojo D. Gudelis.

Esą pirmą kartą dabartinį „Ryto“ strategą jis pamatė, kuomet D. Gudelio buvo pakviestas apsilankyti pastarojo sodyboje.

Tiesa, buvęs direktorius neslėpė, jog D. Adomaičiui siūlė gerokai mažesnį atlyginimą – 70 tūkst. eurų per sezoną. Tačiau kartu jis tvirtino, jog dėl sunkios klubo finansinės situacijos tokį patį pasiūlymą vėliau padėjo ant stalo ir D. Kairiui, o derybų metu uždarbis padidintas D. Gudelio iniciatyva.

R. Jarutis taip pat patvirtino, jog atlyginimai praėjusiais sezonais vėluodavo „du ar tris mėnesius“, su kai kuriais komandos atstovais – pirmiausia, tuo pačiu D. Adomaičiu – Lietuvos vicečempionai iki šiol nėra atsiskaitę.

„Nesuprasdavau, kodėl D. Adomaitis net po pergalės pas mane ateina piktas, kodėl dabar kalba, kad Jarutis – vagis. Jam būdavo siunčiamos žinutės, klaidinanti informacija, neva Jarutis nori atleisti Adomaitį. Bet kam man tai daryti, jei treneris laimi net negavęs biudžeto, kurį jam žadėjo Gudelis?“ – kalbėjo buvęs klubo administracijos vadovas.

Jis tikino nesipykęs nei su L. Kleiza, nors praėjusį vasarį interviu Delfi kritikavo neformalias sporto direktoriaus pareigas ėjusio buvusio krepšininko sprendimus ir neva išpūstus žaidėjų atlyginimus, taip pat kai kuriuos mokėjimus, pavyzdžiui, dėl buvusio kapitono Chriso Kramerio žmonos vaisingumo tyrimo.

Dabar R. Jarutis pakeitė plokštelę.

„Kleiza yra labai kompetentingas, išmanantis krepšinį, neturiu su juo jokių konfliktų. Tik buvau priešinamas su juo, taip pat su Adomaičiu, žurnalistais.

Intrigų karalius nusprendė sukiršinti Kleizą ir Jarutį, o planas buvo, kaip perimti iš Kleizos jo turėtas klubo dalis. Niekada niekas nebuvo taip manimi manipuliavęs.

Jūs esate avinai, aš esu avinas. Dar ir rėmėjai. Visi mes – avinų banda, su kuria Gudelis gali daryti ką nori: tiek su žiniasklaida, tiek su komanda, tiek su sirgaliais. O su manimi – net nekalbu. Kaip stumdė ir tebestumdo šaškes politikoje, taip stumdo ir klube“, – apmaudą liejo R. Jarutis.

Rolandas Jarutis
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Vis dėlto Delfi pasiteiravus, kuo konkrečiai kaltina D. Gudelį, R. Jarutis sakė pretenzijų neturintis.

Buvęs direktorius negalėjo atsakyti ir į klausimą, kam pagrindiniam klubo dalinininkui prireikė juo atsikratyti ir sukurstyti konfliktus ekipos viduje.

„Koks Gudelio motyvas? Tu ne man užduok klausimą, aš ne Darius Gudelis. Logikos čia nėra, čia nesveika“, – rankomis skėsčiojo R. Jarutis.

Primename, kad vietoje jo „Ryto“ direktoriumi paskirtas pareigose paaukštintas Justas Jankauskas, o sporto direktoriaus funkcijas patikėtos D. Kairiui.

D. Gudelis šiuo metu kontroliuoja 9 „Ryto“ dalis iš 20. Kiti dalininkai yra Vilniaus savivaldybė (8 dalys), viešoji įstaiga KK „Perlas“, bendrovė „Norvelita“ ir teisininkas Olegas Šibkovas (visi – po 1).